У Рахунковій палаті заявили, що Нацбанк у 2018 році неекономно використав 16,5 млн грн адміністративних витрат через неефективні управлінські рішення посадових осіб. Про це йдеться у звіті Рахункової палати.
Рахункова палата звинуватила НБУ в неефективному використанні 16,5 мільйонів
На чому Нацбанк міг заощадити
Зазначається, що в минулому році НБУ виплатив зарплати на суму 3,6 млн грн 35 співробітникам, які перебували на вже ліквідованих посадах. Все через те, що керівництво несвоєчасно попередило їх про звільнення.
Як зазначають у Рахунковій палаті, ще 3 млн грн неекономно використали для поновлення на посадах за рішенням суду незаконно звільнених працівників. Ще 9,9 млн грн — на утримання об'єктів НБУ, які не використовуються.
Майже 40 млн грн НБУ направив на забезпечення діяльності Корпоративного недержавного пенсійного фонду. «Це призвело до зменшення прибутку до розподілу, а отже — відрахувань у державний бюджет», — йдеться у звіті.
Читайте також: Рада НБУ затвердила кошторис Нацбанку на 2020 рік
У відомстві заявляють, що НБУ — єдиний держорган в Україні, який створив власний пенсійний фонд і направляє туди держкошти.
Також наголошується, що Нацбанк не надав Рахунковій палаті матеріали внутрішнього аудиту за минулий рік.
Що кажуть у Нацбанку
У відповідь на ці звинувачення в НБУ заявили, що, використовуючи гроші, завжди детально вивчають питання економічної доцільності.
Національний банк у визначені законодавством строки — протягом одного місяця — надасть Рахунковій палаті план заходів з усунення виявлених недоліків, а також зауваження до звіту і рішення", — йдеться в повідомленні.
Зазначається також, що Рада НБУ підтримує ініціативу Рахункової палати законодавчо врегулювати наявні розбіжності в держаудиті всіх доходів і витрат Нацбанку.
Читайте також: На хабарі затримали головного юрисконсульта НБУ
Що таке кошторис НБУ
Кошторис — це документ, який щорічно затверджує Рада Нацбанку відповідно до закону. Він планується на підставі детального аналізу та з урахуванням стратегічних цілей і завдань, які стоять перед Нацбанком.
Коментарі - 7
При сокращении персонала в связи с реорганизацией или изменением штатного расписания администрация предприятия обязана издать приказ (распоряжение), предупреждающий конкретных работников об увольнении, на основании п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗоТ. Сделать это нужно не позднее чем за 2 месяца до планируемой даты и обязательно ознакомить всех сотрудников под роспись.
У нас же привыкли поступать по другому. После назначения нового главы НБУ или новых зампредов обычно принимается решение об изменении штатного расписания, но по закону сотрудников необходимо предупредить за два месяца до даты увольнения.
Вот и получается коллизия — штатное расписание поменяли сегодня, а сотрудников уволить ещё два месяца нельзя.
Бывают случаи, что сотрудник ушёл в отпуск или слёг на больничный, а руководство приняло решение его сократить. Два месяца отсчитываются от даты, когда сотрудник приступил к работе, выйдя из отпуска или больничного, и расписался под приказом с пометкой «ознакомлен».
Не секрет, что больничный всегда можно продлить на пару недель или даже месяц за несколько сотен гривен,
а значит отодвинуть срок своего сокращения на аналогичный период.
НБУ зарабатывает деньги и превышение своих доходов над расходами направляет в бюджет страны.
Кстати, Пенсионный Фонд НБУ был учреждён в 2006 году.
Возникает закономерный вопрос — в какую задницу смотрела счётная палата более 10 лет, что в упор не замечала существование этого фонда и только сейчас с удивлением обнаружила его существование.
Поэтому считаю вопрос с пенсионным фондом НБУ притянутым за уши.
Хотя может есть смысл обвинить счётную палату в сокрытии реальных фактов более 10 лет подряд и пересадить их за вредительство, выразившееся в ненадлежащем исполнении своих профессиональных обязанностей…