Вівторок пройде на валютному ринку знову досить динамічно, але з деякою зміною статистики торгів.
Вівторок на валютному ринку: що буде з курсом долара
На поведінку клієнтів та банків буде впливати:
1) Початок періоду виплат основних сум відшкодувань ПДВ експортерам. У зв'язку з наближенням закінчення року у держави залишається дуже мало часу, щоб розрахуватися з експортерами за відшкодуваннями ПДВ. Держказначейство буде змушене досить оперативно перераховувати ці кошти компаніям-експортерам, що буде призводити до великих коливань коррахунків банків сьогодні, у четвер і в п'ятницю з суботою (останнім робочим днем у цьому році). Як тільки експортери будуть отримувати цю гривню — їх зацікавленість у продажу валюти буде зменшуватися. Це скоротить обсяг пропозиції валюти на ринку та спрацює проти гривні;
2) Різдвяні канікули в США та Європі. Відсьогодні фінансові майданчики та банки на Заході вже «в напівсплячці». Завтра католицьке Різдво, і банки США та Європи вже майже не працюють. Тому сьогодні у першій половині дня українські клієнти ще намагатимуться встигнути провести свої валютні платежі, а ось після обіду їх активність різко зменшиться. Той хто не встигне це зробити сьогодні зранку — вже фактично перенесе свої розрахунки з іноземними партнерами відразу на четвер.
За рахунок різдвяного фактора «Мінфін» прогнозує на 24 грудня деяке зниження обсягу операцій на міжбанку — до $ 190-200 млн при здійсненні до 460 угод.
Оформити заявку на купівлю ОВДП від ICU: до 14% річних +0,2% від «Мінфіну»
3) Аукціон з розміщення ОВДП. Чиновники поки не змінили свої плани і запропонують гривневі облігації на 1,5 млрд гривень за номіналом на 132 дня, 279 та 951 день, а також доларові ОВДП на $ 200 млн на 294 та 721 день. Це не найцікавіші для іноземців папери і з врахуванням передріздвяного затишшя у США та Європі — ми не зовсім впевнені в особливому успіху цього аукціону. Але невеликий обсяг пропозиції валюти від нерезидентів під купівлі цих паперів — все ж таки він забезпечить;
4) Курси готівкового ринку. Обмінники продовжують грати «на пониження». Зранку долар продавали по 23,10-23,15 гривень, а курс прийому у них зараз 22,80-22,90 гривень за долар. Це знову підтримує гривню на всіх сегментах валютного ринку.
НБУ продовжить викуповувати надлишок пропозиції долара на торгах через Matching, що й буде утримувати долар на рівні вище 23 гривень.
«Мінфін» очікує на 24 грудня коридор по долару у межах 23,10-23,35 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 22,85-23,05 та продаж 23,10-23, 30 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 22,80-22,98 гривень та продаж 23,03-23,20 гривень.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 63
Наличный сильно проседает. Даже с учетом малого аукциона ОВГЗ и высокой ликвидности в системе около 60 млрд.грн., гривна и далее укрепляется уверенно.
Давление создает наличный курс, потому что разница уже более 15-20+ с межбанком.
Сегодня все будут спешить до конца обеда закрыть свои вопросы на межбанке. Завтра выходной. В четверг опять возобновится укрепление гривны. Пока КабМин не дал четкого понимая, что дальше делать с дырой и какой выход.
Доллар 23,20-23,30
Евро 25,66-25,83
Рубль 0,3734-0,3755
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/125128/#com3728198
Год назад так не брили.
Я вже мовчу про всих інших експортерів. Наприклад неповернення НДС зернотрейдерам створило колапс у галузі.
Пам'ятаєте задачку з математики у школі про басейн, де з одної труби витікає, а з іншої набігає.
Так от, зараз в нас залишаєтья лише труба через яку витікає.
Плавати скоро буде ніде.
Хтось поробить собі запруди, а всі інші будуть на мєлі у всіх розуміннях.
Айтішніки впораються )) вони окремо.
По друге 5 років тому на економіку не працювала така кількість експортерів. Не було товарного безвізу і тому подібного. В тому числі і айтішніки не складали 5 відсотків економіки. Це все стало можливим лише за останні кілька років.
Не було кому радіти 5 років тому. Крім парочки білявладних олігархів і окремих осіб.
Люди відчули силу держави і стали частиною її економіки, відкривали підприємства, купували обладнання.
Але таке у кожній країні. Це просто ринок. Не буває такого, що в країні потрібні всі фахівці. Будуть інвестиції, будуть будувати заводи і будуть потрібні всі, як у Швейцарії.
Наш приклад. Ми зараз підгрібаємо німецькомовні та франкомовні країни, бо з них виїхали айтішніки до америки. Реально. Це правда. В германії нема айтішніків, вони замовляють у америці.
А про наших вони знають, але працювати не намагаються, бо наші айтішніки знають англійську, а німецьку ні. Важко спілкуватись. Ми взяли для цього людей, які знають німецьку.
І я вас запевняю, на 2к баксів в Україні є робота для інженера. А життя дешеве.
Это не страна. Это зазеркалье какое-то.
У главы семьи пока нет четкого понимания как обуть и одеть голых и босых детей в школу и за что купить лекарства больным, да при этом отдать долги, но он продолжал одалживать и относить деньги в казино что бы отдать то что проиграл в прошлые месяцы
Кредиты потырят.... не все конечно - коечто оставят...
А потом дефолт и гиперинфляция... 90-ые помните?
Ладно, допустим гривна «укрепляется» за счет притока долларов, которые нерезы заводят для покупки ОВГЗ. И курс доллара снижается. А почему параллельно снижается курс евро? Разве НБУ выкупает такие огромные суммы в евро? Вроде бы нет. Т.е. такого сумасшедшего притока евро в страну нет. Так почему евро дешевеет?