Нацбанк очікує на укладення нової угоди про співпрацю з МВФ і отримання першого траншу вже до кінця 2019 року. У разі якщо не вдасться, це може створити ризики для реалізації макропрогнозу, заявив голова НБУ під час монетарного брифінгу.
У НБУ розповіли, чому економіка не зможе швидко зростати без співпраці з МВФ
Чому Україні важлива співпраця з МВФ
У Нацбанку пояснюють, що нова програма співпраці з МВФ дозволить Україні:
- отримувати інше офіційне фінансування;
- покращувати умови доступу до міжнародних ринків капіталу;
- підтримувати інтерес інвесторів до українських активів.
«Ми не бачимо можливості, що економіка України розвиватиметься швидкими темпами, якщо не буде забезпечена співпраця з МВФ», — наголосив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.
Також він додав, що це питання навіть не так грошей, як сигналу інвесторам.
«Ті інвестори, які наразі вклали гроші в економіку України, нерезиденти, які купують цінні папери, зробили це на очікуваннях продовження макроекономічної стабільності, прискорення реформ, програми МВФ»,- сказав Сологуб.
Читайте також: МВФ оновив прогноз щодо курсу гривні до долара
Голова Нацбанку підсумував, що саме затримка в укладанні нової програми співпраці з МВФ є ключовим ризиком для реалізації макроекономічного прогнозу, який оприлюднили в НБУ.
Читайте також: МВФ включив Україну до групи країн Європи, що розвиваються
Макропрогноз МВФ для України
- Згідно з оновленим макропрогнозом, МВФ очікує зміцнення курсу гривні за підсумками поточного року до 26,75 грн/дол, що на 1,6% вище показника за минулий рік на рівні 27,20 грн/дол.
- ВВП зросте на 3% за підсумками 2019 року і на 3% в 2020 році.
- Згідно з прогнозами фонду, у 2024 році реальний ВВП може прискорити зростання до 3,3%, тоді як інфляція до 2024 році знизиться до 5%.
- Зростання споживчих цін наприкінці цього року складе 7%, а в кінці 2020 року — 5,6%.
Раніше повідомлялося
-
Нагадаємо, 26 вересня місія МВФ завершила свій майже двотижневий робочий візит в Київ.
-
За словами прем'єра Гончарука, глава місії Рон ван Роден позитивно оцінив досягнуті Україною показники, однак сторони поки не домовилася про нову програму співпраці.
-
У середині жовтня українська делегація продовжила переговори з МВФ у Вашингтоні. За їх підсумками повідомлялося, що місія найближчими тижнями знову приїде до України.
Читайте також: У НБУ розповіли про ключові домовленості у Вашингтоні
Коментарі - 6
А не приходила ли им мысль, что потому не растёт, что реальную экономику угробили. И практически все заводы, в том числе флагманы — стоят или простаивают. ( Южмаш, Антонов, Николаевский судостр., Харьковский турбоатом и пр. )
И в добавок Потеря традиционных рынков сбыта — это уже стало последним гвоздём в крышку их гроба. Остаточнэ прощавай, машиностроение и другие отрасли с высокой довавочной стоимостью.
На одних спекуляциях, с ОВГЗ и пр. бумагами сильно не разовьёшь экономику.