Мінфін - Курси валют України

Встановити
4 листопада 2019, 13:14

Ошуканим інвесторам обіцяють вирішити проблему «довгобудів»

В уряді готують законопроект для вирішення проблеми «довгобудів». Про це «Мінфіну» повідомили в прес-службі міністерства розвитку громад і територій.

В уряді готують законопроект для вирішення проблеми «довгобудів».
Фото: rbc.ua

Скільки «проблемних» об'єктів

Станом на 1 жовтня 2019 року в Україні вважаються проблемними 150 об'єктів житлового будівництва.

«В Україні тривалий час існує проблема ошуканих інвесторів, що вклали свої гроші в будівництво, але, на жаль, досі не можуть повноцінно вступити в права власності», — йдеться в повідомленні.

Найбільше таких об'єктів у Києві -51, Київській — 23 та Одеській - 14.

Чому з'явилися «довгобуди»

Виникнення «довгобудів» викликали:

  • фінансові проблеми замовників
  • судові майнові питання
  • кримінальні справи
  • банкрутство
  • неналежне оформлення дозвільних документів
  • відсутність дозвільних документів та проектно-кошторисної документації.

Читайте також: Схема для довгобудів: як в Україні будуть рятувати проблемні об'єкти і хто на цьому може заробити

«Ми напрацювали проект закону, який повинен комплексно врегулювати проблемні питання. Зараз на законодавчому рівні відсутнє визначення поняття, що таке „довгобуд“, немає переліку або реєстру проблемних об'єктів будівництва, а також механізмів передачі таких об'єктів від одного замовника будівництва іншому. Ці речі повинні бути окреслені у законопроекті», — сказала вона.

 Об'єкти нерухомості для вигідних інвестицій. Порівняти

Чиновник додала, що, враховуючи інформацію від постраждалих інвесторів і напрацьовані раніше концепції, Мінрегіон розробить проект закону і після 20 грудня винесе на обговорення експертів та інвесторів проблемних об'єктів будівництва.

Читайте також:«Будинку Войцеховського» вирішили добудувати

Нагадаємо, що через відсутність законодавчих механізмів добудови проблемних житлових об'єктів, вкладники 120 довгобудів в Україні залишилися без коштів і без нового житла.

Що пропонував минулий уряд

Раніше повідомлялося, що Мінрегіон спільно з НДПІ містобудування розробив законопроект, який має врегулювати це питання.

Що пропонує законопроект

Законопроект вводить дієвий механізм, який здатний забезпечити завершення будівництва проблемних об'єктів в Україні шляхом впровадження на законодавчому рівні:

• можливості звернення вкладників до органів місцевого самоврядування в разі порушення терміну прийняття в експлуатацію об'єкта більш ніж на 1 рік;

• можливості здійснення органами місцевого самоврядування повноважень щодо формування переліків проблемних об'єктів та вжиття заходів щодо їх добудови, а також організації зборів вкладників з метою прийняття відповідного рішення;

• можливості проведення конкурсу з вибору нового замовника, який завершить добудову проблемного об'єкта, і вилучення цього об'єкта разом із земельною ділянкою для завершення будівництва;

• економічних стимулів для завершення будівництва новими замовниками і можливих джерел фінансування добудови.

Рейтинг забудовників Києва за 1-2 квартал 2019

Коментарі - 24

+
+28
Влад Котенко
Влад Котенко
4 листопада 2019, 13:38
#
Никаких проблем этот закон не решит. Нужно делать так же как с ФГВФЛ и банковскими депозитами, иначе ничего не будет. Или заставлять застройщиков продавать только готовое жилье со всеми документами.
Все.
При другом раскладе будет все так же, как сейчас. Строится по принципу пирамиды, а при наборе критической массы - сваливают с баблом. Примеры Аркады и УкрБуда подтверждают, что в Украине нет «надежных» застройщиков априори
+
+53
klok
klok
4 листопада 2019, 13:54
#
Також варто подумати над покаранням «інвесторів», багато яких вкладуються в новобудови по 10к за метр і думають що вхопили Бога за бороду і будуть жити в Києві за умовні $20к і насміхатись з людей які купили в 3-4 рази дорожче.

