За останні вісім місяців Держстат зафіксував зростання роздрібного товарообігу на 9,9% – до 691 млрд грн. Втім, продавці повсякденних товарів особливих поліпшень не помітили, крім хіба що постачальників незвичайної електроніки, пише The page.
Українці стали більше витрачати на непотрібні речі
![За останні вісім місяців Держстат зафіксував зростання роздрібного товарообігу на 9,9% – до 691 млрд грн.](/img/2019/39181658/28eaa51dda8531c8a7920629244d8f17.jpeg?1569490877)
За його словами, зростання товарообігу склало практично стільки ж, скільки й інфляція за цей період.
«У нас темпи зростання продажів тримаються на рівні ринку — іноді вони підвищуються, іноді – знижуються», – говорить Ганна Панасюк, директор з маркетингу «ЕКО-маркету».
За її словами, зростання товарообігу може бути пов'язаним з тим, що роздрібні мережі останнім часом відкривали нові магазини, а також проводили багато акцій і вкладалися в рекламу.
«До того ж, раніше люди ніяк не могли відійти від кризи, а зараз це потроху відбувається», – говорить Панасюк.
Втім, на ринку дрібної побутової техніки справи йдуть значно краще. Генеральний директор Philips Україна Сергій Гонтар стверджує, що продажі на цьому ринку в першому півріччі зрросли на 17%.
Гонтар пояснює це зростанням попиту на інноваційні товари, спробувавши які, людям складно від них відмовитися: електричні зубні щітки, фотоепилятори, техніку на акумуляторах і кавомашини. Щоравда, влітку темпи зростання і цього товару впали до 8%.
У другому півріччі 2019-го оборот роздрібної торгівлі точно не буде скорочуватися. Він зросте приблизно на 6%, в залежності від рівня інфляції, прогнозує Дорошенко.
Коментарі - 22
https://www.youtube.com/watch?v=SO-5ocAkvZs
Еще и «клята» гривна укрепляется, парадокс.
https://www.unian.net/economics/transport/10667082-import-avtomobiley-v-ukrainu-vyros-v-3-4-raza-otkuda-zavezli-bolshe-vsego-mashin.html
Импорт автотранспорта в Украину вырос почти в три раза
https://biz.nv.ua/markets/import-avtotransporta-v-ukrainu-rezko-vyros-novosti-ukrainy-50044613.html
https://minfin.com.ua/blogs/grugoriyholand/123117/