Національний банк протягом останнього тижня року викупив з міжбанківського валютного ринку $1,5 мільярда, встановивши абсолютний рекорд з валютних інтервенцій. Такі дані містяться на сайті НБУ.
29 грудня 2019, 13:20
Абсолютний рекорд: В останній тиждень року НБУ викупив з ринку $1,5 мільярда
Скільки валюти купив регулятор
З 23 по 28 грудня Нацбанк купив на ринку $1,558 мільярда, а продав з резервів $50 мільйонів. Чиста купівля валюти за тиждень чи не вперше сягнула $1,508 мільярда.
Загалом грудень став місяцем, протягом якого НБУ викупив найбільше валюти — майже $3 мільярди. Від початку року Нацбанк купив $8,4 мільярда, а продав з резервів $529,23 мільйона.
Читайте також: Прогноз на 2020 рік: долар, інфляція, ВВП (відео)
Таким чином, золотовалютні резерви поповнили на майже $8 мільярдів.
Попри значні обсяги викупу валюти, курс гривні продовжує зміцнюватися. Це означає, що обсяги пропозиції валюти значно перевищують обсяги попиту на неї.
Читайте також: Зоряний час спекулянтів. Що буде з доларом? (відео)
Раніше повідомлялося
- Згідно з жовтневим макроекономічним прогнозом середньорічний обмінний курс в 2020 році становитиме 27 грн/$, в 2021 — 27,2 грн/$, у 2022-му — 27,5 грн/$ за базовим сценарієм. Уряд планує переглянути макропрогноз у лютому.
- За оптимістичним сценарієм – у 2020 році він очікується на рівні 24,8 грн/$, 23,9 грн/$ в 2021 році і 24,2 грн/$ у 2022 році.
- З початку року гривня зміцнилась до долара на 19% та очолила список валют, які найбільше зміцнились до долара.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 35
Или вы хотите чтоб батракам раздавали эти 8млрд золотовалютных резервов, никогда, заработать надо чтоб что-то получить. Времена всегда одинаковые)
Идиоты/лицемеры политики, прямо в Раде говорят плохо экспортерам, с низким курсом, мол меньше «зарабатывают», но не говорят как хорошо обычным людям(миллионы таких), которые могут с зп в 10000 на 20-30 долл больше покупать, вот о ком надо думать, а не о 100 офшорных экспортеров.
Ненавижу лицимеров, ненавижу.
Пусть сидят, лапу сосут, а батраки немного купят зеленых.
Але якщо говорити вже про батраків (до який мабуть я теж відношусь, оскільки працюю на Європу віддалено), то багато хто або їде заробляти валюту за кордон, або як я заробляє віддалено, чи наприклад хто в ІТ-компаніях працює на закордон... Так от для нас таке укріплення гривні - не дуже добре. В загальному краще б курс стояв на місці і не скакав. Бо з ростом долара ціни в гривні ростуть, а з падінням - падати не поспішають навіть на імпорт.
И если вы так говорите, то вы такой же лицимер. Не нужно тут свою ненависть показывать.