Шостий апеляційний адмінсуд 19 грудня розгляне апеляційну скаргу держави на рішення Окружного адмінсуду від 18 квітня про скасування націоналізації Приватбанку. Про це повідомляє НВ Бізнес з посиланням на реєстр судових справ.
Коломойський VS Приват: суд призначив дату розгляду про скасування націоналізації
Що відомо з реєстру
У суддівську колегію увійшли Євген Чаку, Євген Мезенцев і Віталій Файдюк. Всі ці судді виходячи з реєстру судових рішень, мають досвід розгляду справ, пов’язаних з Приватбанком, і не на користь держави.
Передісторія
-
Коломойський і підконтрольна йому кіпрська компанія Triantal Investments вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу банку між Міністерством фінансів і колишніми акціонерами Привату в процесі націоналізації.
-
На момент націоналізації Коломойському належало 41,7% від загальної кількості випущених акцій, а Triantal Investments — 16,6%.
Читайте також: Хто отримає Приватбанк
-
У квітні, між першим і другим туром виборів президента України, Окружний админисуд Києва скасував націоналізацію, визнавши договір «недійсним». НБУ, Мінфін і Приватбанк подали апеляції на це рішення. Потім цей же суд скасував рішення НБУ, яким було визначено перелік пов'язаних з Приватбанком осіб. Паралельно Печерський райсуд Києва розірвав договір особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування Привату.
Читайте також: МВФ уважно стежить за розвитком ситуації з Приватбанком — Рожкова
-
Коломойський тоді заявляв, що не хоче повертати Приватбанк, але претендує на грошову компенсацію в $2 млрд. Пізніше він зажадав назад акції банку.
-
На форумі YES Коломойський розповів, що у нього є ряд вимог щодо Приватбанку: відкликати звинувачення і покарати «відповідальних за націоналізацію», повернути йому $2 млрд, які він вважає своїми, або мирову угоду, що включає «правову оцінку» націоналізації.
Читайте також: Позов щодо Привату: суд «розмінували», але вирішили призупинити справу
-
Судові процеси по Приватбанку відбуваються в Україні, Європі (Лондон, Женева, Кіпр) і США. Окрім Приватбанку, з Коломойським і Боголюбовим судиться Нацбанк і Мінфін.
Коментарі - 25
Такою «боротьбою» з корупцією будуть виправдовуватися банальні бажання розпиляти чуже добро, домогтися політичного результату, вибудувати авторитарну систему.
И чьим гарантом он является.
Стенограмма разговора с Трампом - тут больше форс-мажер, не думаю, что «попередники» меньше в свое время лизали, просто это не стало обнародовано.
У западных лидеров куча собственных проблем, и за эти 5 лет они уже дико устали от Украины. Понятно, что как политик Зе - очень слаб, но увы, «маємо те, що маємо».
они на нас карьеры делают , а вам «устали»...
Остальные уже карьеры сделали, и устали.
Плешивый щеголь, враг труда,
Нечаянно пригретый славой,
Над нами царствовал тогда.
Єдиний шлях для Коломойського тепер – отримати контроль над Приватбанком і відкликати позов. Під будь-яким приводом. Навіть порівнювати високий суд Лондона зі сліпими футбольними арбітрами з Англії. Кричати про патріотизм і про те, що українці повинні розбиратися самі. Без буржуїв. Все, лише б не отримати фінальний вердикт і не віддати всі свої активи.
А тепер ще цікавіше послухати про те, що в України слабка юридична позиція. І про те, що треба шукати компроміс з олігархом і прощати йому 5,5 млрд доларів, які платники податків влили в Приватбанк, щоб врятувати його від банкрутства, а фінансову систему України від колапсу.
Цей суд дає для української влади чіткий орієнтир. Орієнтир правосуддя - Фурса.
От вам і транші МВФ...
А вывод и правда очевидный - владельцев оффшора «Грин Фэмили» ,воровавшего деньги привата мы знаем. И следствие знает.
останется ли в таком случае банк вообще?
государство (читай - Народ Украины) профинансировали проворовавшихся банкиров и спасли банк от развоплощения - я не специалист, но так понимаю.
Лично я против чтоб оставлять им деньги с случае победы в суде. Есть более важные отрасли в экономике требующие вливаний.
Это весьма плохой сценарий. Коллапс ПриватБанка == коллапс всей банковской системы.
За словами олігарха, особи, які відповідальні за націоналізацію, як-от Порошенко, повинні бути покарані, і «для них мають повернути смертну кару».
Також видання зазначило, що оскільки міжнародні партнери стурбовані роллю Коломойського, президент України Володимир Зеленський публічно заявляє, що він не поверне банк його колишнім власникам. На що олігарх заявив, що Зеленський бреше.
«Він знає, що їх (гроші, які Коломойський і партнер вивели з банку, – ред.) не вкрали. Він говорить те, що ви хочете почути», - зазначив олігарх. Це просто жесть..