У вересні нарахування ПДВ загалом склали 20,95 млрд грн, що на 3,55 млрд грн, або на 20,4% більше, ніж у вересні минулого року (17,4 млрд грн). Про це йдеться у повідомленні ДПС.
ДПС: Нарахування ПДВ у вересні зросли на 20,4%
Як зростали обсяги ПДВ
-
Обсяг постачання у минулому місяці у порівнянні із вереснем 2018 року зріс тільки на 3,5% (з 731,4 млрд грн до 757,1 млрд грн).
-
Пришвидшуються і темпи приросту нарахування ПДВ. За результатами серпня нарахування ПДВ до серпня 2018 року зросли на 17,2%, а за результатами вересня – вже на 20,4%.
Читайте також: Названі найбільші одержувачі ПДВ у серпні
Що таке ПДВ
-
Податок на додану вартість — це непрямий податок, який входить в ціну товарів (робіт, послуг) та сплачується покупцем, але його облік та перерахування до державного бюджету здійснює продавець.
-
ПДВ є не тільки потужною складовою надходжень до державного бюджету, але й виступає інструментом стимулювання експорту.
-
Експорт обліковується за ставкою 0% і експортери за підсумками своєї діяльності мають право на відшкодування ПДВ державою.
-
В Україні відшкодування ПДВ довгі роки було одним з найбільш болючих питань. Але в 2017 році була запущена система автоматичного відшкодування ПДВ і це майже повністю вирішило проблеми повернення ПДВ експортерам.
Коментарі - 15
И получается странная картина — покупаю расходные материалы без НДС, при отнесении их на себестоимость доначисляю на них НДС и плачу его в бюджет.
Реально не выгодно продавать товары и оказывать услуги с НДС по Украине — ведь при экспорте вам ещё и вернут НДС, а тут только успевай платить…
А що, при Порошенко експортерам не повертали ПДВ?:)
А є певні категорії критичного імпорту, без яких не обійтись.
Ще статистики нема, але гадаю що він все рівно від"ємний. Тому підтримка експортерів повинна бути й надалі.
«Для того щоб валюту витрачати, потрібно спочатку її заробити.»
Я в шоке от уровня наивности данного утверждения,
особенно если это пишет не рядовой банковский сотрудник.
В августе 2019 года поступления по финансовому счету покрыли дефицит текущего счета и в результате платежный баланс был сведен с профицитом (0,1 млрд долларов). Об этом говорится в «Макроэкономическом и монетарном обзоре» Национального банка Украины (сентябрь 2019 года).
По данным НБУ, в августе отрицательное сальдо текущего счета осталось почти на уровне предыдущих месяцев (0,5 млрд долларов) из-за устойчивого дефицита торговли товарами.
В то же время, по финансовому счету сохранялся приток капитала, который уменьшился (до 0,6 млрд долларов) за счет государственного сектора. «Спрос нерезидентов на гривневые ОВГЗ в августе временно ослаб на фоне более осторожного их отношения к финансовым инструментам с развивающимися странами. Однако приток капитала обеспечивался частным сектором за счет инвестиционных и долговых привлечений реального сектора», — говорится в сообщении.
При необходимости совершения валютных платежей
иногда используют и три магические буквы — ЗВР.
ЗВР це подушка безпеки яка має покривати розриви в торговому балансі, також такі розриви допомагають покривати валютні запозичення та закордонні інвестиції.
https://minfin.com.ua/2019/10/23/39476577/#com3681881