Зміцнення курсу гривні до долара має більше позитивних моментів для економіки України, ніж негативних. Водночас Гончарук визнав, що бізнес недостатньо активно знижує гривневі ціни на товари. Про це прем'єр розповів під час брифінгу, передає Liga.net.
Гончарук розповів, хто повинен знижувати ціни при зміцненні гривні
Хто відповідає за зниження цін
«Зміцнення гривні — це добре для громадян України, тому що вони стають багатшими. Кожна гривня, яку людина отримує, вона більше важить, тому що на неї можна купити більше», — повідомив він.
Водночас Гончарук визнав, що бізнес недостатньо активно знижує гривневі ціни на товари. За його словами, це питання до Антимонопольного комітету.
«З цим треба працювати. Це робота Антимонопольного комітету. Ми зараз робимо все для того, щоб рівень конкуренції на всіх ринках був сильнішим і, як наслідок, ціни знижувалися швидше», — сказав прем'єр.
Читайте також: НБУ пояснив, чому при зміцненні гривні не падають ціни
Гончарук також зазначив, що від зміцнення гривні страждають експортери.
«Ми розуміємо, це негативний вплив і також шукаємо їм можливість знизити негатив від цього явища», — повідомив Гончарук.
Читайте також: НБУ пояснив, чому плаваючий курс є правильним для України
На скільки зміцнилася гривня
- В 2019 році гривня стала валютою, яка найбыльше з-поміж інших валют світу зміцнилася до долара. Вона виросла до долара США на 3,4% за листопад і на 13,4% з початку року.
- На зміцнення нацвалюти вплинув великий попит іноземних інвесторів на українські держоблігації (ОВДП).
Читайте також: Попит на ОВДП буде зростати — експерти про включення паперів в глобальний індекс
- Приплив валюти дозволив Нацбанку поповнювати міжнародні резерви, а Мінфін скоротив держборг.
- Держбюджет-2020 враховує оновлений макроекономічний прогноз уряду. Він розрахований на прогнозованому середньорічному курсі валют — 27 грн/$ (попередній прогноз — 28,2 грн/$). За оцінками Кабміну, саме стільки в середньому буде коштувати американський долар.
- Прогнозний курс на кінець 2020 року — 27,5 грн/$ (попередній прогноз — 29,4 грн/$).
- Міжнародний валютний фонд прогнозував, що до кінця 2019 року долар буде коштувати в середньому 26,75 грн/$; у 2020 році – 29,96 грн/$, а в 2021 році – 30,55 грн/$.
Коментарі - 19
Я не защищаю его никоим образом, но если посмотреть по сторонам трезво, то каждый рвет свой кусок пирога, делится чтоб проблем избежать и «зарабатывает» дальше.. А пипл кушал, кушает и будет кушать.. Пипл и сам бы «заработал», но все уходит на еду и комуналку..