Якщо споживач систематично не сплачує рахунки за житлово-комунальні послуги, суд може накласти арешт на її майно та заборонити виїзд за кордон. Про це йдеться в повідомленні прес-служби КМДА.
За комунальні борги суд може арештувати майно — КМДА
Скільки людей не оплачують рахунки
Близько 5% споживачів в Києві систематично не сплачують рахунки за житлово-комунальні послуги. За деякими особовими рахунками борги сягають сотень тисяч гривень, а люди відмовляються укладати договір реструктуризації суми боргу, повідомив гендиректор «Центру комунального сервісу» Андрій Щербина.
«Ми інформуємо споживача про наявність боргу - надсилаємо повідомлення, телефонуємо. Адже через сусіда-боржника страждає весь будинок, який не підключають до послуги. Ми намагаємося вирішити питання в досудовому порядку», — пояснює він.
Читайте також: Електроенергія для населення подорожчає — новий голова НКРЕКП
Якщо справа дійшла до суду
«Але якщо вже справа дійшла до суду, то наслідками для споживача може стати арешт майна і заборона виїзду за кордон», – заявив Щербина.
Ідеться про заборгованість понад 83,46 тис. грн.
За рішенням суду, крім основного боргу, нараховується 3% річних за кожну послугу, а також втрати від інфляції. Крім того, боржник повинен сплатити судові витрати у розмірі 1,9 тис. грн.
Читайте також: Зеленський ветував закон про верифікації пенсій і субсидій: що це значить
Борг стягують у примусовому порядку, списуючи кошти з рахунків споживача. Якщо ж у боржника немає грошей і цінностей, якими можна погасити борг, його рухоме й нерухоме майно мають право арештувати.
Читайте також: Тарифи на тепло і воду в Києві пообіцяли не підвищувати
Раніше повідомлялося
- За даними Держстату, заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг у вересні становила 46,5 млрд грн без урахування електроенергії.
- З 1 травня 2019 року набули чинності нові норми закону про ЖКГ, згідно з яким вводиться пеня на комунальні борги.
- За несвоєчасну сплату платежів за ЖКП споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, установленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.
- Загальний розмір пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.
Коментарі - 7