Після відкриття ринку один гектар землі коштуватиме близько $2200. Про це інтерв'ю Радіо НВ повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.
У МЕРТ назвали вартість гектара землі після відкриття ринку
Від чого залежатиме вартість
«Наші розрахунки показують, що якщо ми застосовуємо запропоновану модель, яка діє — це буде в середньому $2200 еквівалент за гектар. Якщо виходити з моделі з обмеженнями, це буде максимум $1500. Ось ціна обмежень (те, що називається „тільки українці купують“)», — сказав Висоцький.
Раніше подібні цифри вже називав радник прем'єр-міністра України з питань земельної реформи Олексій Мушак. Він також зазначав, що на етапах впровадження ринку землі вартість безпосередньо залежатиме від кредитних ставок в Україні.
Читайте також: У Раду внесли оновлений законопроект про ринок землі
Раніше повідомлялося
-
11 листопада президент Володимир Зеленський записав відеозвернення до українців у зв'язку із впровадженням ринку землі. Він розповів про важливість зняття мораторію і запропонував винести питання продажу землі іноземцям на всеукраїнський референдум.
-
Згідно з опитуванням Центру Разумкова, проведеним у жовтні, 56,3% міських жителів і 59,2% сільських жителів проти скасування мораторію на продаж землі і хочуть винести питання на референдум.
-
Згідно з опитуванням групи Рейтинг 70% українців вважають, що власники земельних паїв повинні отримати право продавати/дарувати їх, але виключно вітчизняним компаніям або громадянам України.
Читайте також: Ринок землі: Влада готує нові зміни щодо оренди
-
Раніше Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент прийняв до 1 грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення і скасував мораторій на продаж землі.
-
Зеленський заявив, що цього року в Україні буде проведена земельна реформа, яка дозволить створити ринок землі в 2020 році в 40 мільйонів гектарів.
-
Через мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в 2018 році Україна, за оцінками експертів, втратила $22,5 мільярдів ВВП — це на 17% більше від її фактичного рівня.
-
Закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні продовжений до 1 січня 2020 року.
Коментарі - 18
и где именно земля , которую он продавать собрался ?
Дуже печально, що не всі це розуміють. Тепер зацікавлені лобісти будуть зі шкіри лізти, лиш би не дати можливість людям продати за хорошу ціну, і щоб могти продовжувати знімати в оренду тисячі гектарів за копійки.
А ще проїдьтеся по Україні, а не сидіть за компом, і побачите, скільки землі, яка не ороблюється.
И вижу , например . что в этом году распахали даже те кусочки земли . которые не обрабатывались много лет - на них были мусорки и т.п. Все убрано , расчищено и распахано.
я - за.
и готов прикупить в хорошем месте.
Відсутність реального ринку землі та недопуск іноземних інвесторів цікаві тим, хто за копійки сьогодні її скуповує та орендує.
Якщо прийдуть іноземці, то земля шивдко почне зростати, чого бояться місцеві латифундисти та «типу фермери», що дурять людей не сплачуючи реальної вартості оренди та ціни при схемній купівлі.
Це так само, якби власників київських квартир обмежили можливістю продавати квартири лише киянам. Правда це б вплинули на ціну суттєво в сторону здешевлення квартир що продаються?
Ключове — ринок землі з можливістю продажів, в т.ч. іноземцям, це не зобов«язання продавати. Чому хтось має вирішувати чи має право власник продавати свою землю і кому саме?!