У Національному банку підтримують ідею поширення державного гарантування на вклади у кредитних спілках та деякі види страхування (наприклад life-страхування).
Нацбанк пропонує гарантувати вклади у кредитних спілках
Про це на брифінгу розповів начальник департаменту реєстраційних питань та ліцензування НБУ Олександр Бевз, — повідомляє «Мінфін».
За його словами, компанії, вклади у яких гарантуватимуться ФГВФО, мають відповідати підвищеним вимогам. «Також треба буде платити внески до Фонд. Тому виникає питання, чи готові вони до цього та чи готові виконувати додаткові вимоги», — зазначив Олександр Бевз.
За словами першого заступника глави Нацбанку Катерини Рожкової, станом на 1 липня загальні активи кредитних спілок складали 2,4 млрд грн. З них капітал — близько 1 млрд, а зобов’язання — до 1,4 млрд грн. Таким чином у разі гарантування вкладів у кредитних спілках мова може йти про суму близько до 1,4 млрд грн.
«Це значно менше ніж у банківських вкладів. Водночас це переважно дрібні вклади, які внесла велика кількість людей», — зазначила Катерина Рожкова.
Депозити з бонусом від «Мінфіну»
Крім цього в Нацбанку виступають за збільшення суми гарантування банківських вкладів. «В Україні дуже низька сума відшкодування – 200 тис. грн. Навіть в сусідніх державах ця сума значно вища. Однак перш ніж її підвищувати, треба звернути увагу на фінансовий стан ФГВФО і на питання його капіталізації», — переконаний Олександр Бевз.
Довідка «Мінфіну»
- 12 вересня Верховна Рада ухвалили закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг», так званий закон про «спліт».
- Відповідно до нього, Нацбанк регулюватиме діяльність небанківських фінансових установ.
- Наразі в Україні діє 1900 таких установ. Зокрема, 235 страхових компаній, 333 ломбарди, 348 кредитних спілок і 983 фінансові компанії.
Коментарі - 22
«Наиболее убедительно выглядят гарантии на уровне 800 тыс. Сейчас это вопрос дискуссии и серьезных расчетов. По мнению команды Фонда гарантирования, мы могли бы пойти на повышение граничной суммы к 600 тыс. и далее», – говорил заместитель директора-распорядителя Фонда Андрей Оленчик. Это должно было произойти уже в 2019 году.
Директор-распорядитель Фонда гарантирования вкладов Константин Ворушилин заявлял, что государственная гарантия не должна распространяться на валютные депозиты.
я с удовольствием вложу в кредитный союз тысяч 100 под 80 % годовых.
Зе-популізм чистої води.....
А продать очень хочется…
Государство в свое время не захотело отделять спецсвязь , а теперь заявляет что «продажа была незаконной , верните компанию взад».
Лучше бы подняли сумму, гарантируемую Фондом (200 тыс.).