Мінфін - Курси валют України

Встановити
19 листопада 2019, 8:44

Ліміт для ФОПів: Кабмін вивчає можливість підвищення

В Кабміні вивчають питання підвищення лімітів максимально можливого річного доходу, який може мати фізична особа-підприємець. Про це заявив заступник голови Мінекономіки Дмитро Романович, повідомляє прес-служба МЕРТ.

В Кабміні вивчають питання підвищення лімітів максимально можливого річного доходу, який може мати фізична особа-підприємець.
Фото: rbc.ua

Про що говорять у міністерстві

  • Зараз вивчається питання підвищення лімітів для ФОПів, лібералізація штрафних санкцій, пов'язаних з використанням РРО, введення мораторію на проведення перевірок.

  • Міністерство фінансів готує роз'яснення щодо бухгалтерського і товарного обліку, а також низки інших питань.

Читайте також: Яку суму податків ФОП буде платити за себе і співробітників в 2020 році

  • Все це буде обговорюватися на найближчих засіданнях Координаційної Ради з питань розвитку мікропідприємництва та малого підприємництва.

За словами міністра Тимофія Мілованова, одним з пріоритетних завдань уряду — максимальне сприяння українцям у відкритті власної справи, а також допомога представникам мікробізнесу в розширенні своєї діяльності.

Раніше повідомлялося

29 жовтня члени фінансового комітету Верховної Ради і депутати від «Слуги народу» зареєстрували законопроект про детінізацію ринку товарів і послуг. Його текст з'явився на сайті парламенту 31 жовтня.

Суть законопроекту — підвищити річні ліміти для ФОПів і юросіб, в рамках яких вони зможуть зберегти знижені податкові ставки.

  • для 1-ї групи — з 0,3 млн до 1 млн грн/рік;
  • для 2-ї групи — з 1,5 млн до 5 млн грн/рік;
  • для 3-ї групи — з 5 млн до 10 млн грн/рік.

Винятки для 1-ї групи

Для ФОПів 1-ї групи, які надають побутові послуги пропонують ввести податкову ставку до 0%.

Для тих, хто працює за іншим КВЕДами цієї групи, ставку податку пропонують встановити на рівні не більше 10% розміру прожиткового мінімуму. З 1 грудня 2019 року він складе 2027 грн.

Що зараз відбувається при перевищенні лімітів

Якщо ФОП перевищує встановлений ліміт, то сума перевищення обкладається 18% податком. Також доведеться змінити форму оподаткування, звернувшись до податкової.

Передісторія

  • 20 вересня парламент ухвалив законопроекти про касові апарати і кешбек, а 17 жовтня їх підписав президент.

Читайте також: Податки для ФОПів в IT підвищувати не будуть

  • Ці два закони зобов'язують підприємців використовувати касові апарати, вводять електронний чек на товар або послугу, а також грошову винагороду для покупців і великі штрафи для бізнесу, якщо товар буде проданий без чека.

  • Президент доручив ввести дворічний мораторій на перевірки ФОПів. Відповідний указ забороняє перевіряти, чи дотримуються ФОПи порядку застосування касових апаратів.

Читайте також: ФОП-контроль: як нові закони змінять життя малого бізнесу

Коментарі - 4

+
+58
ekokill
ekokill
19 листопада 2019, 10:24
#
Почему не сделать лимит для юр лиц на едином налоге хотя бы на уровне 20-25 млн. Это было бы актуально для предприятий представляющих услуги: медицинские центры, сфера общепита, торговли и тд. При нынешней стоимости товаров и комплектующих 10 млн оборота за год, это просто неактуально
+
0
Andrey M
Andrey M
19 листопада 2019, 13:26
#
Єдиний податок передбачено для ФОПів а не підприємств.
Я впевнений що якби таке реалізували, то підприємства що надають послуги були б подріблені. Приклад Розетки та інших, що працюють через ФОПів дуже показовий.
Краще взагалі щоб податків ніхто не платив, так точно буде краще:)
+
+27
ekokill
ekokill
19 листопада 2019, 19:14
#
Вы помиляєтесь щодо того, що лише ФОП можуть бути на єдиному податку (дивіться податковий кодекс). З другого питання, так якщо легально завезли, сплатили ПДВ та ввізні мита, то нехай і подрібнюють, в такому випадку й 5% дуже гарно. Тому контролювати потрібно митницю й найбільш мутний податок - ПДВ
+
+13
Zhmunya
Zhmunya
19 листопада 2019, 15:32
#
Исправьте ставку с 15 на 18% и допишите про ВЗ +1.5% при привышении лимита. Или вы не про Украину пишите?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися