Мінфін - Курси валют України

Встановити
14 листопада 2019, 13:40

СЕО фінкомпанії Dinero: про захист прав кредиторів та позичальників

29 листопада в Києві пройде конференція FinRetail 2019, на якій експерти банківського і фінансового співтовариства обговорять зміни, викликані Сплітом і Законами про РРО та «кешбек», а також вплив нових технологій на фінансові ринки. Також учасники приділять увагу маркетинговим стратегіям і настроям споживачів.

Пропонуємо серію публікацій, в яких експерти-учасники конференції діляться коментарями щодо тем, які обговорюватимуть на FinRetail 2019.

Читайте також: Глава ВАФК: про СПЛІТ і новий нагляд за фінансовими ринками

СЕО фінансової компанії Dinero Ілля Веселий про першочергові кроки Нацбанку для захисту прав кредиторів з одного, і позичальників з іншого боку.

Ринок МФО розвивається в Україні надшвидкими темпами, і попит на мікропозики з року в рік лише зростає. Тому важливо чітко врегулювати на законодавчому рівні низку питань, які по-різному тлумачаться гравцями ринку фінансових послуг, що, в свою чергу, негативно позначається на іміджі бізнесу в цілому.

Це стосується, наприклад, залучення субординованого боргу. Підзаконний акт Нацкомфінпослуг, який регулював дане питання, втратив свою чинність. Проект нового вже є. Але він, по-перше, не діє, а по-друге — не несе полегшення для компаній в питанні тлумачення поняття «субборгу» і як ним реально користуватись.
Усунення прогалин регулювання та вирішення проблемних питань ринку МФО мають лягти в основу першочергових кроків Національного банку, як нового регулятора.

Іншим нагальним питанням є збереження балансу інтересів всіх учасників ринку МФО: компаній, що надають послуги, і позичальників. Що стосується захисту прав споживача — вимоги держрегулятора відповідають європейському рівню.

Законодавчо передбачена відповідальність кредиторів за приховування інформації: про рівень ставки, розмір комісії тощо. Споживач є максимально обізнаним. Водночас компанії, що надають послуги з мікрокредитування, гірше захищені, ніж, скажімо, банки.

Читайте також: Приватбанк: про еквайринг та безконтактні платежі

Учасники ринку потребують внесення у законодавство норм, які передбачали б відповідальність «антиколекторів» за сприяння клієнтам в уникненні сплати своїх боргових зобов’язань.

За непідтвердженими даними, в Україні близько 30% дорослого населення не охоплене банківським кредитуванням. Це великий потенціал для інклюзії їх до небанківських фінансових послуг.

Тому ми не просто чекаємо від НБУ розуміння, що сектор мікрофінансування – важлива складова розвитку української економіки. Ми прагнемо безпосередньо брати участь в трансформації ринку, в підвищенні відкритості та прозорості гравців і сприяти підвищенню його конкурентоспроможності.

Коментарі - 14

+
+42
yarg
yarg
14 листопада 2019, 14:20
#
«в Украине около 30% взрослого населения не охвачено банковским кредитованием. Это большой потенциал для инклюзии их в сферу небанковских финансовых услуг.»

серьезно ? а какое отношение имеет их левое кредитование к финансовым услугам ?
+
0
Liashenko
Liashenko
21 листопада 2019, 16:33
#
Имхо не 30, процентов 50 если не больше
+
0
Олександр Ясиновський
Олександр Ясиновський
18 листопада 2019, 15:40
#
Это к тому, что есть ещё кого грабить...
+
0
yarg
yarg
18 листопада 2019, 18:12
#
Пусть они ограбят сначала предыдущих.
Сейчас их кредиты берут типочки , проигрывающие все в автоматах . имеющие кредиты перед 20-30 конторами на несколько сотен тысяч гривен и не собирающиеся возвращать ничего и никому.
+
0
polinakovalenko
polinakovalenko
21 листопада 2019, 11:10
#
Мне кажется, вы рассуждаете немного однобоко. Я в жизни не играла ни в какие автоматы, кредит беру несколько раз в год на небольшие суммы, потому что зарплату иногда задерживают, а кушать хотелось бы каждый день. Возвращаю всегда в срок, ибо проблемы не нужны. Не надо обобщать)
+
0
Олександр Ясиновський
Олександр Ясиновський
21 листопада 2019, 14:02
#
Возможно, но если посчитать те грабительськие проценты и комисии, учитывая что возвращаете вовремя, то даже если Вы берёте три раза в год то в результате переплачиваете около 1/3 взятого среднего кредита по году. Вигоднее открыть овердрафт в банке по платежной карте, если есть потребность в таких краткосрочных кредитах.
+
+1
Liashenko
Liashenko
21 листопада 2019, 16:35
#
Выгоднее больше зарабатывать)))
+
0
Fleck
Fleck
21 листопада 2019, 14:29
#
«Рынок МФО развивается в Украине очень быстрыми темпами, и спрос на микрокредиты из года в год только растет.»
З сучасною економічною ситуацією це цілком логічно...
+
0
Олександр Ясиновський
Олександр Ясиновський
21 листопада 2019, 17:03
#
Логіки в цьому мало, це наслідок відсутності фінансової грамотності та не офіційного працевлаштування. Легкий кредит завжди дорогий, трохи покопався в інтернеті, то банківський овердрафт получається майже втричі дешевший від позики МФО.
Питання звідки в людей гроші на такі дорогі короткочасні позики, а після того говорять, що немає грошей. Ці позики вигідні тільки тим хто не має наметі їх повертати, маргіналам і іншим тотожним особам.
+
0
Andrey M
Andrey M
21 листопада 2019, 18:02
#
В скільки дешевший?
Порахуйте ще раз:
В фін компаніях вартість позики складає 1.5-2% в день.
В банках вона складає 1.5-4 % в місяць.
+
0
Олександр Ясиновський
Олександр Ясиновський
21 листопада 2019, 18:50
#
Я порівняв Дінеро 4,59% комісія при видачі і + 4,59% обслуговування в місяць це 9,18% в місяць в середньому.
Овердрафт  в приваті 20% річних середній якщо брати на місяць, там ставка залежить від періоду використання від 19% до 20,5%, тобто 20%/12міс=1,67% в місяць + 1% комісії при видачі разом 2,67% в місяць.
9,18% / 2,67% = 3,438 рази МФО дорожче за банківський овердрафт.
+
0
Andrey M
Andrey M
25 листопада 2019, 10:55
#
Не буду сперечатись бо не знаю умов саме Дінеро, але ті ж Манівео, Алекскредіт, Кредит + кредитують фіз осіб під 1,7-2% в день, а, наприклад, ОТР надає під 1.5-2% в місяць. От і виходить різниця в 30 разів.
+
0
AndreyAP
AndreyAP
21 листопада 2019, 17:55
#
В западной европе микрокредиты сейчас до 10-15 процентов населения берут, и брали задолго до украины)
+
0
Олександр Ясиновський
Олександр Ясиновський
21 листопада 2019, 19:00
#
В польщі можна отримати кредит під 7-10% річних, + є різні програми по зниженню ставки і надійності клієнта, + немає комісій при отриманні і при поврененні кредиту.
Різниця досить відчутна, по вартості фактично більше ніж в 2рази.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися