Вівторок на валютному ринку пройшов досить активно, а на динаміці курсу відбилися всі фактори, що були перераховані «Мінфіном» у нашому ранковому прогнозі:
Долар пішов вгору: що відбувається
- аукціон з розміщення ОВДП;
- поведінка клієнтів перед початком періоду бюджетних платежів та виплат авансових платежів персоналу;
- ситуація на готівковому ринку.
Окремий тиск на курс зробила і запізніла з вини регулятора сьогодняшня статистика залишків на коррахунках банків на ранок. Вони зросли відразу майже на 2,7 млрд гривень — до 61,9 млрд і цей гривневий навіс психологічно зіграв проти нацвалюти. Як тільки вона «засвітилася» на ринку — експортери вирішили притримати валюту в надії на зростання котирувань, що частково і спрацювало проти гривні.
Готівковий ринок виявився більш лояльним по відношенню до нацвалюти у порівнянні з міжбанком, де клієнти все ж таки рознервувались і своїми діями тільки спровокували збільшення котирувань. Навіть після зростання безготівкового курсу — власники обмінників лише дещо відкоригували свої цінники при продажу долара, а в цілому при бажанні на вечір вівторка долар в обмінниках можна без проблем купити по 24,90 гривень (що практично не відрізняється від ранкових рівнів).
Інвестування з заставними гарантіями від Cronvest
У клієнтів відчувався певний дефіцит гривні і тому навіть з урахуванням ефекту збільшення коррахунків банків — притримування основних обсягів запропонованої валюти експортерами призвело до досить помірного зростання курсу.
Хід торгів:
З самого ранку покупців на міжбанку було більше, чим продавців і на ще «сонному» ринку — котирування відразу пішли вгору. Зі стартових 24,65 / 24,69 гривень (що було вище п'ятничного закриття 24,49 / 24,53) — долар зріс до 24,70 / 24,73 гривен на 11 годин. До 12:00 його «розігріли» до 24,80 / 24,82 гривень.
Опубліковані Нацбанком (із запізненням) дані щодо ліквідності на ранок вівторка лише зміцнили впевненість продавців у можливості гри «на підвищення», а спекулянти їм дуже активно в цьому допомагали.
На обід дилери пішли при рівні котирувань 24,82 / 24,845 гривень за долар, а на 14:00 курс трохи просів — до 24,81 / 24,835.
Потім вже на згасаючому ринку і на поодиноких угодах долар подешевшав до 24,75 / 24,78 на 15:00. Але це не влаштувало спекулянтів і їх діями долар підтягнули до 24,77 / 24,80 на завершення дня.
В якійсь мірі поведінка валютного ринку до кінця торгів залишилися сумбурною і разнонаправленою. Тому завтрашня сесія обіцяє бути цікавою.
Головні події 15 жовтня на міжбанку:
1) Зростання котирувань долара з ранкових 24,65 / 24,69 гривень до 24,77 / 24,80 гривень на кінець сесії;
2) НБУ не виходив на ринок у публічному форматі аукціону;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зареєстрований на позначці 24,7738 гривень за долар, а офіційний курс долара на 16 жовтня склав 24,785759.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 9
Пока звучат воинственные речи, инвесторы не рискуют и прикупают валюту.
Сегодняшние переговоры в Минске показали, что разведения войск не предвидится
Пока возобновления боевых действий нет. Слава Богу
Однако.
Прицелиться и достать за 2км невозможно ...
И копи себе спокойно силы или начинай говорить о мире ....
это не безопасно, а формула эта безопаснее и инвесторы сразу рынуться вкладывать деньги, если там перестанут стрелять? - вы еще в этом возрасте и верите в такие чудеса :D
Очевидно, что опасность уменьшится ....
Голосовали то за мир (72% за лозунги артиста плюс голоса за оппоблок)
Деньги любят тишину