Спекулятивні розгойдування курсу долара у другій половині понеділка порядком спантеличили спостерігачів, клієнтів та й самі банки.
Долар по 24,17 гривень: зрада чи перемога
Адже при всіх передумовах до подальшого зміцнення гривні — 18 листопада котирування проте зросли.
Тому для учасників ринку вівторка був дуже важливим подальший розвиток подій і поведінка курсу сьогодні.
Якби котирування сьогодні різко знову поперли вгору — міжбанк швидко би перетворився на генератора нового зростання курсу.
А якби вчорашній тренд по збільшенню курсу закінчився — стало би зрозумілим, що поведінка курсу у понеділок — не більше, ніж короткочасна спекулятивна гра «на підвищення».
Тому учасники торгів і аналітики дуже уважно стежили за розвитком подій у перші декілька годин сесії.
На щастя для гривні — усі позитивні передумови для зупинення подальшого зростання курсу спрацювали.
Період бюджетних платежів у клієнтів і досить активні розпродажі валюти експортерами для фінансування своїх господарських операцій — швидко збільшили пропозицію на міжбанку і підтримали гривню.
Незважаючи на досить скромні результати аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП (продано облігацій всього на 1,318 млрд гривень за номіналом) — нерезиденти все ж таки були помічені на торгах з продажем валюти для їх купівлі, що також підстрахувало котирування нацвалюти на торгах.
А НБУ за інформацією учасників ринку викупив близько $ 30-50 млн для поповнення резервів.
В кінцевому підсумку, після активного протистояння курсових інтересів великих гравців та їх виходу на міжбанк з основними обсягами угод — долар за день подешевшав на 7 копійок — з 24,21 / 24,24 гривень до 24,14 / 24,17 на момент кінця сесії.
Хід торгів:
Міжбанк стартував з «небезпечного» для подальшого розвитку подій курсу 24,21 / 24,24 гривень за долар, що вже спочатку було вище вчорашнього закриття 24,165 / 24,2050 і віщувало нову гру «на підвищення».
У перші 40 хвилин сесії продавці й спекулянти дуже старалися «качнути» курс вгору, штучно створюючи нестачу пропозиції долара на торгах. Але покупці виявилися досить стійкими до таких підступних ігор продавців, а необхідність сплати податків — обмежувала і їх у часі на «розгойдування» ринку.
На 11 годину продавці все ж таки відступили і вийшли з основними продажами валюти, що призвело до просідання долара до рівня 24,20 / 24,23 гривень та до 24,19 / 24,22 на 12:00.
НБУ скористався ситуативним зростанням пропозиції і викупив через Matching близько $ 30-50 млн.
Це стабілізувало котирування на позначці 24,19 / 24,22 практично майже до 14: 00.
Після 14 годин — на поодиноких угодах — пропозиція долара дещо перевищувала попит, що призвело до просідання курсу до 24,14 / 24,17 на 16:00 і до 24,14 / 24,17 гривень на момент завершення сесіі.
За фактом — гривня здобула ситуативну перемогу над доларом і нівелювала вчорашній негативний фон на міжбанку від зльоту котирувань другої половини понеділка.
Головні події 19 листопада на міжбанку:
1) Долар просів з ранкових 24,21 / 24,24 гривень до 24,14 / 24,17 на момент завершення сесії;
2) НБУ за інформацією учасників ринку не виходив на торги у публічному форматі аукціону, але викупив близько $ 30-50 млн через Matching;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зареєстрований на позначці 24,2052 гривень за долар, а офіційний курс долара на 20 листопада склав 24,203928.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 38
то-есть инвестиции - потому как большинство из нынешних аграриев её попросту не смогут купить! И естественно доллар опустят ещё ниже - так что 23 тогда будет целью секты «за 28 »
Но если доллар подорожает опять до 27 — то цены снова поднимутся! А то как же прибыль терять что ли?
Их цитата в тексте: «По факту — гривна одержала ситуативную победу над долларом и нивелировала вчерашний негативный фон на межбанке от взлета котировок второй половины понедельника».
Что не понятно по тесту статьи? Все ж есть — ответ они дали. В данном случае — это «перемога».
Коли долар був стабільно по 5 чи 8, то ніхто не пінився. А тепер звикли набирати долар літом, щоб потім продавати взимку (типова спекуляція), і вже «шеф, всьо пропало». Навряд чи тут пишуть експортери, які справді постраждали від зниження курсу зеленого.
Мне, по сути, какой курс гривны не особо принципиально 25 или 5, главное слово во всем вашем спиче «стабильно».
Я в конце жовтня заключил контракт со словаками на свою продукцию заложив в расчеты курс 24,4 - подстраховался! Курс был на тот момент 25,06.
Сегодня я получаю оплату за товар в долларах и...б**ть, продам его по 24,1 и то если повезет.
Зарплату и налоги мне нужно платить в гривне. Новое сырье мне нужно покупать за гривны. За электричество, опять же, гривна.
Ну и ответьте мне, кого на**** государство своими спекулятивными уреплениями?
Для бізнесу важливо, щоб курс був стабільним, або, принаймні, коливався мінімально. 24 чи 27 0- не настільки важливо, як те, щоб він був 24 і влітку, і взимку, чи 27 - але весь рік 27, а не тільки в холодну пору року.
Так що бізнесменів, що займаються експортом, незалежно від об'ємів, я щиро розумію (сам в такій організації працюю).
А от тих, що набрався баксів, щоб взимку продати дорожче, мені ніфіга не шкода. Хай верещать хоч луснуть
А «медальки»… Вот кому — «Отмечается, что высокий спрос на государственные облигации и эффективная политика Министерства финансов по управлению государственным долгом, позволили в очередной раз снизить стоимость заимствований.»
https://minfin.com.ua/2019/11/19/39769382/
TarasBulka — это — эффективная политика
Ибо своей экономики нет.
А таким как Вы ибо нефиг экспорт развивать.
В нашей стране вообще ибо нефиг что то развивать в принципе кроме коррупции и махинаций. И, главное, не мешать их развивать главным махинаторам и коррупционерам.
За останні пів року гривня пригала в межах 5% то туди то назад.
25.6-24.1 грн - в межах 5% відхилення
Але ж інші валюти:
1.16-1.09 евро - в межах 7% відхилення
67-63 руб - в межах 6% відхилення
0.72-0.67 Австр.доллар - в межах 7% відхилення
0.77-0.73 Канад.доллар - в межах 5% відхилення
Тобто всі так живуть. І живуть непогано. Таку похибку завжди варто враховувати.
«А я взагалі не розумію, чому стільки шуму...»
:-P
https://minfin.com.ua/ua/2019/11/20/39777064/
А доларові бариги хай гуляють лісом
Тобто якщо кошти валютні заробляти, то молодці, а як країні рідній допомогти (бакси та єври то за бугром тримають) - то зась?
А Бахматюк аграрій?
Чи барига?
А Бахматюк - злодій, який має сидіти в тюрмі. Разом з Рожковою, Гонтарєвою і Порошенком - тільки в різних камерах
А Ваше друге речення тільки це доводить. Я його підтримую повністю! Лайк.