У п'ятницю валютний міжбанк не порадував спостерігачів своїми обсягами як через спрацювання ефекту закінчення тижня, так і за рахунок наближення вихідного понеділка в США.
Долар подорожчав: чи варто хвилюватися
Американці будуть відзначати День Ветеранів і розрахунки в Україні по долару будуть проходити на умовах ТОМ.
З одного боку — частина клієнтів вже налаштувалася працювати з цією валютою тільки з вівторка і відразу перенесла свої заявки на 12 листопада. Але з іншого — були і ті, хто поспішав закритися по долару сьогодні.
Саме цей «розбрід і хитання» серед великих клієнтів і формували поведінку курсу протягом сесії. У моменти виходу великих гравців-покупців — котирування тимчасово зростали, а у періоди виходу продавців — також тимчасово просідали.
У цілому, міжбанк був досить млявим і спекулянти швидко залишили спроби активно розігріти курс, вважаючи за краще працювати тільки «в дві сторони».
«Мінфін» оцінює те, що відбувалося на торгах у п'ятницю як деяке позиційне протистояння курсових інтересів великих гравців без особливої результативності для обох сторін.
Хід торгів:
Стартувавши з 24,46 / 24,50 гривень за долар (що було практично на рівні вчорашнього закриття 24,48 / 24,51) на 11 годину курс виріс до 24,50 / 24,53 за рахунок виходу декількох великих покупців валюти, які поспішали закритися за доларовими операціями перед вихідними.
Побувши до 12:00 у межах котирувань 24,495 / 24,525 гривень, ближче до обіду курс просів до 24,475 / 24,50 за рахунок тепер вже виходу на торги основних продавців.
Нацбанк особливого інтересу до торгів не виявляв і о 14:00 котирування остаточно зупинилися на позначці 24,475 / 24,50.
На 15:00 всі основні операції дня були закриті і курс вже у «плавному» режимі докотився до рівня 24,4850 / 24,51 на кінець сесії.
Головні події 8 листопада на міжбанку:
1) Долар виріс з ранкових 24,46 / 24,50 гривень до 24,485 / 24,51 на момент завершення сесії;
2) НБУ не виходив на ринок у публічному форматі аукціону;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12: 00 зареєстрований на позначці 24,4998 гривень за долар, а офіційний курс долара на 11 листопада склав 24,501887.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 34
Переживать стоит за резкий скачок цен на хлеб
- 20 гривен за 650 г пшеничного
- 21 гривна за 950 столичного
- 15,5 гривен за 500г батона Киевского нарезного ....
Автоматически выросли и прогнозы внешней торговли зерновыми, объем которой уже сейчас на 49% превысили прошлогодние показатели. Вторая после металлургии статья украинского экспорта, за первое полугодие принесшая Украине $4,5 млрд за 26,2 млн т. проданного зерна, по оценке Минсельхоза США, в новом маркетинговом году увеличится до 50,7 млн т.
По расчетам Нацбанка Украины продажа зерна также сможет стать залогом для укрепления экономики и увеличения золотовалютных резервов страны.
Купіть собі хлібопічку і печіть хліб самі, будете знати з чого він. Різні бувають відхилення, але якщо говорити про масовий сегмент — то це хлібзавод № 1 і хлібзавод № 2, у Вінниці. Приватних пекарень просто не вистачило б на всіх
Для этого мы и обсуждаем реальные проблемы и надеемся на обратную связь ....
Разве вопрос только в хлебе?!
А что тогда надо исправить и сократить чтобы цены на остальные продукты стали адекватными — может поголовье того же правительства?!!!
цена на молоко и на красное мясо выросла из-за сокращения поголовья КРТ, а им тоже нужно отечественное зерно.
Зеленский виноват, но и старая власть гадит по инерции ...
На мыло этого Голобородька - пока не розбазарил всю землю с патрохами!!!
Собственниками земли должны остаться украинцы.
Но уже давно иностранцы стригут купоны с украинских урожаев (например, пенсионный фонд Дании) за счёт владения долями в агрохолдингах ...
Это началось задолго до Зеленского ...
Аргументируй, разъясняй, доказывай, предлагай конструктив, а не «банду геть!»
Хотя, 12-го очередное размещение облигаций ...
А где AleksandrBank?
ЗЕ *** же обещали бакс по 10, вот пусть и расхлебывают) ) )