Кабмін готує до подання в Раду законопроєкт, яким пропонує забрати право розпоряджатися землею сільськогосподарського призначення у Державної служби України з питань геодезії, картографування та кадастру (Держгеокадастру). Про це повідомив міністр економіки Тимофій Милованов.
Уряд забере у Держгеокадастру право розпоряджатися землею
Що це дасть
За словами Милованова, відповідний законопроєкт має побороти корупцію у Держгеокадастрі, яка виникає через права цього органу розпоряджатися землею.
«Але системно побороти корупцію в кадастрі можна тільки через знищення джерела корупції — права розпоряджатись землею. Це право буде передано місцевій владі. Відповідний законопроєкт в роботі. Таким чином, кадастр перетвориться просто на реєстр, а не розпорядчий орган», — повідомив Милованов.
Читайте також: У МЕРТ назвали вартість гектара землі після відкриття ринку
Уряд обере нових очільників на місцях
Він також зазначив, що уряд почав боротьбу з корупцією в органах Держгеокадастру, оголосивши конкурси на очільників регіональних представництв цього органу.
Для участі у конкурсі на нових керівників документи потрібно подати до 2 січня 2020 року.
Читайте також: У проект закону про ринок землі внесли 4400 поправок — Гончарук
Раніше повідомлялося
- 3 грудня в уряді повідомили, що призначили нового голову Держгеокадастру — Дениса Башлика.
- 10 грудня звільнили керівників усіх територіальних органів Держгеокадастру.
Ринок землі: передісторія
- Верховна Рада планує розглянути у другому читанні законопроект про ринок землі з 17 по 20 грудня.
- 13 листопада Рада прийняла за основу законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. (№2178-10). Його підтримали 240 народних депутатів.
- Проект закону передбачає, що з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення. З цього моменту право продавати земельні паї отримають всі їх власники.
- Купувати землю зможуть українські фізособи, компанії, територіальні громади і держава.
Читайте також: Зеленський: питання продажу землі іноземцям вирішиться на референдумі
- Юридичні особи, кінцевими власниками яких є іноземці, що орендують землю в Україні більше трьох років, також зможуть її придбати з 1 жовтня 2020 року.
- Іноземні компанії, які не займалися обробкою землі в Україні щонайменше три роки, зможуть отримати право купувати землю з 1 січня 2024 року.
Коментарі - 2