Курс української гривні в 2020 році буде в межах 23-26,5 гривень/$. Такий прогноз дали експерти банку Альянс у коментарі Уніан.
Експерти спрогнозували курс долара після Нового року
Який курс прогнозують експерти
На думку експертів, у першому кварталі курс коливатиметься в межах 23-24,1 гривні/$, у другому — 24,5-25 гривні/$, а в третьому та четвертому — 24,5-26,5 гривні/$.
Основними чинниками, які впливатимуть на курс гривні, експерти назвали обсяги експорту та імпорту, транзиту газу, надходжень від трудових мігрантів і у формі інвестицій, операцій з облігаціями внутрішньої та зовнішньої позик, а також політику Національного банку.
Читайте також: Гривня стала світовим лідером за темпами зміцнення — Bloomberg
Цифри актуального макропрогнозу
Згідно з жовтневим макроекономічним прогнозом уряду, середньорічний обмінний курс у 2020 році становитиме 27 грн/$, в 2021-му – 27,2 грн/долар, в 2022-му – 27,5 грн/$ за базовим сценарієм.
За оптимістичним – в 2020 році він очікується на рівні 24,8 грн/долар, 23,9 грн/долар в 2021 році і 24,2 грн/$ у 2022 році.
Читайте також: Чи варто купувати зараз долар (відео)
Бюджет на 2020 рік розрахований за курсом 27 грн/$.
МЕРТ очікує зміцнення обмінного курсу гривні у зв'язку з досягнутими газовими домовленостями з Росією і планує переглянути макропрогноз.
Раніше повідомлялося
- Українська гривня за офіційним курсом НБУ зросла до долара США на 3,4% за листопад і на 13,4% за 11 місяців поточного року – до 23,97 гривні/$.
- На думку аналітиків, зміцнення гривні трохи стримує трудову міграцію з України. Оскільки стимули для виїзду на заробітки падають через зростання платоспроможності всередині країни.
Читайте також: Курс на 21. Чому наступного року гривня може ще більше зміцнитися
Коментарі - 39
Во втором квартале помогут аграрии у которых будет посевная, хотя не исключу, что именно летом мы будем наполнять газовые хранилища и нам понадобится валюта... а в третьем квартале все будет зависеть от урожая
Отже залишається лише експортна валюта. Але і експорт значно скоротиться, бо принизькому курсі доллара агропродукція стає меньш привабливою. Як і інший український експорт.
Транзит за газ — 5 млрд на рік. Не перекриває виплату боргів.
При падаючому промвиробництві залишається лише тільки продавати майно — (землю, держ. підприємства тощо...) Або брати кредити, відсоток по яких при падаючому виробництві буде зростати.
Они знают какая будет погода и урожай?))))))))))))))
Чем больше Украина будет продавать на экспорт (или заробитчане буду завозить валюты)тем крепче будет гривна, так?
Тогда следуя этой логике если мы будем каждый месяц наращивать экспорт то с каждым месяцем гривна будет укрепляется на пример на 1гр. Через год кур должен быть 23-12=12грн.
Т.е. в место того чтобы собирать излишки валюты в резервы (например как это делает Китай), а потом в трудные моменты ими же воспользоваться в тяжёлые времена, тем самым удерживая стабильный курс не принципиально какой 23 или 27 с колебание до +/- 50 копеек. Мы постоянно создаём сами себе проблемы.
Для нормальной торговли как экспортёров так и импортёров нужен просто стабильный прогнозируемый курс. Когда можно и торговать с минимальной наценкой 10%-20%. А когда курс плавающий только за счёт курса все вынуждены закладывать наценку 50%-60% (т.к. только за счёт изменения курса можно потерять 15%).
Мы сами делаем себе лишний барьер на внешних рынках.
Больше всего мне нравиться что советы по плавающему курсу чиновники МВФ или мирового банка которые вообще никогда на себе не чувствовали все эти «прелести» т.к. они живут в стабильной валюте долларе и евро.
Плюс наложились потери от оккупации Донбасса и Крыма, ведение освободительной войны.
2) чиновники МВФ или мирового банка которые вообще никогда на себе не чувствовали все эти «прелести» - А Вы откройте пары валют евро, англ.фунт, иена к доллару на большом периоде. Колебания тоже впечатляют иногда.
А поезд «гривна»летит под откос стабильно. И никто за это не ответил.
В Украине это всего лишь инструмент в руках бандитов для ограбления народа. Вечный схематоз.