Вівторок і середа будуть найбільш напруженими днями на цьому тижні, а поведінка курсу може бути дуже цікавою.
МВФ і нормандська зустріч: що буде з курсом
Справа в тому, що сьогодні валютний та фондовий ринок відобразять свою реакцію на вчорашню зустріч у нормандському форматі, а також свою «віру» в перспективи України у найближчій та середньостроковій перспективі.
Тут все дуже просто — інвестори «голосують» гаманцем.
Якщо на сьогоднішньому аукціоні з розміщення ОВДП на 4,8 млрд гривень (при виставленні в тому числі й дуже привабливих 4-х річних облігацій на 3 млрд за номіналом) — буде «аншлаг» — значить місцеві та іноземні інвестори позитивно оцінюють результати вчорашніх зустрічей в Парижі та рішення МВФ щодо продовження співпраці з Україною. І великий попит на гривневі облігації призведе до активного продажу валюти нерезидентами на міжбанку та потенційному подальшому зміцненню гривні.
Оформити депозит з підвищеним доходом
Якщо ж інтерес інвесторів буде невеликим або як кажуть фінансисти і політики «дуже стриманим» — значить вони оцінюють з побоюванням подальшу перспективу ситуації навколо Донбасу, Криму та економіки нашої країни.
Тому сьогодні фондовий та валютний ринок покаже як лакмусовий папір реальне ставлення до подій навколо України як великих світових інвестиційних гравців, так спекулянтів.
Обсяги розміщення облігацій на аукціоні 10 грудня, їх прибутковість та попит на них — будуть ключовими показниками для об'єктивної оцінки стану справ в цьому питанні.
Вплив інших факторів, зазвичай суттєво діючих на поведінку валютного ринку буде незначним. Готівковий ринок та збереження ліквідності у банківській системі на рівні 44,6 млрд гривень — поки залишаються союзниками для гривні. А ціна викупу Нацбанком надлишків долара на торгах — буде основним курсовим маркером для всіх учасників ринку. Адже саме масований викуп вчора валюти регулятором по 23,69 та 23,65 гривень за долар дозволив йому утримати свої позиції щодо нацвалюти і не обвалитися до 23,60-23,50 гривень на момент завершення сесії.
«Мінфін» очікує на 10 грудня коридор по долару в межах 23,60 — 23,80 гривень з активним розпродажем валюти під сьогоднішній аукціон з розміщення ОВДП та обсягами операцій до $ 320 млн при здійсненні до 580 угод.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 23,50-23,64 і продаж 23,72-23,90 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 23,50-23,65 гривень та продаж 23,68 -23,80 гривень.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 107
Чтобы знать, нужно быть как минимум Беней. И то не факт, что все сработает.
Кто не видел фильм про то как Билл Акман шортал акции Гербалайфа со своим миллиардным фондом и думает, что он все знает и умеет прогнозировать, для таких людей у меня плохие новости:)) Кому интересно, фильм называется Betting on Zero
«Чудові» результати діяльності парламенту. «Чудовий» бюджет, який перетворює країну і переносить автоматом з епохи бідності в епоху злиднів. «Чудова» програма уряду, затверджена парламентом, яка не дає шансів на розвиток економіки країни, «чудові» закони, які почали сьогодні процеси знищення та утиски малого і середнього бізнесу, зачепили і великий бізнес. Це відіб'ється в найближчий місяць на економічній ситуації в країні", – сказав він.
Політик також підкреслив, що прийняті новим парламентом закони не зробили нічого позитивного, в своїй більшості, для українських людей.
«Чудові» закони, які не зробили нічого позитивного, в своїй більшості, для українських людей, але продемонстрували кількість прийнятих законодавчих актів. Ось результати, про які я можу говорити сьогодні", – додав Медведчук.
https://ukranews.com/news/671289-venetsianskaya-komissiya-rekomenduet-otmenit-sudebnuyu-reformu-zelenskogo-po-verhovnomu-sudu
Дефіцит бюджету..
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/121350/
Як і писав раніше в цьому році траншів не буде, як би зе-влада солодко не співала,, що вже ось-ось...
кому нужны кабальные МВФовские кредиты под 3% годовых! вот ОВГЗ под 13-18% - наше всё! )))
Например как тебе - дам тебе кредит под 1% на 10 лет, если ты уморишь голодом всю свою семью и всех родственников? Как тебе такой дешевый кредит?
