Програма з підтримки малого та середнього підприємництва, що передбачає доступне кредитування під 5-9% річних, запрацює з 1 лютого 2020 року. Про це написав прем'єр-міністр Олексій Гончарук на своїй сторінці у Facebook.
Дешеві кредити для бізнесу: Гончарук анонсував старт та назвав умови
«За ініціативою президента Зеленського уряд готує до старту потужний інструмент - програму з підтримки малого та середнього підприємництва. Вона запрацює з 1 лютого 2020 року. Її суть дуже проста - стимулювати появу нових підприємців та заохотити повертатися наших заробітчан додому й відкривати бізнес тут. Перший етап - доступне кредитування», - написав Гончарук.
Умови кредитування
-
Передбачається видача кредитів розміром до 1,5 млн грн терміном на п’ять років під 5% річних, якщо передбачається виручка до 25 млн грн і створюються мінімум два робочі місця.
Читайте також: $75 тисяч на руки. Кабмін приймає заявки на фінансування стартапів
-
Під 7% річних для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставку буде знижено на 0,5%.
-
Під 9% річних для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.
-
Кредити можна брати в будь-якій сфері діяльності, згадавши енергетику, освіту, охорону здоров'я, транспорт, виробництво, спорт, розваги та будь-які інші послуги.
Сам учасник має інвестувати 20% власних коштів від усіх витрат.
Обрати кредит готівкою
Що потрібно для участі
-
Бізнес-план
-
Позитивна фінансово-кредитна репутація
-
Платіжна дисципліна.
«Стартапи зможуть брати участь лише від початку своєї діяльності, а діючий бізнес - лише той, що працює мінімум 12 місяців», - розповів Гончарук.
«Заявки будуть приймати вже незабаром. Наразі можна залишити повідомлення про бажання взяти участь за посиланням: http://smeprogram.guf.gov.ua/ (...) Більше інформації вже незабаром!», - написав Гончарук.
Раніше повідомлялося
-
Президент Володимир Зеленський анонсував державну програму кредитування бізнесу «Повертайся і залишайся». Мета програми - повернути додому українських заробітчат і надати доступні кредити на власну справу.
-
Приватбанк вже втретє за рік знижує ставки кредитування для малого бізнесу і підприємців. З 3 грудня ставка кредитування за найпопулярнішою програмою фінансування підприємців «КУБ» знижена з 1,7 до 1,6% на місяць від початкової суми кредиту за перші пів року і з 1,5 до 1,4% в місяць за наступні пів року користування кредитом.
-
За даними на 30 липня 2019 року, середньозважена ставка за короткостроковими гривневими кредитами для бізнесу становила 17,9%, за довгостроковими позиками — 20,4%. За позиками для населення - 37,9% і 30,6% відповідно.
Коментарі - 22
Зато вижу аж два пункта выписанных для существующих бизнесов. Тогда причем тут вообще заробитчане?
Disclaimer
Не то чтоб я был за раздачу бабла заробитчанам только потому что они заробитчане. Просто ловлю зеленых на слове.
Из бюджета? Создадут ещё одну чиновничью структуру по распределению кредитов?
Или это будет компенсация процентов в коммерческих банках, и создадут ещё одну чиновничью структуру по распределению компенсаций + коррупционную нишу по выбору правильных банков, участвующих в программе?
Да и в бюджете на 2020 год как то этих расходов нет.
Відкриваєте ФОП і приймаєте по договору на мін ЗП когось з рідних (наприклад батьків чи дітей). Сфера діяльності - інформаційно-консультаційні послуги.
Берете кредити на новий бізнес під 5% на себе, дружину, по 1.5 млн грн і розміщуєте в тот же держ банк Ощад під 15% під повну гарантію держави.
Ваш профіт за рік - 10% від загальної суми мінус ЕСВ з мін ЗП на найманих рідних.
Ризики неповернення - практично відсутні. А Ви на сім"ю чистими щомісяця маєте вже 15-20 тис грн сидячи на дивані.:)
Можно разве что добавить в бизнес-план пункт: Планируем получать прибыль 25 млн. в год
А когда будут спрашивать про эту прибыль - говорить: не фартануло, бизнес не зашел)
Тоді відразу зауважу, якщо умова 25 млн грн виручки є обов«язковою, то з кредитом в 1.5 млн досягнути такої виручки практично нереально.
Тоді і ця ініціатива відразу мертвонароджена.
В любой развитой стране профессия инженера очень престижна, при том оплачивается соответственно.
Кто будет качественно выполнять инженерную работу за нищенскую зарплату? Это остатки советского менталитета, из-за которого слово инженер звучит непрезентабельно/почти насмешливо. Плюс на любом постсоветском сохранившемся предприятии работяги получают больше инженера (даже на высокотехнологичных).
https://www.minprom.ua/digest/257810.html
В кредит.
Которой кстати тоже уже нет-выехала.
Хотя в кредиты как стимул для возвращения не верю.
С чего ему заработать если таких дешевых кредитов в Украине нет и чтобы их сделать такими дешевыми кто-то другой (угадай кто, думаешь не мы с тобой?) должен оплатить часть стоимости кредита.
Якщо ви не готові - то хто заплатить за цей «атракціон щедрості»?
В двух словах. Для подключения электроэнергии на чистую площадку надо сначала иметь или декларацию о начале строительства или паспорт малой (временной) формы. Не вникая в подробности от 2 месяцев и от 5 тыс. грн для будки для охранника. Далее не менее 2 месяцев на получение ТЗ, ТУ, проектирования и тоже не менее тех же денег. А далее после заключения договора с энергоснабжающей организацией платишь по 2 тыс. за заявленный кВт (даже для простого киоска без холодильников и прочего надо не менее 5 кВт = 10 тыс) и теперь согласно договора с ПрАТ «Киевоблэнерго» можешь спокойно спать 85 календарных дней. Такой срок записан у них для выполнения стандартного подключения. Т.е приблизительно месяцев 7-8 ты сидишь и ждешь.А 20 штук уже вложены. И даже если кредит будет беспроцентным то тело все равно отдавать надо. Так что разумный человек не то что не будет брать кредит, а даже думать о новом деле не будет. Т.е. производство развивать у нас нельзя. А умники рассказывают о программах кредитования. Для чего? Чтобы раздать его чиновникам ввиде взяток за ускорение? А потом?