При чому не стільки жаль інвесторів, як інших людей які живуть поряд з цими жахливими новобудовами які псують види, будуються без парковок і будь-якої інфраструктури.
+
0
sergiy shcerbakov
sergiy shcerbakov
4 листопада 2019, 20:39
#
Бачу блд что ти дуже вумни и муд...
+
+77
yarg
yarg
4 листопада 2019, 13:44
#
Средство одно - полный запрет на продажу «воздуха».
построили квартиры - продавайте. Точка. Все остальное - «интриги-скандалы-расследования».
+
+1
Captain  Cisco
Captain Cisco
4 листопада 2019, 16:34
#
Или как в Польше-деньги перечисляются на счёт,с которого застройщик может получить деньги только после сдачи дома. А то сверхприбыли на чужие деньги,да ещё без гарантий-лихо придумано.
+
+23
bonv
bonv
4 листопада 2019, 17:39
#
Як варіант.
+
+24
bonv
bonv
4 листопада 2019, 17:38
#
Так будують не на свої а інвестовані  народом гроші. А потім пшик.. Судити потрібно тих забудовників які не мають необхідних коштів щоб звести і здати в експлуатацію  будівлю. Взагалі не надавати їм права на забудову.
+
+10
Lamo
Lamo
4 листопада 2019, 15:16
#
Если продавать только готовое жилье, то оно станет очень дорогое - это самое плохое решение.
+
+16
yarg
yarg
4 листопада 2019, 16:22
#
Никакой связи с ценами это не имеет. это все фантазии застройщиков.
+
0
Captain  Cisco
Captain Cisco
4 листопада 2019, 16:35
#
Совершенно верно. Как интересно может вырасти себестоимость дома,если платить будет не «инвестор»,а застройщик за свои? Ответ-никак.
+
+10
Lamo
Lamo
4 листопада 2019, 17:03
#
Серьезно?
1. Т.е. Вы не в курсе что такое ставка дисконтирования и NPV? 
2. Т.е. Вы считаете что если застройщик сможет получать выручку и отдавать кредиты только через 3 года от старта строительства/заема средств, то это не изменит стоимость проекта?
Что еще придумаете основываясь ни на чем?
+
0
yarg
yarg
4 листопада 2019, 17:17
#
Та не вопрос. пусть хоть один застройщик раскроет структуру себестоимости и финансовые потоки, а мы поанализируем- повлияет или нет.
+
0
Markell
Markell
4 листопада 2019, 18:01
#
Тут не нужно ничего раскрывать, а просто банально посчитать.
Подумайте насколько долго будут заморожены деньги застройщика, если строить за свои? А каким образом оформлять рассрочку, при этом заморозка денег идет с обеих сторон, как инвестора. так и строителя.
P.S.
Перед тем как глупости писать более детально ознакомьтесь с вопросом.
+
+1
yarg
yarg
4 листопада 2019, 20:22
#
Да , будут заморожены.  и что ? у производителя автомобилей они тоже заморожены. он же не требует предоплаты до начала производства ? 
снизят маржу и все будет хорошо.
+
0
Markell
Markell
4 листопада 2019, 21:35
#
«у производителя автомобилей они тоже заморожены. он же не требует предоплаты до начала производства» - Уважаемый, Вы походу не в курсе как производятся автомобили, и походу думаете что автомобили производятся на одном заводе.
По Вашим заявлениям я смело могу сказать что вы не имеете даже отдаленного понятия как работает стройка и на какие этапы она делится. 
Повторяю  перед тем как глупости писать более детально ознакомьтесь с вопросом.
+
+1
yarg
yarg
4 листопада 2019, 22:30
#
Я  , походу ,  в курсе многих вещей. От производства автомобилей до строек.  И аргументы « ты пишеш глупости потому что мне так показалось» - меня не впечатляют.  я люблю цифры и факты , а не бла-бла-бла. 
будут цифры - поговорим.
+
+1
Olimpiec
Olimpiec
5 листопада 2019, 8:28
#
Как можно получать выручку через 3 года???? То есть от котлована до продажи 3 года??? Нах. таких застройщиков с рынка. 

Чем отличается строительный бизнес от других? Почему другой любой бизнес строят за свои деньги, а тут эти аферисты получают за откаты разрешения, вырывают котлован, всё бабок нет, несите мб чёто и построим...

В других странах работает, мы же аборигены, «стоимость проекта изменится», а за деньги инвесторов за 3 года «стоимость проекта не изменится» просто смех...



+
0
Lamo
Lamo
5 листопада 2019, 8:48
#
Что не так со сроком 3 года?
«Любые другие» бизнесы как правило намного раньше начинают приносить доход, чем 3 года.
Инвесторов тоже не будет - будут только покупатели, и да - если в проекте участвуют деньги инвесторов, то стоимость м.кв. меньше.
+
+15
bonv
bonv
4 листопада 2019, 17:36
#
Обіцянки цяцянки зе-влади..
+
0
Markell
Markell
4 листопада 2019, 18:04
#
О каких обіцянках может идти речь, если до сих пор все в неведении кто является конечным бенефициаром УкрБуда после ухода Микитася.
+
0
yarg
yarg
4 листопада 2019, 20:22
#
И что дает вам это знание ?
+
+1
Markell
Markell
4 листопада 2019, 21:37
#
Ну на худой конец знание кому предъявлять претензии если что-то не соответствует договоренности.
+
+1
yarg
yarg
4 листопада 2019, 22:31
#
Концепция «общества с ограниченной ответственностью» создана именно для того  ,чтобы было невозможно предьявить претензии бенефициару.
+
0
sergiy shcerbakov
sergiy shcerbakov
4 листопада 2019, 20:37
#
Легко обманутся когда министр спорта та молоди жданов приезжает на открытие 1-й секции и вручает ключи чемпионам от квартир в этой секции,а во 2-й секции уже 2/3 построено и «кипит» работа. Вот на такие штуки и попадают инвесторы.2-Ю секцию ждали 2 года после срока ввода.А сильно умным грамотным козлам которым мешают новострои ---ежай блд в село Klo!!!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися