Мінфін - Курси валют України

Встановити
28 вересня 2019, 9:51

Вихідні: що буде з курсом

З 23 по 27 вересня на міжбанку котирування безготівкового долара впали з 24,39 / 24,43 до 24,10 / 24,13 гривень, а готівковий долар на кінець п'ятниці продавали по 24,20 та нижче.

Основна причина обвалу валютних котирувань залишилася тією ж — дії нерезидентів по скупці українських гривневих ОВДП на первинному і вторинному ринках. Але на цьому тижні це ще раз проявилося дуже чітко і показово.

На аукціоні 24 вересня пропонувалися найбільш цікаві для іноземців «довгограючі» облігації з терміном понад 5 років і нерезиденти буквально «заливали» ринок валютою вже з понеділка і до середи включно. 

Читайте такожМінфін припинить випуск п'ятирічних ОВДП

Поки іноземці продавали валюту — котирування стрімко падали майже до рівня у 24 гривні за долар, а Нацбанк викуповував його надлишок в резерви у рекордних сумах. Тільки за середу за інформацією учасників ринку він купив до 150 млн доларів через Matching, поступово знижуючи ціну свого викупу.

Але як тільки на міжбанку залишалися вже власне місцеві гравці — експортери та імпортери — долар швидко починав відвойовувати втрачені позиції.

Це говорить про те, що основною причиною поточного зміцнення гривні є поки що не успіхи реального сектора української економіки. Вся справа в тому, що на наш ринок високоприбуткових, за міжнародними мірками, облігацій заходять спекулятивні капітали.

Читайте такожДо кінця року в портфелі іноземців може бути ОВДП на 120 мільярдів

Готівковий ринок продовжував «жити своїм життям» і орієнтувався на реальний попит та пропозицію з боку населення, але був змушений періодично все ж таки озиратися на поведінку міжбанку.

Як і минулого тижня — перспектива по «дну» курсу долара поки залишається вельми розмитою і власники обмінників зараз відштовхуються від двох основних завдань: 1) не купитися валютою по «дорогому» курсу і 2) максимально заробляти за рахунок збільшення обсягів операцій з купівлі / продажу валюти.

Але при існуючому рівні конкуренції на цьому ринку вони з одного боку — не можуть особливо розширювати свій спред між купівлею і продажем валюти, а з іншого — змушені намагатися поступово занижувати котирування прийому валюти на побоюваннях її подальшого падіння.

У спробі знайти «золоту середину» між цими досить суперечливими завданнями — і працюватимуть обмінники в ці вихідні. Заробляти, в основному, міняли будуть у форматі «з обороту», не граючи «на підвищення» при виставленні ціни продажу, але й не «переплачуючи» при прийомі валюти у населення. 

   Курси валют на суботу та неділю

Котирування готівкового долара будуть у межах: прийом 24,00 — 24,05 гривні, продаж 24,15 — 24,20. Спред по долару складе від 15 до 20 копійок.

Котирування євро. Особливих подій ввечері у п'ятницю на азіатській (нічний для України) сесії по парі євро / долар валютні аналітики не очікують. Тому власники обмінників при виставленні своїх цінників по євровалюті будуть орієнтуватися на крос-курс цієї пари на вечір 27 вересня у межах 1,0940 долара за євро.

«Мінфін» прогнозує на 28-29 вересня курс готівкового євро у межах: прийом 26,256 — 26,311 гривень та продаж 26,420 — 26,475. Спред по євро буде від 20 до 23 копійок.

Деякі обмінники додатково до цих котирувань закладуть ще до плюс-мінус 3-5 копійок на євро в залежності від реального попиту і пропозиції по цій валюті у себе в регіоні.

Котирування російського рубля. Курс рубля у суботу та неділю за розрахунками «Мінфіну» складе: прийом за 1 рубль на рівні 0,365 — 0,368 гривень і продаж 0,375 — 0,379.

Для зниження своїх валютних ризиків по рублю деякі з обмінників ще додатково можуть скорегувати ці цінники у межах до плюс-мінус 0,002-0,004 гривень на рублі.

