Торги валютою у вівторок можна було чітко розділити на два етапи.
Валюта перед Різдвом: що відбувається з курсом
У першій половині дня — активність клієнтів по долару та євро була на максимумі.
Більшість компаній-покупців поспішали закрити свої проплати в цих валютах ще до настання різдвяних канікул в банках США та Європи і тому не особливо торгувалися за курсом, а більше цікавилися обсягами пропозиції. А продавці з тих же причин тимчасового цейтноту — не були готові до активної боротьби «на підвищення».
Тому торгівля на міжбанку в першій половині дня більше нагадувала оперативний пошук компромісів по курсу та за сумами між клієнтами фінустанов і самими банками за власними операціями по валютній позиції.
В підсумку — основна частина угод була закрита вже до 14 години, а подальші торги проходили вже при мінімальній активності та на невеликих сумах операцій. Навіть планова новина про черговий календарний аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП не змогла змінити цього розкладу на валютному ринку перед різдвяними канікулами.
Цікава ситуація склалася на готівковому ринку, де під дією ситуативних чинників міжбанку — власники обмінників знизили у середині дня котирування прийому долара у населення до рівнів 22,80-22,90 гривень та продажу до 23,00-23,05 гривень, але до кінця дня все ж таки підтягнули їх трохи вгору до позначки 22,90 / 23,10. Особливого попиту на готівкову валюту не спостерігається, а ось здача населенням валютних заначок перед новорічними святами тільки посилюється. Цим і користуються обмінки, занижуючи курс прийому валюти у громадян.
Хід торгів:
Як і вчора — основну роль в курсоутворенні сьогодні грали місцеві компанії. Стартувавши з ранкових котирувань 23,26 / 23,28 гривень, долар на 11 годину просів до позначки 23,24 / 23,26. Пропозиція частково перевищувала попит і за інформацією учасників торгів — НБУ викуповував надлишок долара на міжбанку. О 12:00 курс трохи зріс на діях регулятора до 23,25 / 23,27 гривень та завмер на цьому рівні до самого завершення активної фази сесії.
У другій половині дня — на поодиноких угодах і дуже млявому ринку — котирування просіли до 23,25 / 23,265 гривень на 15:00 та до 23,245 / 23,255 на момент завершення сесії.
Головні події 24 грудня на міжбанку:
1) Долар подешевшав з ранкових 23, 26 / 23,28 гривень до 23,245 / 23,255;
2) НБУ не виходив на ринок у публічному форматі аукціону, але викуповував долар через Matching. Придбав за оцінками учасників торгів чергові $ 30- $ 50 млн;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зареєстрований на позначці 23,2578 гривень за долар, а офіційний курс долара на 26 грудня склав 23,255155 гривень.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 38
Этот закон изначально заточен не под наш капитал!!!
И почему через пару ) давайте сразу как Мушкетёры 20 лет спустя )))
Кстати, отсылки на произведения у вас характерные, выдающие в вас школяра: тупее тупого, мушкетеры спустя 20 лет - это несерьезно, уважаемый) Материал для дошкольников)
Такой бред даже школьник не напишет : «Достали со своей землей! Кому она нужна?!»
Это слова полностью тупого человека или напроч отбитого..
Так стало понятней ? )))
— Ты из контекста не вырывай. Перечитай еще раз все, что я написал. Может и поймешь, что я хотел сказать.
Чувак, тебе троллингу нужно еще подучиться. Пока выходит очень толсто с проскальзыванием на оскорбления. Незачет!)
P.S.: Для бизнеса курс должен быть стабильным и прогнозируемым (один из лучших вариантов - американская модель девальвации собственной валюты на около 2% в год).
день, также, как и не сработало за один день ужесточение (прошло около года). НБУ не хочет фиксировать или разворачивать курс, так как это противоречит его правилам поведения на рынке.
Поэтому пока остается непонятным, за счет чего уравновесится предложение валюты на межбанке. Поэтому, нас ждут перекосы в экономике, снижение темпов роста и, возможно, замедление.