они просят поднять цены на энергоносители для граждан - до рыночного уровня, до самоокупаемости! кто нам доктор, что газ стоил 150 долларов, а продавался гражданам годами - за 50 и остальное дотировалось государством? (считай - тратились налоги этих самых граждан + брались кредиты на закрывание этих дыр!). и никто не делал это резко, а делали поэтапно (поднимали цены).
у вас сильно однобокий взгляд на ситуацию, желтую пресску вы крепко почитали на эту тему.
В нашем случае более реален сценарий Молдовы - был миллиард и нет миллиарда.
Турция и до того была как бы немаленькая страна... И, кстати, никто что-то не спешит туда переехать. В турция я имею в виду....
у Чехов 80% автопарк - это свежая ВАГ группа (фольц, ауди, шкода), не старше 5ти лет.
в Хорватии цены конские, очень крутая страна по уровню жизни.
так что да, МВФовское бабло очень даже помогает.
Про Польшу я тоже не понял вашего выпада - отлично себя чувствует страна, производств - просто пруд пруди, и экспортируют всё что угодно в страны вокруг себя.
В Турции я прожил 2 года. Про Турцию мне рассказывать тоже не нужно. Повторюсь, нам и до Польши и до Турции - как до луны.
а на деле - никаких пруфов нет.
вы где хоть слово про транзит нашли? вы хоть бы читали внимательно топикстартера.
Россия невыгодные договора просто не соблюдает. Вспоминаем судьбу трубопровода из Туркмении - https://tsn.ua/ru/svit/turkmeniya-obvinila-gazprom-vo-vzryve-na-gazoprovode.html
если бы цена поднялась , а договор оставался старый - рашка бы взорвала трубу , как с туркменами и кричала бы «настамнет».
лучше пускай отдают газом чем деньгами
Вообще это глупость конечно, чем больше минфин берет в долг, тем гривна сильнее ....НБУ должен выкупать валюты ровно на ту сумму которую занял в долг минфин. ( по сути скрытая эмиссия, а что поделать )
Надо говорить, что будет с привлекательностью ОВГЗ при понижении рефинанса?:)
Остатки 44,6 млрд, но они сейчас мало определяют настрой на рынке. Ключевое сегодня аукцион ОВГЗ, плюс многие не обращают внимание на то что в четверг 12.12.2019 пересмотр ставки НБУ, и с учетом новой инфо о том что инфляция у нас 5,1%, есть все основания опустить ставку еще на 0,5-1%. Как раз это и будет двигать заход в ОВГЗ, и уже во вторую очередь непонятная пока встреча в Нормандском формате, которая так и не дала ответы. Хорошо что переговоры по Газу вернулись в русло переговоров компаний и представителей ЕС, а не Президентов и политики выкручивания рук.
Предложение как и ранее доллара будет превалировать, тут только НБУ помощник доллару не упасть к 23,60. Критика Совета НБУ перешла в новых ход — он направил письмо с целью забрать права по независимости НБУ и то они вредят экономике Украины и то еще вспомнили 2014-2016 г по чистке банков — больше напоминает заказ политиков.
Потому как и ранее, основной игрок НБУ.
Доллар 23,63-23,74
Евро 26,15-26,33
Рубль 0,3717-0,3740
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/125128/
3 млрд / 23.65 = ~126.85 млн уе.
4 млрд / 23.65 = ~169 млн уе.
он совершенно про другое.
панических настроений у граждан сейчас нет, и даже если случайно перестараться, хайп стихнет быстрее, чем вы можете себе представить.
это однозначно успех!
P.S. по 4х летним - 11.67% годовых
13,00% - 294 дня - 226 600 101 грн;
12,01% - 966 дней - 1 144 792 000 грн;
11,67% - 1 442 дней - 3 013 192 290 грн.
Итого: 4 384 584 391 грн
соответсвуют только 4х летние ОВГЗ.
по остальным - проценты совершенно другие. в посте выше человек выложил линк на официальный источник по продаже овгз.
Результати проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики
Эксел документ
Куда смотреть?
Да, вопросы такие - но тут же эксперты расскажут? :)