Президент Володимир Зеленський підписав закон про захист прав споживачів фінансових послуг, який передбачає покарання фінансових установ за неправдиву інформацію про свої фінансові продукти. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Зеленський підписав закон про захист прав споживачів фінпослуг
Що це значить
-
Фінансові установи розкриватимуть повну інформацію про вартість послуг у рекламі та на сайтах.
-
За порушення прав споживачів фінансових послуг, таких як кредит, депозит та страхування, накладатимуть штрафи у розмірі до 13,6 тисячі гривень.
-
Законом передбачається покарання фінансовим компаніям та банківським установам за те, що вони надають неправдиву інформацію про послуги, які надають. Зокрема, щодо відсоткових ставок за кредитами та депозитами, комісій та інших платежів, які присутні у кредитній угоді, але відсутні у рекламі фінансової послуги.
Що це дасть
-
Українцям стане легше приймати правильні фінансові рішення. І вони будуть захищені від нав’язування непотрібних послуг, адже розумітимуть, які саме послуги включаються у повну вартість.
Читайте також: Що змінить закон про захист прав споживачів фінпослуг
«Так, проведені серед банків дослідження щодо висвітлення реальної ставки з урахуванням загальних витрат за кредитом показали, що задекларована банком номінальна процентна ставка споживчого кредиту часто виявляється значно меншою від розміру реальної процентної ставки, розрахованої з включенням до загальних витрат за кредитом послуг третіх осіб, що суттєво збільшує загальні витати за кредитом», — йдеться у пояснювальній записці до закону.
Закон набуде чинності через 3 місяці з дати публікації в офіційній пресі уряду.
Що відомо
- 11 вересня 2019 року Рада підтримала цей закон у першому читанні.
Коментарі - 34
люди знают , что в игровых салонах выиграть невозможно. Но играют постоянно
люди знают что наркомания болезнь , которая тяжело лечится , ведет к серьезным последствиям. От наркотика «крокодил» мясо кусками слезает с костей...
но наркоманов это не останавливает.
еще примеры нужны ?
само собой, всегда есть сегмент «скоро будут деньги, все равно на прайс кредита»-доход от сделки,зарплата, перечисления от мамы из Италии.
само собой, всегда есть сегмент с проблемами КИ, которому приходится соглашаться с высокими ставками, так как деньги очень нужны именно сейчас
и так далее
Очевидно, что мой пост был о людях без острой необходимости в кредите
Возможно бизнес-планы под кредитные деньги очень уж нереальные.
острая необходимось, если человек закредитован, его трешат сборщики и он берет достпуные средства, под любой %, лишь бы уладить текущую проблему.
что-то мы в другую степь зашли)
Фирташ уже который год отбивается от экстрадиции в США, просиживая штаны в Австрии.
Толпы бывших казнокрадов режима Януковича отсиживаются в России - там их не достанет ни украинское ни американское правосудие.
Результат - повна перемога Приватбанку, а, відповідно, і повна перемога українських платників податків на цьому етапі. Так, це лише перемога в апеляції і попереду довгий шлях повного судового процесу. Проте, саме рішення є надзвичайно важливим, оскільки воно беззаперечно підтверджує, що Банк має «добре обґрунтовану заяву» (a good arguable case) щодо вчинення проти нього «складного шахрайства» (elaborate fraud), яке включало «відмивання грошей у величезних обсягах» (money laundering on a vast scale).
Що значать деталі сьогоднішнього рішення?
2. Відкинуто спроби загальмувати процес в англійському суді до розгляду «сфабрікованої» справи в українських судах щодо «захисту ділової репутації» колишніх власників.
3. Глобальний арешт активів у повному обсязі залишається в силі до винесення остаточного судового рішення.
4. Предметом процесу є повний обсяг скарги Приватбанку в 1.9 млрд.дол. плюс штрафи (на сьогодні - вже близько 3 млрд.дол.) - некоректні розрахунки судді поперебньої інстанції (у бік зменшення) було відкинуто.
6. Підтверджено фабулу звинувачень з боку Банку — сподіваюсь, це поховає недолугі спроби продавити ідею із «компенсацією».
Головне — це потужний сигнал, що немає географічних меж ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА. Сподіваюсь, українські правоохоронні органи та судова влада зможуть цей сигнал почути.
Наприкінці, дозвольте нагадати, що у липні, після останнього засідання Апеляційного суду у цій справі, Майк Ховард, який представляє в суді Коломойського, Боголюбова та інших, сказав наступне: «Якщо Приватбанку вдасться перемогти по питанню юрисдикції — це буде нокаутуючий удар».
https://www.facebook.com/ashevalev/posts/10218688004845803
«А то мне уже интересно кто стырил 5.5 млрд и как… »
Если интересно — зайдите на сайт НБУ — там есть информация на эту тему от первоисточника,
можете ещё найти отчёты фирмы KROLL
https://www.kroll.com/en
и читайте пока не надоест.
https://zakon.rada.gov.ua/go/1734-19
Від 15.11.2016 № 1734-VIII · Про споживче кредитування
Він вступив в силу ще 10 червня 2017 року.
«Не розумію до чого цей недолугий закон з дитячими штрафами»
Разве до сих пор не понятно...
То был закон преступного режима Порошенко,
а вновь принятый закон - миротворца Зеленского.
p/s/ Ощадбанк )
Геніально... Тільки за словами Коломойського більшість депутатів слуг народу будуть красти.. То хіба ті хто прийде на митниці красти не будуть? Простою заміною людей нічого не вирішиться..
Нефедов уже притих. исчерпался. Несите другого.