5 вересня 2019, 8:00 Читать на русском

Як відкрити магазин розливного пива Good Beer

Пивний магазин за франшизою — простий і прибутковий бізнес, який потребує порівняно невеликих інвестицій. І найкраще: всі вкладення можуть окупитися лише за 4 місяці.

«Мінфін» з'ясував, як відкрити пивний бізнес на прикладі франшизи магазину розливного пива Good Beer.

Партнер материала

Пиво — один з найбільш популярних алкогольних напоїв в світі. Україна — не виняток. І це не дивно. Пиво коштує порівняно недорого, а п'ють його у великих кількостях, з приводу і без приводу 95% дорослих людей різної статі, віку та соціального становища. Причому перевага віддається «живому» розливному пиву. Народ вважає, причому справедливо, що крафтовый напій найсвіжіший, і володіє яскравим і насиченим смаком. Незалежно від економічної ситуації в країні, на ринку незмінно представлено безліч пивних точок різних форматів. Це говорить про те, що бізнес на пиві залишається рентабельним у всі часи.

На перший погляд — конкуренція в цьому сегменті неймовірно висока. Але, не все так погано. Конкуренція в цьому сегменті частково знизилася після введення заборони на продаж пива в кіосках. Франшиза пивного магазину — дійсно вигідна інвестиція, яка окупиться за кілька місяців і може приносити хороший прибуток. Швидко вийти на окупність дозволяє висока торговельна націнка — до 100-110%.

Зрозуміло, як і в будь-якій справі, тут є свої підводні камені. Щоб не зіткнутися з ними, можна відкрити магазин розливного пива за франчайзингом і спокійно працювати під «парасолькою» вже розкрученої мережі. Плюс такого варіанту не тільки в тому, що на вас буде працювати комерційний досвід франчайзера, але і в можливості закуповувати товар за вигідними цінами. Мережевим замовникам виробники пива пропонують особливі ціни, значно нижчі, ніж для автономних покупців. А це — важлива конкурентна перевага і гарантований прибуток.

Як відкрити пивний магазин розглянемо на прикладі європейського бренду Good Beer, який активно розширює свою франчайзингову мережу в Україні. До речі, успіх бізнесу багато в чому залежить від компанії-партнера, її стабільності, досвіду роботи і репутації. Насправді великих пивних франшиз на нашому ринку не так багато: «Пивний магнат», «Наше пиво», «Хмільний Роджер», «Пиволюб», «Бочка», Море Пива/HOP HEY і декілька інших.

Міжнародна компанія Good Beer була заснована в Німеччині в 2015 році, головний офіс знаходиться в Берліні. Магазини мережі працюють в Німеччині, Польщі, Україні та Росії. Компанія також відкрила свої представництва в Чехії, Казахстані, Білорусії і Молдові. Good Beer почав освоєння України з регіонів, але зараз активно розвиває свою присутність на столичному ринку. Всього в Україні близько 50 магазинів Good Beer, 16 з яких — у Києві. Компанія вселяє довіру: німці відомі пивні експерти, свою справу знають і при правильному підході співпраця з Good Beer може стати цілком успішною.

Головні витрати

Особливість франшизи магазинів розливного пива в тому, що тут немає конкретної фіксованої ціни: у неї дуже багато складових. Основні компоненти вартості це брендування, оренда приміщення, торговельне обладнання, закупівля товару.

У випадку Good Beer брендування коштуватиме 190 тисяч гривень. Символіка та логотипи компанії наносяться на обладнання, транспорт, вітрини. Чим частіше потенційний покупець бачить фірмову символіку, тим успішніше будуть продажі: сприйняття знайомого образу працює на підсвідомому рівні, визначаючи вибір.

Оренда торгового приміщення під магазин залежить від місця розташування та регіону, в середньому це буде 18-20 доларів за кв. м. Наприклад, оренда приміщення площею 50 кв. м у Подільському районі м. Києва обійдеться приблизно 40 тисяч гривень на місяць, в Голосіївському районі, ближче до центру міста — 60 тисяч, на Інститутській і Хрещатику — від 70 тисяч.

