Понеділок на валютному ринку збільшить обсяги операцій на торгах, але знову збереже певну інтригу за курсом. За розрахунками «Мінфіну» обсяг операцій буде знаходиться у межах $ 240-310 млн при здійсненні до 520-640 угод.
Долар VS гривня: хто реально управляє курсом
На поведінку учасників ринку вплинуть три основні чинники:
1) Наближення періоду бюджетних платежів. До кінця цього тижня бізнесу треба буде розрахуватися з державою по податках. Це призведе до зростання потреби в гривні та активізації для цього продажів валюти на міжбанку. Тим більше, що тенденція просідання курсу тільки стимулює оперативне розставання з валютною виручкою у експортерів;
2) Завтрашній аукціон з розміщення ОВДП та дії НБУ. Мінфін України буде продавати облігацій на загальну суму 6,5 млрд гривень (у тому числі на 4 млрд — тих, що користуються підвищеним попитом 4-х річніх паперів), а також валютні облігації на 100 млн євро.
Величезний інтерес нерезидентів до гривневих облігацій (на останньому аукціоні по довгограючим паперам попит майже в 4 рази перевищував пропозицію) здатний «залити» міжбанк валютою для фінансування їх купівель.
Весь надлишок долара буде викуповувати Нацбанк і саме його цінники будуть практично диктувати ринку курс по дню;
Заповнити заявку та отримати бонус до 1,8% річних від суми вкладу
3 ) Передноворічний цейтнот у компаній та поведінка готівкового ринку. До початку різдвяних свят в США і Європі залишається дуже мало часу і клієнти оперативно закривають свої зовнішньоекономічні зобов'язання до банківських каныкул в ЄС та США. Це збільшить як попит на валюту, так і пропозицію, що призведе до зростання статистики торгів протягом сесій найближчих днів.
Готівковий ринок, як і раніше, залишається союзником для гривні та зберігає спред по долару у межах 15-20 копійок з поступовим зниженням котирувань.
«Мінфін» очікує на 16 грудня коридор по долару у межах 23,40 — 23,60 гривень з періодичним тиском на курс протягом дня по мірі виходу на ринок місцевих великих гравців, нерезидентів і самого Нацбанку.
Інвестиція в нерухомість. Обрати об'єкт
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 23,30-23,40 і продаж 23,44-23,65 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 23,30-23,36 гривень та продаж 23,37 -23,45 гривень.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 57
Кор.счета сегодня на очень высоком уровне под 70 млрд.грн. По идее сегодня должна продолжиться эпопея гривны, с учетом того что завтра очень «жирный» аукцион ОВГЗ на 6,4 млрд.грн. Но как раз вся эта ликвидность высокая, немного сдерживает проседание с учетом тех же аппетитов НБУ по откупу 50+ млн.дол в день. Прошлая неделе была на высоте, НБУ откупил более 80 млн. дол в день.
Пошли выплаты Авансов в пятницу, также сегодня продолжаются и до 20-го числа. Плюс в эту неделю мы работаем 6 дней!!! Да да, отрабатываем за 30-е. А следующая суббота за 31-е. Потому у нас тут перекосы будут. Плюс многие саму ЗП скорее кто выплатит до 24-го числа. Многие банки до 24 проводят платежи, потом 25-го выходной, и с 26-го уже проводить платежи многие перестанут, тут важно успеть всем.
Потому эта неделя самая активная будет.
Доллар 23,42-23,54
Евро 26,05-26,20
Рубль 0,3734-0,3753
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/125128/
НБУ!!! Вот он, и кто им руководит.
Да это и так ясно, как Божий день, уже 2 месяца минимум, а точнее год+.
Мы тут каждый день пишем о том, что рулит всем этим НБУ, это не новость сегодняшнего дня. Это уже факт, который происходит каждый день.
Уже об этом несколько недель назад говорил как Я, так и МинФин и другие комментаторы.
Я пишу давно о том, что сейчас и дна не видно, так как у нас все в руках НБУ.
Вопрос не статье сегодня, это происходит каждый день сейчас.
Или Вы думаете, что это бешеное строительство не обвалит рынок? Плюс прошедшие кризисы, плюс надвигающийся.
Дорожает, как же...
Однушка стоила 8000 USD тогда, которая сейчас стоит 30 000 USD.
Но сути это не меняет.
И да, эра бешенного строительства с падением укрбуда тоже завершилась. Так что ближайшие годы — набирающий обороты рост цен на недвижку.
А укрбуд никуда не денется. Или его подхватят (уже подхватили) или на его место придут другие. Можно подумать кто-то бросит ценнейшие объекты, например на воздвиженке ))
На 15% уменьшилось число купленных новых квартир в 2019. Что это означает? Падение спроса. А что за собой влечет падение спроса? Правильно, удешевление.
Я уже не говорю про постоянно устаревающий жилфонд хрущевок и кооперативных панелек.
Международные организации, типа ФАТФ, должны проявить сдержанность. Их реакция должна ограничиться какими-то общими фразами, и при этом только публикации на сайте, никаких пресс-конференций.