Нові закони про РРО та «кешбек» змінили підхід до застосування штрафних санкцій. Він став жорсткішим. Про це в інтерв'ю «Мінфіну» повідомив голова ДПС Сергій Верланов.
Верланов про «кешбек»: Порушив — заплати штраф
Верланов про штрафи
«Щодо розміру штрафів, то на сьогодні, за невидачу чека або неповну інформацію в ньому порушник платить одну гривню. І тільки якщо таке порушення вчинено повторно – 100% вартість проданого товару (послуги). Що змінили нові закони? – Змінився підхід до застосування штрафних санкцій. Він став жорсткіше», — зазначив глава ДПС.
За його словами, підприємцям дали можливість адаптуватися.
Читайте також: 11 болючих питань про РРО для ФОПів
Як будуть підвищуватися штрафи
«Підвищення буде відбуватися у два етапи: спочаткуза першепорушення будуть стягувати 10% вартості проданого товару (послуги), потім, з жовтня 2020 року, з моменту впровадження механізму «кешбеку» – цей штраф за перший випадок порушення буде збільшено до 100%. Тобто такий же розмір, що і за другий випадок зараз», — розповів Верланов.
Голова податкової вважає, що такі розміри штрафів будуть правильними.
Читайте також: ФОП-контроль: як нові закони змінять життя малого бізнесу
«Чому я вважаю це правильним? Зараз деякі великі компанії, і це ви добре знаєте, тому що, напевно, і самі з цим не раз стикалися, продають товар через ФОПів. І такий ФОП може безкарно порушувати касову дисципліну. Бо кого ж налякає штраф в одну гривню? Тому схема така: попався на порушенні, заплатив гривню і «завмер». Далі товар реалізується вже через іншого ФОПа. І все повторюється знову. Коли почнуть діяти нові правила застосування штрафів, все зміниться: порушив – доведеться відповідати фінансово. Але, звичайно ж, порушення повинно бути належним чином доведено, задокументовано. А кожен платник податків має право на оскарження рішень податкового органу щодо процедур Податкового кодексу», — підсумував голова ДПС.
Раніше повідомлялося
- Як відомо, Верховна Рада прийняла законопроект №1073 про кешбек, зараз він відправлений на підпис президента.
- Згідно із законом, якщо підприємець видав покупцеві повністю або частково не фіскалізований чек на один або кілька товарів, кожен з яких дорожче 850 грн, покупець може написати скаргу в Податкову.
- Якщо в результаті перевірки ДПС цей факт підтвердиться, підприємець заплатить штраф у розмірі 150% від вартості товару, проданого не за чеком. Частину штрафу в якості винагороди отримає покупець, частину — державний бюджет.
- Багато підприємців не підтримують цей закон. А власник інтернет-супермаркету Rozetka навіть заявив, що готовий зупинити бізнес, якщо цей закон запрацює.
Коментарі - 2