За вимогою МВФ, українська влада підготувала низку змін в законодавство, що регулює банкрутство банків. Зокрема, хочуть заборонити повертати неплатоспроможні банки колишнім власникам і на ринок в цілому. Про це пише Reuters з посиланням на заступника директора-розпорядника ФГВФО Віктора Новікова, передає Ліга.
20 листопада 2019, 18:56
Україна з подачі МВФ хоче змінити правила банкрутства банків
Як будуть регулювати спори з екс-власниками
За словами Новікова, якщо парламент ухвалить цей законопроект, судові розгляди між державою і екс-власниками банків буде розглядати одразу Верховний суд.
При цьому суд не зможе заборонити Фонду гарантування продавати активи неплатоспроможних банків, навіть якщо згодом неплатоспроможність буде визнана незаконною.
Читайте також: ФГВФО пропонує підвищити гарантовану суму вкладу в 10 разів
Замість цього державу можуть зобов'язати виплачувати компенсацію колишнім власникам.
«Зараз ми допрацьовуємо цей законопроект за участю експертів МВФ», — повідомив Новіков.
Рейтинг стійкості банків за підсумками 3 кварталу
Скільки держава компенсувала вкладникам
- За даними ФГВФО, з 2012 року по жовтень 2019 року держава витратила 89,3 млрд грн ($3,7 млрд) на компенсацію вкладникам збанкрутілих банків.
- Окрім цього, з бюджету виділили 155 млрд грн ($6,4 млрд) на підтримку Приватбанку.
Раніше повідомлялося
- Світовий банк вважає банківську реформу в Україні успішною і попереджає, що її відкат може знову дестабілізувати банківський сектор.
- Нагадаємо, в ході очищення банківської системи України за 2014-2017 роки Національний банк прийняв рішення про виведення з ринку близько 96 банків.
- За оцінками Фонду гарантування вкладів, банківська криза в Україні обійшлася для держави, великих вкладників та бізнесу в 190-200 мільярдів гривень.
Джерело:
Мінфін
Коментарі