Витрати на торгове обладнання складуть в середньому 40 тисяч гривень. Скільки ви будете щомісяця витрачати на закупівлю пива — залежить від кількості кег. В Good Beer кажуть, що перша партія обійдеться приблизно в 30 тисяч гривень. Закуповувати, до речі, доведеться не тільки пиво, але і вино, а також традиційні пивні снеки, на кшталт чіпсів, грінок, горішків, в'яленої риби, м'яса.

Основні стартові витрати складуть приблизно 300 тисяч гривень. До цієї суми потрібно додати вартість оздоблювальних і ремонтних робіт (близько 30 тисяч гривень), придбання касового апарату (5 тисяч). Також знадобитися вивіска на вході, вітрина-холодильник для зберігання снеків, стійка, кеги для пива, кондиціонер, піногасники, зв'язок та інше. І звичайно ж — заробітна плата працівникам: для магазину площею 50 кв. м знадобиться мінімум дві особи (ще 30 тисяч гривень на місяць). В цілому це ще близько 100 тисяч гривень. У результаті одержуємо вартість «вхідного квитка» у бізнес на рівні 400 тисяч гривень.

Що приємно, не доведеться, як в інших випадках, платити паушальний внесок і рекламні відрахування. Роялті на користь франчайзера складе 2% від обігу на місяць.

Експерти Good Beer обіцяють, що магазин окупиться у високий сезон (влітку) приблизно за 2 місяці, в середній (міжсезоння) — за 2,5 місяців і низький (пізня осінь, рання весна, зима) — за 4 місяці.

Згідно з розрахунками компанії Good Beer, чистий прибуток в сезон може скласти понад 215 тисяч гривень, в середній сезон – 150 тисяч гривень, низький – 71 тисячу гривень на місяць.

Приціл на спальний район

Багато в чому успіх бізнесу залежить від розташування магазину. Він повинен розташовуватися в місці з великим потоком людей. Це означає, що в період з 16:00 до 18:00 біля торгової точки має проходити не менше 360 осіб — для міст з населенням менше 1 млн, і більше 480 осіб — в мегаполісах. І проїжджати 1000-2500 автомобілів.

Обов'язково має бути місце для парковки. До речі, магазин логічно розташовувати не в центрі, а в спальних районах — зазвичай свіже розливне пиво купують дорогою додому. Не варто відкривати магазин поряд з супермаркетами, де «пінне» можна купити разом з продуктами, а також поблизу пабів, барів тощо.

У Good Beer немає особливо жорстких вимог до приміщення. Головне — интенсивний трафік з великим потоком людей.

Площа магазину має бути не менше 30 кв. м. Оптимальний варіант — 50 кв. м.

Обладнання

Торгове обладнання для магазину розливного пива продають як українські, так і зарубіжні компанії, вибір дуже широкий. А якщо ви будете працювати з Good Beer, то можна купити у компанії (ціна середня на ринку). Зате пивне обладнання Good Beer надає безкоштовно, як і його сервісне обслуговування.

Стандартний комплект для оснащення пивного магазину: охолоджувач, що підтримує температуру напоїв близько +5 градусів, холодильник, прилавок, стійка для установки розливних кранів — пивна колона, пивні крани і шланг, кеги для перевезення пива, балон з газом, редуктор, для підтримки тиску в балоні, краплезбірник, вітрина для закусок.

Революцію на пивному ринку справили пристрої, які наливають пиво без піни, за рахунок зміни тиску в ПЕТ-пляшці. Це дозволять уникати втрат напою, а процес наливу став набагато швидшим.

Набір обладнання залежить від способу охолодження пива: за допомогою охолоджувача, холодильника або комбінований. Охолоджувачі коштують дорого, тому традиційно використовуються холодильники — у них ставлять кеги з пивом.

Товар

За словами співзасновника мережі Good Beer Ігоря Сороки, компанія уклала з виробниками національний договір на вигідних умовах і працює напряму, без посередників, тому ціни на пиво максимально вигідні. Франчайзі отримує знижку 10-20% від базової ціни. Плюс, що важливо, це гарантовано якісна продукція, яка поставляється вчасно.

