ФОПи протестують проти підписання президентом Зеленським законопроектів 1053-1 і 1073 і наполягають на їх ветуванні. Про це написав голова Асоціації приватних роботодавців Харкова Олександр Чумак у Facebook.
ФОПи вимагають ветувати законопроекти про РРО
Що відомо
- 18 жовтня підприємці планують провести акцію протесту біля Офісу президента, оскільки 19 жовтня - останній термін накладення вето або підписання законопроектів.
Читайте також: Найбільші фінкомпанії створили онлайн-петицію проти закону про РРО
Поточні домовленості
Співголова міжфракційного об'єднання «За ФОП» і народний депутат від «Слуги народу» Роксолана Пидласа зазначила, що сторони домовилися створити координаційну раду.
За її словами, на сьогодні домовилися:
- про створення координаційної ради для обговорення майбутніх ініціатив,
- підвищення лімітів по обороту;
- мораторій на перевірки ФОП;
- безкоштовне тестування програмного РРО для всіх охочих.
"Мені здається, що тут важливо зрозуміти одну річ: навіть повернення 1053-1 і 1073 з пропозиціями президента (вето, яке просять під ВП), не буде означати, що проблема вирішена.
Читайте також: Три головні проблеми нового Закону про РРО і чим це загрожує бізнесу
Структурування великого бізнесу в ФОП нікуди не зникне, і з ним потрібно боротися для справедливості перерозподілу національного доходу через податкову систему. Як це робити, щоб не зачіпати справжніх ФОП, питання відкрите", – зазначила нардеп.
Історія питання
- 15 жовтня президент ініціював введення мораторію на перевірки фізичних осіб - підприємців всіх категорій, крім «ризикових» строком на два роки.
- Також Зеленський запропонував створити Координаційну раду малих підприємців для опрацювання пропозицій щодо поліпшення умов для бізнесу.
- 20 вересня законопроекти № 1053-1 і № 1073 були ухвалені парламентом в цілому і зараз вони очікують підписів спікера парламенту і президента.
- Ці два закони зобов'язують підприємців використовувати касові апарати, вводять електронний чек на товар або послугу, вводять грошову винагороду для покупців і великі штрафи для бізнесу, якщо товар буде продаватися без чека.
Коментарі - 28
Кто-нибудь вообще просчитывал, как законы 1053-1 и 1073 отразятся на уровне коррупции, бизнес-климате и росте экономики? Где можно посмотреть эти расчеты? Пока есть только официальные данные ДРС, по которым расходы предпринимателей составят 22,35 млрд грн, а в бюджет удасться собрать дополнительно только 2–2,5 млрд грн.
Хотя с точки зрения фискалов вроде Гетьманцева и их задачи «во что бы то ни стало наполнить бюджет здесь и сейчас» всё четко и вообще никаких вопросов. Про экономику только забыли… Чтобы корова дала больше молока, её надо больше доить и меньше кормить. А то, что она может сдохнуть – это не их дело.
Ну если у ФОПа 20 торговых точек я думаю вряд ли у него прибыль в месяц не позволяющая купить ККА.
Тем более есть целых 6 месяцев.
Лично мое мнение внести в закон изменения, который отсрочит его введение на 1 год (а не на 6 месяцев как сейчас).
Упрощенная система предполагает облегчение и упрощение ведения налогового и бухгалтерского учёта. Этими законопроектами, под предлогом борьбы с контрабандой, она уничтожается.
Правительство же пообещало ПО=)
Я конечно видел текущее — то еще Г.
Но Зе команда своих не обманит?
Це все з того ж розряду «хочу жити як в Німеччині, а платити 200 грн податку в місяць»
Згідно з опитуванням, у вересні до Зеленського добре ставилося 73% українців, а у жовтні – 66%.
Окрім того, українці почали гірше ставитися до прем'єр-міністра України Олексія Гончарука. У вересні його підтримувало 17% українців, а у жовтні – 10%. Підтримка спікера парламенту Дмитра Разумкова теж упала: наразі – 27%, у вересні було 33%.
64% опитаних схвалюють дії і заяви Зеленського у вересні та жовтні 2019 року, а 53% – схвалюють дії Верховної Ради.
Ще трохи почекайте і побачите скільки людей буде підтримувати популіста і слуг олігарха.
Хто для добробуту зе? Очі протри.. Крім популізму і бажанні догоджати олігарху та бажанні здати інтереси України перед росією - більше досягнень немає.. Чи може податок на валюту це для добробуту українців? Чи щемити ФОПів замість олігархів? Чи відміну податків для тих кому менше 27 років це для добробуту? Чи електрику з росії для Коломойського закупляти - це для українців? Центренерго прихватизувати для олігарха - це в інтересах народу? Продовжувати чи вистачить?
Украина не нуждается в импорте электроэнергии, она имеет дешевую электроэнергию с атомных электростанций и сама экспортирует ее в Европу.
https://ubr.ua/ukraine-and-world/events/inostrannye-smi-svjazyvajut-import-elektroenerhii-iz-rossii-v-ukrainu-s-interesami-oliharkha-kolomojskoho-3887446
Коломойський через суд повернув собі повний контроль над «Центренерго» – ЗМІ
https://ukr.segodnya.ua/economics/enews/kolomoyskiy-cherez-sud-vernul-sebe-polnyy-kontrol-nad-centrenergo-smi-1346058.html
Можем я много не понимаю, но менять нужно сейчас, а не через 3-4 года. В конце срока никаких реформ не происходит.
Насчёт европейских предпринимателей – логическая ошибка. Нужно делать не то, что делают в богатых странах сейчас. Нужно делать то, что сделало их богатыми.
Просто сейчас вообще никак нельзя проконтролировать обороты единщиков при торговле за наличные/платежами на личные карты/наложенным платежем и т.д.; и этими законами пытаются такой контроль внедрить
Естественно, сейчас поднялся вой, т.к. в цивилизованной бизнес-модели они работать не смогут - привыкли за десятилетия к работе в черную