На курс гривні до долара у 2019 році впливає збільшення валютних надходжень за декількома каналами. Про це заявив керівник проектів та програм департаменту відкритих ринків Нацбанку Емал Бахтарі в інтерв'ю «7 каналу» пише РБК.
У НБУ назвали причини зміцнення курсу гривні до долара (відео)
Як зазначив представник НБУ, зараз на ринку спостерігається сприятлива ситуація. Зокрема, дешевшають імпортні товари, нафта та газ. Також, для експорту непогані умови: в аграрному секторі рекордний врожай, а у металургів великі обсяги валютної виручки.
«Треба не забувати нашу ІТ-галузь, яка щороку зростає. Усе більше українських компаній працюють на закордонних замовників, відповідно вони також заробляють валюту, яку також продають на ринку», - заявив Бахтарі.
+1% «Бонус від Мінфіна»: Інвестування з заставними гарантіями від Cronvest
За його словами, «все це сприяє тому, що валюти на ринку багато, її достатьо, і відповідно вона тисне на курс долара, який знижується, тому що це закони ринку».
Новий фактор, який підтримує курс цього року, - це значні обсяги купівлі нерезидентами гривневих державних цінних паперів, додав він.
З початку року обсяг вкладень зріс в 15 разів і зараз тримається на рівні близько 97 млрд грн.
Коментуючи політику плаваючого курсу, яку проводить НБУ, Бахтарі нагадав про те, що «стабільність є тільки на кладовищі».
«Стабільний курс -це солодка цукерка, на яку люди ведуться, але вона дуже дорого коштує, обходиться завжди втратами, кризами. І набагато гірше мати ілюзію стабільності, ніж мати реальний плаваючий курс, який адекватно реагує на те, що відбувається на ринку», - сказав представник НБУ.
Коментарі - 12
Схемка следующая — купил ОВГЗ — это платный актив, забрал инвестицию которая тебе не приносила ни какой прибыли откупив валюту по обваленному курсу, а потом получил погашение по ОВГЗ.
Мыльный пузырь который прикрывает выведение капитала.
только не кричите что инвестиций в страну зашло больше чем в прошлый год.
Это схематоз.
Чудес не бывает.
Но видно что НБУ растет — на курс уже не влияют погодные условия :)
Быстро продал и вложил в ОВГЗ? А быстро можно?
Или сначала купил ОВГЗ (за какие деньги?), а потом продал завод?
Вы что-то слышали за последнее время на продажи активов на 4-5 млрд. долл в Украине?
Потому что капитал - это пассив, а пассив = активу, чтобы вывести капитал, нужно продать что-то в активах.
А в активах у вас недвижимость, земля, оборудование, автомобили и.т.д. + дебиторка, товары, деньги.
Если Вы что-то из этого выведете, Вам нужно или прекращать деятельность предприятия или продавать его.
Кроме того, просто уменьшить уставник нельзя, это выплата дивидендов или нечто подобное, а это само по себе повод налогообложение данного вывода денег.
Короче - это не так все и просто. И вывести из компаний и из страны просто так не получится.