У «пивних» франчайзерів досить жорсткі вимоги до асортименту. Для хорошої виручки в магазині має бути не менше двадцяти сортів пива, а також інша продукція. Good Beer продає пиво, сидр, безалкогольні напої від офіційних дистриб'юторів:

  • SUN InBev Ukraine,
  • ПАТ «Карлсберг Україна»,
  • ПрАТ «Оболонь»,
  • ПАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль» (компанія «Перша Приватна Броварня»).

Також компанія працює з іншими пивоварнями з виробництва живого пива.

Загальна лінійка складає більше 160 сортів пива. Що будете продавати саме ви, вирішують маркетологи мережевика.

Снекова продукція і вино мають надходити до магазину від затверджених франчайзером постачальників.

Також в магазині повинні бути представлені різні види сидру, безалкогольні напої, квас.

Що отримує франчайзі

Крім вже «розкрученого» бренду та спеціальних цін на товар, ви отримаєте від Good Beer покроковий план відкриття магазину і точні фінансові розрахунки за проектом. Франчайзер допоможе з вибором приміщення, його брендуванням, реконструкцією і дизайном, всім необхідним обладнанням. Оформить вивіски, зовнішню і внутрішню рекламу. Зазвичай магазин відкривається дуже швидко — за два тижні.

Франчайзер надає докладні інструкції з асортименту, викладенню товару, організації робочого простору і підсобних приміщень. За його участю встановлюється програмне забезпечення, підключаються онлайн каси. Як вже згадувалося, вам потрібно купити тільки торгове обладнання, а пивне (охолоджувачі, крани тощо) франчайзер надає безкоштовно.

В ході роботи спеціалісти Good Beer будуть виконувати повне сервісне обслуговування пивного обладнання: регулярну промивку системи, ремонт охолоджувачів і кранів. Пивні системи необхідно регулярно промивати для забезпечення їх нормальної роботи і для запобігання прокисання пива. Good Beer робить це за свій рахунок.

Франчайзер пояснить всі нюанси роботи, навчить і проінструктує персонал. Реклама і маркетинг, а також фірмова продукція (пакети, футболки тощо) теж відповідальність Good Beer. Зрозуміло, ваш магазин буде «розкручуватися» за рахунок мережі. У процесі роботи вам нададуть всі необхідні консультації.

Плюси і мінуси

Плюси використання франшизи очевидні: підтримка франчайзера на всіх етапах роботи, «обкатані» моделі ведення бізнесу, надійні постачальники та вигідні ціни на товар, якісне обладнання, рекламна підтримка та ін. Крім того, якщо потрібен кредит, взяти його простіше при співпраці з вже відомим брендом — банки звертають на це увагу.

Головний мінус — обмеження свободи: ви робите тільки те, що вам каже франчайзер і що вказано в умовах договору. Найважливіший пункт: ви торгуєте тільки тією продукцією, яку обирає мережевик, в даному випадку, Good Beer. Навіть у разі, якщо ви знайдете постачальників з більш дешевим і не менш якісним товаром, робота з ними буде неможлива за умов франшизи. Крім того, необхідно дотримуватися принципу неконкуренції: ви не будете мати права відкривати власний магазин аналогічного формату.

Умови кредитування

Незважаючи на те, що стартові інвестиції в магазин розливного пива відносно невеликі, достатньої суми у вас може і не виявитися. У цьому випадку буде потрібен кредит. Вигідні умови кредитування підприємців пропонує Приватбанк в рамках програми «КУБ – Країна успішного бізнесу».

Банк готовий надати суму в розмірі 50% вартості франшизи — до 1 млн грн. Обов'язкова умова: підприємець повинен мати досвід ведення бізнесу не менше року. Мінімальний розмір кредиту – 50 тис. гривень. Важливо, що кредити видаються приватним підприємцям та юридичним особам без застави.

У перші 6 місяців ставка складе 1,8% від суми кредиту на місяць, наступні півроку — 1,6%.