Коментарі - 7

+
+6
QGS
QGS
28 вересня 2019, 12:24
#
Уже покупка 24.20 как бы;))
+
0
Алексей Козырев
Алексей Козырев
28 вересня 2019, 15:03
#
Ну не знаю, по 24,20 гривен, в крайнем случае, если очень уж Вам хочется переплачивать — по 24,25 гривен можно без проблем купить в Киеве. Прием, как они и пишут по 24-24,05.
+
0
a987654321a
a987654321a
29 вересня 2019, 16:42
#
The real exchange rate is 18-20 hryvnias per dollar. I already told you why. In a nutshell, the previous government overestimated the rate so that taxes would be paid in dollar terms less. What is the exchange rate of 20 hryvnias per dollar? We stop the migration to other countries of the workforce. Purchase of energy resources. Than we spend less hryvnias to buy a dollar for the purchase of gas and oil, the less we print hryvnias and the lower inflation. I think everyone understands this. Crashing down the dollar is by no means without slashing. This will lead to the withdrawal of money from banks. This should go during years. and most importantly. to give loans to the IMF. we spend less on the purchase of the dollar. now the requirement of the IMF is raising gas prices for the population. if we lower the dollar, therefore, the price of gas for the population drops in hryvnias and we do not raise the price of gas, but even lower it. we fulfilled the IMF gas requirement to receive the next tranche of the IMF
+
0
Все буде Україна
Все буде Україна
29 вересня 2019, 23:01
#
Перевод(кому интерестно):
Реальный обменный курс составляет 18-20 гривен за доллар. Я уже говорил вам, почему. Короче говоря, предыдущее правительство переоценило ставку, чтобы налоги уплачивались в долларовом выражении меньше. Какой курс обмена составляет 20 гривен за доллар? Мы прекращаем миграцию в другие страны рабочей силы. Покупка энергоресурсов. Чем меньше мы тратим гривен на покупку доллара на газ и нефть, тем меньше мы печатаем гривен и тем ниже инфляция. Я думаю, что все это понимают. Разрушение доллара отнюдь не без снижения. Это приведет к выводу денег из банков. Это должно продолжаться годами. и, самое главное. давать кредиты МВФ. мы тратим меньше на покупку доллара. Сейчас требование МВФ — повышение цен на газ для населения. следовательно, если мы снизим доллар, цена на газ для населения упадет в гривнах, и мы не будем повышать цену на газ, а даже снижать его. мы выполнили требование МВФ по газу для получения следующего транша МВФ
+
0
Григорий П
Григорий П
30 вересня 2019, 4:05
#
А шо так экономика стартанула, экспортировать стали больше чем ввозить, заробитчане массово потянулись на родину, ПП расцвели и закрывшиеся заводы заработали, открылось больше предприятий чем мы оставили в Крыму и ОРДЛО, пенсии и зп стали оставаться после уплаты комуналки и покупки хорча (ни еды) и народ ринулся покупать жилье, авто и пр. или мы шото пропустили?! Вот поперло так поперло, растем как на дрожжах... Нам поют старые песни: «доллар не может стоить дороже 20, кто купил - тот дурак». Вы, главное не забывайте, чья на столе у президента стоит пепельница!
+
0
a987654321a
a987654321a
30 вересня 2019, 9:37
#
Реальный курс 18-20 гр за доллар.я уже рассказывал почему.в кратце предыдущая власть завышала курс что бы налоги в долларовом эквиваленте платить меньше.чем выгоден курс 20 гр за доллар.останавливаем миграцию в другие страны рабочей силы.закупка энегроресурсов.чем меньше тратим гривны для покупки доллара на закупку газа и нефти, тем меньше мы печатаем гривны и тем меньше инфляция.я думаю это все прекрасно понимают.резко обваливать доллар не в коем случае не льзя.это приведет к снятию денег с банков.это должно проходить в течении года.и самое главное.отдавать кредиты мвф.меньше тратим на закупку доллара.теперь требование мвф поднятие цен на газ для населения.если мы опускаем доллар следовательно опускается в гривне цена газа для населения и мы не поддымаем цену гаэа, а даже опускаем.мы выполнили требование мвф по газу для получения следующего транша мвф.страна не зарабатывает доллары она их закуает и главная причина.когда курс спекулянты завысили.надо было этого не допускать.но случилось это потому что выгодно было олигархам.которые хотели минимизировать плату налога в бюджет в валюте ну соответственно зарплаты своим работникам.но это вечно быть не может.так можно разогнать инфляцию до банкротва денежной системы украины
+
0
Все буде Україна
Все буде Україна
30 вересня 2019, 12:29
#
Я этот бред уже перевел выше!!!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися