Нафтогаз продовжив до 30 грудня 2019 року термін, до якого споживачі можуть відмовитися від гарантованої квартальної ціни на газ. Про це йдеться в повідомленні Нафтогазу.
Споживачі можуть відмовитися від гарантованої ціни на газ до 30 грудня. Як це зробити
Як відмовитися
«Споживачі, які хочуть відмовитися від гарантованої квартальної ціни, можуть звернутися до своїх регіональних збутових компаній. Вони запропонують алгоритм виходу з програми, який буде зручний клієнтові.
Центри обслуговування клієнтів працюватимуть до 28 грудня, а в особистих кабінетах, незважаючи на святкові і вихідні дні, опція відмови буде доступна до 30 грудня», — йдеться в повідомленні «Нафтогазу».
Читайте також:У Міненерго пояснили, чим вигідна гарантована ціна на газ для споживачів
Що таке гарантована ціна
В НАК нагадують, що з 1 січня 2020 року для споживачів, які мають право на придбання газу за пільговими умовами (ПСО), будуть діяти дві цінові пропозиції на газ від НАК: квартальна і щомісячна.
Квартальна оптова ціна, зафіксована на рівні 5,5 тис. грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів), буде діяти автоматично для всіх захищених споживачів до кінця опалювального сезону.
Читайте також: Гончарук: Взимку ціна на газ в платіжках не зростатиме
Щомісячна оптова ціна для таких споживачів у січні 2020 року також складе 5,5 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ, транспортних витрат і націнки газсбытов).
Водночас щомісячна ціна в наступні місяці опалювального сезону може бути і вище гарантованої ціни, і нижче.
«До 30 грудня споживачі повинні вирішити, за якою ціною купуватимуть газ протягом опалювального сезону: фіксованою на весь квартал або щомісячною, яка буде коливатися відповідно до зовнішніх чинників. Для тих споживачів, які відмовляться від гарантованої квартальної ціни, повернутися назад в програму після 30 грудня можливості не буде», — пояснюють у Нафтогазі.
Читайте також: Нафтогаз назвав ціну на газ для населення в січні
Раніше повідомлялося
- Для населення ціну на газ контролювала держава, завдяки так званому механізму PSO. Ціна на газ фіксувалася і була в основному нижче, ніж ринкові показники.
- Згідно з міжнародними зобов'язаннями з 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів.
- «Щоб захистити людей від можливого зростання цін, уряд разом з Нафтогазом розробили ринковий механізм для того, щоб гарантувати ціну від Нафтогазу, яка не буде вагатися і на яку не впливають ні економічні, ні політичні чинники», — пояснив міністр енергетики.
Коментарі - 14
5.868 но это в моем жлобском регионе ..
единственное но - я пользуюсь в этом году газом в два раза меньше чем в предыдущем году
короче поимели они людей в течении пол года дважды нет в трижды ,
март у нас в ЗП выставили по 5 грн, практически не включал котел только когда в квартире с утра 16-17 то запускал, и без отопления в теплом доме 17-22 тепла , рядом дом им февраль за трешку 3500 грн за отопление выставили за 68м2
короче весь типа отопительный сезон мне в 2000 грн обошелся за 80м2 может чуть и подмерз но не заплатил как семьи с центральным отоплением практически отдают зарплату одного человека за КУ