Законопроекти № 1210 і № 1209, які вносять ряд нововведень у податкове законодавство, до наступного розгляду у Верховній Раді сильно зміняться. Про це в інтерв'ю «Мінфіну» повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Великому бізнесу дадуть час на підготовку. Антиофшорні штрафи та обмеження відтермінують на рік
Терміни перенесуть, штрафи знизять
Тільки від робочої групи буде подано близько 1000 поправок. «Наприклад, введення в дію норм з КІК (контрольовані іноземні компанії — ред.) перенесено на 2021, тобто перший звіт потрібно буде подати у 2022 році за 2021 рік. Платники податків не будуть притягуватися до адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення, пов'язані з КІК, протягом 2021-2022 року. Неоподатковуваний ліміт КІК буде збільшено з 1 до 2 мільйонів євро.
Крім того, з документа зникне норма про курсові різниці. Сумніви викликала необхідність збільшення термінів перевірок податкової. Ми прибрали цю норму», — розповів детальніше Гетманцев.
Щодо непідйомних штрафів з КІК і ТЦУ (трансфертне ціноутворення — ред.), то депутат запевнив, що їх розміри істотно знизяться порівняно з тими, які були передбачені у першій версії законопроекту. Буде встановлена верхня планка, а їх розмір прив'яжуть виключно до прожиткового мінімуму.
Читайте також: Бізнес вимагає конструктивного доопрацювання змін у Податковий кодекс
Гетманцев акцентував увагу на тому, що у комітету по жодному питанню немає якоїсь «залізобетонної позиції». Все підлягає обговоренню.
«Наприклад, запропонована у законопроекті формула обчислення бази оподаткування рудовидобувної промисловості значно збільшує податковий тиск на галузь і робить її неконкурентоспроможною. Ми вважаємо, що це занадто. Плануємо зробити широку дискусію щодо бази оподаткування і повернутися до цього питання, можливо, навесні. А ось ставку підвищити зараз, при старій базі», – підсумував Гетманцев.
Читайте також: Рада зробила крок до підвищення цін на сигарети
Що відомо про проект
Законопроекти № 1209, № 1210 зареєстрував у Верховній Раді 30 серпня Данило Гетманцев.
Зміни стосуються в основному імплементації 5 кроків анти-BEPS (від англ. – «Base erosion and profit shifting» – план протидії розмиванню бази оподаткування і виведення прибутку з-під оподаткування) та питань контрольованих іноземних компаній (КІК). Також невелика частина торкається ставок на руду, тютюн, паливо.
Бізнес розкритикував проект закону № 1210. Підприємці вважають, що в документі міститься багато норм, які можуть призвести до підвищення фіскального тиску на сумлінних платників податків, погіршити інвестиційний клімат і негативно позначитися на розвитку економіки країни в цілому.
Коментарі - 7
Такою «боротьбою» з корупцією будуть виправдовуватися банальні бажання розпиляти чуже добро, домогтися політичного результату, вибудувати авторитарну систему... Одні обіцянки від зе-влади і більше толку ніякого..