У НАК «Нафтогаз» заявляють, що, найвірогідніше Газпром не підпише контракт щодо продовження транзиту газу. За його словами, Україна та європейські партнери готові до цього і накопичили достатньо запасів газу у сховищах. Про це повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв у Facebook.
Україна готова до припинення транзиту російського газу — Коболєв
Що кажуть в Нафтогазі
«Ми не знаємо, скільки часу Газпром буде готовий втрачати частку європейського ринку і наражатися на штрафи від своїх клієнтів у Західній Європі. Востаннє, коли Газпром робив таку вправу — зимою 2014-2015 років, — втратив понад $5 млрд дол, за підрахунками російських аналітиків», — наголосив Коболєв.
Він повідомив, що Україна буде покладатися на власні запаси газу, та продовжувати судові процеси з Газпромом.
«Ми будемо забезпечувати українських споживачів з ресурсів у сховищах, за необхідності можемо імпортувати ще за контрактами з гарантованою поставкою. І будемо продовжувати стягнення майже 3 млрд дол за завершеним арбітражем і битися ще за 12 млрд дол у поточному арбітражі», — каже Коболєв.
Читайте також: Газпром знову ставить умови: пропонує Україні відновити купівлю газу
Чи готова Україна до припинення транзиту
У Нафтогазі наголошують, що Україна готова до будь-якого сценарію з контрактом. За словами Коболєва, країна має рекордні запаси газу у підземних сховищах, а також може покладати на європейських партнерів.
«Україна готова до будь-якого сценарію розвитку подій. Завдяки успішному випуску єврооблігацій Нафтогаз винайшов додаткові кошти і створив значні запаси газу у ПСГ. 21,7 млрд куб м. – це рекордно високий рівень за останні роки.
Читайте також: Нафтогаз розмістив євробонди на $500 мільйонів
За словами Коболєва, Європа також підготувалась до «можливих креативних ходів росіян» і закачала до своїх сховищ рекордно високий рівень газу за багато років – 100 млрд куб. м
«Тобто всі розуміють, що з великою вірогідністю Газпром через політичні мотиви може не підписати контракт і спробувати шантажувати як нас так і європейських споживачів. Але великі запаси в українських і європейських підземках максимально перешкоджають реалізації такого сценарію», — резюмував Коболєв.
Читайте також: Газпрому доведеться прокачати не менше 50 млрд кубометрів газу в 2020 році — НБУ
Раніше повідомлялося
- 7 листопада Укртрансгаз модернізував газовимірювальну станцію «Гребеники» на кордоні з Молдовою. Відтепер станція готова до реверсного трансбалканського транспортування газу у випадку припинення транзиту з РФ.
- 28 жовтня 2019 року тристоронні переговори України, Росії і Євросоюзу в Брюсселі завершилися безрезультатно. Сторонам не вдалося домовитися щодо тривалості контракту, обсягів і тарифів на транзит газу. Новий раунд переговорів відбудеться в листопаді.
- Чинний транзитний контракт України з Газпромом був укладений в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (у січні 2020 року) російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
- Російський Газпром назвав дві умови для продовження транзиту. Він пропонує Україні відновити прямі закупівлі російського газу, а також відмовитися від претензій та припинити судові розгляди. Нафтогаз відмовився приймати ці умови.
- Тим часом Датське енергетичне агентство надало Газпрому дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Досі Данія залишалася єдиною країною, яка не надавала Росії дозволу на будівництво.
Читайте також: Нафтогаз встановив ціну на газ для населення в листопаді
Коментарі - 53
Потому пусть они потеют.
Всегда интересовал вопрос: почему при любых наиболее мошеннических действиях России находится масса биопланктона, готового во всем обвинить именно украинскую сторону, не замечая истинных первопричин своих проблем.
Нет, Коболев готов. Ему то что?
Это как в том анекдоте про стерилизацию двумя кирпичами. «-Это наверное, больно??-Да нет, нисколько. Ну, разве что если себе по пальцам случайно попадёшь »
Зараз кого не спитай, він за ЗЕ не голосував. Хто ж тоді за них голосував?
«Ми не можемо отримати землю в оренду, а ті, хто дав хабаря, має доступ до Держгеокадастру, отримують землю в оренду. Доки Україна не переможе на Сході, доки України не переможе корупцію, доки Україна не відшліфує все законодавство, надавати право купівлі земельних ділянок пайовиків має право тільки громада або сільська рада для того, щоб не порушувати стале землекористування». Розумієш про що мова?
загугліть які країни ще слухають таких ботів, ой, тобто фермерів, як оце в цитаті.
В принципі не впевнений, що особливі 8 % здатні на це, тому приведу повний перелік: КНДР, Куба, Венесуела, Конго, Таджикистан, Україна. Відповідно в цих країнах селяни практично найбідніші у світі.
а ви далі пишіть єрєсь, як і ваші кумири з партій Медведчука, Порошенка та Йулі.
Ти хоч осмислив малограмотне віпост?
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/10750896-bilshist-ukrajinciv-gotovi-pidtrimati-na-referendumi-moratoriy-na-prodazh-zemli-opituvannya.html
Які країни продають державну землю? Наслухався зелю про відсталі країни..
І хто виграє та придбає землю, іноземний капітал з від"ємним відсотком чи наші малі та середні аграрії під 20%+/-?
Які країни продають державну землю? Наслухався зелю про відсталі країни…
І хто виграє та придбає землю, іноземний капітал з від"ємним відсотком чи наші малі та середні аграрії під 20%+/-?
Ще раз прочитай і не тупи jurius! Демагог…
+15!!!
Возьми глобус (а не плоскую карту) и увидишь,что труба Северного потока между РФ и Германией почти в два раза короче трубы в Германию через Украину ,Словакию и Чехию ...
Но Белтрансгаз - это карлик по сравнению с Нафтогазом.
Зачем сеять ненависть.
Геническу холодно - без вопросов отдали газ из крымского хранилища , отрубили свет в Крым - поставили электроэнергию , неурожай картофеля на Украине в этом году - поставили(продали) 80 тысяч тонн плюс 62 тысячи- белорусы и поляки ....
Могут продать и продают уголь, нефтепродукты, ядерное топливо ...
Кому мы нужны? Только самим себе ....
Тому не несіть дурні про те що вони нам смерті не хочуть!
Что до этой зимы то без кредита, контракта и транзита её перспективы выглядят очень печально. Всеобщий реверс на трубе, которая за последние годы явно не стала новей, тоже под большим сомнением. Но скорее всего, Нафтогаз в последний момент по настоятельной просьбе ЕС все же подпишет короткое соглашение сроком на 1 год.
у меня бы нервов не хватило, что б матом не послать какого-нибудь из мышебратьев с их жаркими объятиями