Цей четверг пройде досить нестандартно для майже закінчення тижня. Але наближення п'ятниці вже дещо знизить обсяги торгів — за нашими прогнозами до $ 170-200 млн при укладанні до 430 -470 угод.
Валюта в четвер: до яких меж може впасти курс
Міжбанк 7 листопада буде досить різноспрямованим по курсовому тренду протягом сесії і дуже залежним від дій Нацбанку.
Справа в тому, що в останні дні регулятор активно викуповував долар на торгах, але при цьому «не перегинав палицю» в частині обсягів скупки. Це дозволило зберегти тренд на поступове зміцнення гривні і при цьому забезпечити не тільки зростання резервів, а й перекрити попит «дочок» іноземних компаній з купівлі валюти під репатріацію дивідендів.
В основному Нацбанк викуповував долар на ринку за рахунок пропозиції валюти від нерезидентів (які брали участь в аукціоні по ОВДП) і від великих експортерів (металургів та аграріїв).
Сьогодні фактора аукціону вже немає, надходить гривня від погашень попередніх випусків облігацій, знижується інтерес до купівлі валюти «дочками» нерезидентів під репатріацію дивідендів, але зростає попит з боку імпортерів енергоносіїв (почався повноцінний опалювальний сезон).
Крім цього, вже майже виплачені всі зарплати персоналу у нормально працюючих компаній за жовтень, що також знижує потребу в гривні.
Отримати +25$ на торговий рахунок Weltrade
Велика кількість різноспрямованих факторів сьогодні буде істотно впливати на поведінку курсу протягом дня, а вихід великих гравців з купівлею / продажем валюти з їх ситуативними завданнями — здатні активно розгортати ринок. Додатково до цього стане питання про обсяги інтервенцій Нацбанку.
Якщо НБУ продовжить підтримувати баланс інтересів покупців і продавців та не буде «перегинати палицю» в частині скупки долара на міжбанку — гривня продовжить зміцнення.
Але якщо регулятор «поскупиться» і перекупиться — долар цілком може почати відвойовувати свої позиції у гривні і у досить швидкому темпі.
Тому у четвер «головну скрипку» в курсоутворенні зіграють — виходи на торги великих гравців зі своїми ситуативними завданнями з купівлі / продажу валюти та поведінка НБУ.
Готівковий ринок як і раніше поки надає підтримку гривні і поступово курс купівлі та продажу долара в обмінниках знижується. На ранок четверга в більшості точок обміну валюти його вже можна було без проблем придбати по 24,60-24,65 гривень.
«Мінфін» очікує на сьогодні середніх обсягів торгів з періодичним курсовими коливаннями в момент виходу на ринок великих гравців при коридорі по долару у межах 24,50-24,70 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,35-24,55 і продаж 24,56-24,80 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,45-24,55 гривень та продаж 24,60-24,75 гривень.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 38
Кор.счета упали еще и сейчас 40,7 млрд.грн., т.е. минус 5,3 млрд.грн. Это очень мало.
Потому пока спекулянты удачно гонят курс к 24,50. Относительно теплая погода пока не вынуждает тратить много на энергоресурсы для обогрева, потому и затраты сейчас минимальны на импорт, так как многие сделали запас ранее. Предложение валюты опять больше чем потребность в импорте, и тут даже без ОВГЗ курс укрепляется. не смотря на целесообразность для экспортеров держать курс ближе к 25. А деваться экспортерам не куда, нужно вести текущую деятельность, даже не смотря на то что ЗП все почти выплатили.
Как по мне, это удачный «загон оленей», такими темпами и 24,40 возьмем, а НБУ накосит дешевый доллар, и потом при скачках скинут по 25+.
Доллар 24,40-24,58.
Евро 27,04-27,28
Рубль 0,3838-0,3859
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/124485/
То что вчера дал так сильно укрепиться, это позиция НБУ на тот день. До этого выкупал, но было «ровно».
по этой логике получается «о, смотрите, вон те кадры назанимали еще больше бабок по отношению к ВВП, давайте и мы так» предложение выстрелить себе в ногу осознано... это так гениально, что даже комментировать это не хочется....
Если Вы не понимаете, зачем покупать землю, это не означает, что другие тоже не понимают. Купят те, кто понимает.
Парадокс состоит еще и в том, что без открытия рынка земли победить коррупцию в этой сфере невозможно. И не только победить, но и даже снизить.
Второе - это замена условного Иванова на условного Петрова. Можно сделать эту замену эффектно, медийно, с хайпом. Но все это крайне неэффективно.
Первое - это выявление причин коррупции и их устранение. В большинстве случаев это нудное и большинству неинтересное занятие. Законы, подзаконные акты, процедуры и т.д.
Так вот отсутствие рынка земли - это один из главных факторов наличия коррупции в этом сегменте экономики. И пока рынка не будет - коррупцию даже уменьшить не получится, не то что побороть.
Прогноз мировых валют на 2020 год — https://www.youtube.com/watch?v=sEiE_hRP5xM
Подписывайтесь на канал и оставляйте свои вопросы и комментарии под видео.
Минфин оказался прав с порогом. Закрытие 24,48/24,51.
Ладно не суть, все нормально,