Середа збереже певну інтригу щодо подальшого поводження курсу в найближчі дні. Активність клієнтів буде на досить високому рівні, а обсяг операцій за нашими прогнозами складе $ 230-250 млн при здійсненні до 630 угод.
Середа на валютному ринку: що буде з доларом
На поведінку валютного ринку вплинуть слідуючи фактори:
1) Завершення основного періоду податкових платежів у компаній.
Бізнес має остаточно розрахуватися з державою і сьогодні всі компанії, хто ще не встиг це зробити — будуть займатися погашенням заборгованості по податках. Штрафи платити нікому не цікаво і клієнти будуть поспішати закрити ці платежі. Дефіцит гривні у компаній змусить їх активніше продавати валюту на міжбанку і це зіграє на зміцнення нацвалюти;
2) Розрахунки по вчорашньому аукціону Мінфіну України за ОВДП.
Як «Мінфін» і прогнозував — особливих обсягів продажів облігацій не відбулося. Із запропонованих гривневих паперів на загальну суму за номіналом 2,8 млрд гривень — купили всього на 1,317 млрд. Але ці ОВДП треба сьогодні оплатити і нерезиденти вже із вчорашнього дня були помічені з продажем валюти для фінансування своїх угод. Продовжать її продавати вони і сьогодні, але не в дуже великих обсягах. Проте, за рахунок цього фактора — пропозиція валюти на торгах збільшиться, що також спрацює на користь гривні;
3) Готівковий ринок і ліквідність банків.
Вчора готівковий ринок продовжив «жити своїм життям» і не став особливо реагувати на злети та падіння котирувань міжбанку. Теж саме відбувається і сьогодні — обмінники без проблем продають долари в тих же межах 24,30-24,40 гривень і цією стабільністю також підіграють нацвалюті.
Коррахунки банків на ранок 20 листопада ще просіли на 3,85 млрд гривень — до 53 млрд і це також позитивна новина для ринку в частині зміцнення позицій гривні.
Падіння коррахунків закономірно у дні бюджетних платежів, тому що клієнти перераховують податки на окремі рахунки в Казначействі (тобто на рахунки «поза банками»).
Обрати та оформити депозит в банках України
Як і в усі останні дні — при надлишку пропозиції долара на торгах НБУ буде його викуповувати в резерви, що частково і підтримає курс на торгах. Якщо ж будуть спроби ситуативного і багато в чому спекулятивного розігріву курсу — Нацбанк не стане витрачати резерви для гасіння «пожеж».
«Мінфін» очікує на сьогодні коридор по долару у межах 24,10-24,30 гривень та залежность тренда по курсу від дій найбільших місцевих гравців (хто не встиг ще закрити свої борги перед бюджетом) і нерезидентів, які розраховуються за результатами вчорашнього аукціону з ОВДП .
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,00-24,16 і продаж 24,25-24,40 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,15-24,22 гривень та продаж 24, 28-24,30 гривень.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 33
А я взагалі не розумію, чому стільки шуму.
За останні пів року гривня пригала в межах 5% то туди то назад.
25.6-24.1 грн — в межах 5% відхилення
Але ж інші валюти за цих самих пів-року то вниз то вверх також:
1.16-1.09 евро — в межах 7% відхилення
67-63 руб — в межах 6% відхилення
0.72-0.67 Австр.доллар — в межах 7% відхилення
0.77-0.73 Канад.доллар — в межах 5% відхилення
Тобто всі так живуть. І живуть непогано. Таку похибку завжди варто враховувати.
Але якщо якісь бариги хотіли нагрітись на курсі, скупивши влітку і продавши зимою — це їх проблеми. Це звичайна гра, на повезе-неповезе.
Евро: 1.25 - 1.09 Відхилення 15%
А нас гривня 28-24 - 14%
Австр доллар: 0.81-0.67 - 16%
Але багато це було коли доллар був по 5 чи 8 (це було 20% чи 12.5%)
А зараз, коли по 24-25, то це 3-4%
Як 20 років назад за пузирь чувак дрова перерубає
Так і зараз за пузирь те саме зробе
Скажу так — аби, перед тим як написати оце що ви написали, ви ще й предмет щодо написаного вивчили — мали б одразу і відповідь — і потреба у написанні у вас одразу би зникла.
Я свою точку зору у відповідь пояснив нижче. І з цим, в тому числі, написаним вами не згоден.
Причём единственные кто получают прибыль (кроме крупных импортёров) - якобы «нерезиденты», скупившие ОВГЗ. Коррупционной схемой смердит за милю!
Да и вообще, при нашей инфляции и процентной ставке - укрепление гривны это нарушение базовых экономических правил, которое ведёт в одном направлении. Кстати, в какой стране есть такие процентные ставки, инфляция и одновременное укрепление валюты?
Хотя в одном вы правы - удивляться действительно нечему. Курс на полную ж.. взятый 5 лет назад продолжается!!!
Второе, в какой стране уровень доходов сразу растет при колебаниях курса? Возьмем соседнюю Польшу — там за последние 2 года курс злотого колебался от 3.3 до 4 — это более 20%. Хотите сказать, что у них доходы в злотых меняются пропорционально курсу доллара? :) Да нифига! А цены на импорт, в том числе и топливо — так же как у нас сразу меняются. Только у них все в злотых, и долларами зарплаты и цены обычно никто не меряет. Это у наших людей постоянно в голове работает калькулятор, и постоянная озабоченность курсом. Возможно потому, что уровень доходов все еще низкий, денег многим и так не хватает или не так уж много остается, а любые даже небольшие колебания цен очень чувствуются.
https://minfin.com.ua/ua/2019/11/19/39769473/#com3698989
Serhii Kniaziuk
Які претензії? Я ж написав:
«А я взагалі не розумію, чому стільки шуму...»
:-P
Якщо так, то прОшу -
1. Ви навели одразу НАДЗВИЧАЙНО легкий і повчальний приклад.
2. Країни, вказані Вами, мають валюту(СКВ, ВКВ) вільноконвертовану - Канада, Австралія, ЕС, РФ - Громадяни цих країн НЕ МАЮТЬ потреби у захисті від інфляції як такій, оскільки економіки цих країн підкріплені тими чи іншими ресурсами або виробництвом додаткової вартості(грошей).
3. Ріст цін у цих країнах не прив«язаний до курсу долара як в Україні, оскільки доларизація економік як така в цих країн відсутня. Він пов»заний виключно з економічною складовою собівартості виробництва та ринковою вартістю того чи іншого продукту.
Якшо потрібні приклади - пишіть.
Це все через бариг базарних. Якби їх виловили всіх, то потехеньку перейшли б на розрахунок в гривні. Багато хто не захотів би лишній раз світитись у банку і міняти десятки штук зелені туди-сюди.