КУБ -

Країна успішного бізнесу

Коментарі - 33

+
0
squeez
squeez
5 вересня 2019, 9:16
#
Это все хорошо заходит на весенне-летне-осенний период - в зиму такие вклады дольше отбиваются - да и франчайзинг, такое себе в этом деле, в каждом крупном городе есть своя фишка и сети, в Харькове это пивобанк - в каждой дыре его продают, велосипед нечего придумывать, идеи с фреш лайном или пиццой челентано куда более реальные - пиво сезонный фактор, да и не нужна никакая сеть с франчайзингом, своя проще будет - договорится о поставках этого напитка не составит никакого труда, и руки будут более развязанные если захотите что-то изменять
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
5 вересня 2019, 9:44
#
Сам интересовался, есть люди которые делают Брендирование магазина и помогут с оборудованием, при этом его можно взять в аренду, если покупать у постоянных закупщиков.
Сейчас очень много разных видов пива как в магазинах, так и разливного продают. Конкуренция не малая. И сейчас многие сети в частности АТБ делают скидки не малые на Пиво, потому продавать Пиво свежее с наценкой и ценой 40-80 грн за литр сложно будет. Плюс аренда и сотр-ки и т.д.
+
0
squeez
squeez
5 вересня 2019, 10:41
#
Вот вот, крафт пиво не дешевое удовольствие будет, не все так просто с этим бизнесом будет. это вы правильно подметили про АТБ и другие сети - у нас же есть люди выпивают чтобы «приходы» ловить от спирта а не смаковать сам солод, тем дешевле результат - тем любителям и лучше.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
5 вересня 2019, 10:46
#
Живое пиво начали продавать и в Ашан, тот же Фоззи продает живое пиво разливное + разливное вино с цено в 40-45 грн за литр.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
5 вересня 2019, 9:45
#
«К примеру, аренда помещения площадью 50 кв.м в Подольском районе г. Киева обойдется примерно 40 тысяч гривен в месяц, в Голосеевском районе, ближе к центру города — 60 тысяч, на Институтской и Крещатике — от 70 тысяч.» - достаточно высокая аренда.
+
+124
DataProvider
DataProvider
5 вересня 2019, 10:00
#
Самое время сейчас открывать. 
А ещё лучше к декабрю ))) 
Продажи оборудования и франшизы, видимо, упали вот и раскошелились ребята на рекламную статью. 
+
0
squeez
squeez
5 вересня 2019, 10:42
#
+10
+
+15
PetrLund
PetrLund
5 вересня 2019, 11:54
#
Я знаю как минимум 3 точки, в которых пиво закрылось и открылись цветы, обменки, кофе.

Видимо они тоже продавали Карлсберг и Оболонь)))
+
0
gleblevi
gleblevi
5 вересня 2019, 13:55
#
Https://www.olx.ua/obyavlenie/prodam-magazin-razlivnogo-piva-popova-gotovyy-rabotayuschiy-biznes-IDFiBbu.html

Прошло месяцев 8.
+
0
squeez
squeez
5 вересня 2019, 14:20
#
Причина продажи позабавила ) так управляющего возьми - если там так круто с потоком людей и все такое :D Логично же
+
0
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
5 вересня 2019, 16:54
#
Как для меня, уже давно не пью пиво произведенное в Украине. Основной момент - низкое качество, тяжелое похмелье. Смотрю на подобную точку на районе, самый продаваемый сорт - Оболонь, самый продаваемый продукт - рыбка в ассортименте . Сосед открыл стационарный магазин - бар. Стал играться с сортами и рыбой, работает больше года, итог заходил на днях - только три сорта пива, ну и водка. Из закусок - чипсы, сыр, и дешевая рыбка. В разговоре очень огорчен - если бы ни водка то толку не было. Проблема одна - низкое качество алкоголя. Практически все пиво отдает привкусом спирта. Так, что как «старый алкоголик» могу сказать - вариант водка с пивом уже не проходит, и с ностальгией вспоминаю пиво на розлив в автоматах  на ст метро« Днепр» и любимое «Оболонь 2» !
+
+15
squeez
squeez
5 вересня 2019, 18:24
#
Пиво без водки деньги на ветер, — да сейчас много где из под полы наливают суррогата, кому нужно чтобы их «вставило» этого вполне хватает — ценителей не так много, лично я полюбляю FAXE — тёмное больше и светло в белой банке, а вообще лучше вино выпивать, хотя у нас то и вина Украинского тоже нет нормального, столько перепробовал — после каждого какое-то обезвоживание и на утро может оставаться лёгкое похмелье — если выпивали вечером, после итальянского вина такого не наблюдаю. Даже после самого дешевого который в пределах той же цены как и Украинские на 10-15% дороже
+
0
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
5 вересня 2019, 18:43
#
Из личного опыта! День за рулем, приехал на границу, в польском отеле остановился на сутки (отдохнуть) иду в ресторан, обедаю ( водка своя) «Reyka» выпиваю бутылку, иду спать часов 5, проснулся выпил под сигарету литр самого дешевого бельгийского пива ( 40 центов пол литра ) и опять спать. Утром ни «выхлопа» ни головной боли чувствую себя очень хорошо. Попробуйте с нашими напитками, что будет?
+
0
squeez
squeez
5 вересня 2019, 18:48
#
Да нет уж спасибо, напробовались уже, в студенческие годы этих оболоней, черниговских, и роганей ... такое чувство что тебя били всю ноч по голове ... уже забыл эти кошмары :D
+
0
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
5 вересня 2019, 18:59
#
D))) Да я тоже как то не отставал, только пиво было другое)))
+
0
Буква Ґ
Буква Ґ
5 вересня 2019, 19:00
#
Зачем, если в АТБ наливают прям на кассе?
+
+15
kreno1
kreno1
9 вересня 2019, 12:48
#
С таким списком пива я бы никогда не зашел в подобный магазин . Смысл покупать оболонь, черниговоское и радомшль  в два-три  раза дороже , чем в атб через дорогу. При том , что выбраны сорта и стенды пива к которым на пивном фестивале любитель пива не подойдет. Студенты и алкоголики( основные фанаты этих торговых марок) не будут переплачивать за аренду вашей точки и процент за франшизу. Смысл в подобной точке есть, если еще водку наливать будут с подполы.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
9 вересня 2019, 13:11
#
Абсолютно согласен. Какой смысл предлагать шлак по цене хорошего Немецкого пива.
+
+3
Денис Денис
Денис Денис
22 вересня 2019, 15:09
#
Смысл в работе магазина после 23-00 ч.м. и до у***чки т.к. на разлив можно круглосуточно
+
+3
artem2017
artem2017
28 жовтня 2019, 13:56
#
Свой первый магазин я открыл в Киеве более 2-х лет назад. Мне как новичку, пришлось много делать и проходить долгий путь, и я могу отметить поддержку центрального офиса по многим возникающим вопросам. Менеджеры отвечают довольно оперативно и помогают с решением большей части образовавшихся трудностей. Представляются инструкции, менеджер по обучению программы учета, который сопровождает Вас на протяжении всего времени. Отдельно хочу сказать спасибо менеджерам, которые работают на складе со снеками, всегда оперативно оформляют заказы, вся продукция хорошего качества, никогда не было жалоб.

Хочу подытожить - усердная работа, помощь управляющей компании Good Beer, а также стремительный рост сети помогли понять все важные рабочие процессы, разобраться в развитии своего бизнеса, и как результат у меня на сегодня уже 4 магазина, все работают и приносят прибыль.
+
+24
gleblevi
gleblevi
28 жовтня 2019, 15:17
#
Скинь пару скринов по отчетности о прибыли,а то сильно похоже на дольщика в гуд бир))
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
28 жовтня 2019, 16:34
#
Зарегистрирован:
28 октября 2019.
И судя по тексту, написано сотр-ми Good Beer - в форме сказки-рассказа.
+
0
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
28 жовтня 2019, 16:07
#
Адрес скинь, может заеду пивка попить.
+
+15
squeez
squeez
28 жовтня 2019, 18:16
#
Табличку ревизора дадите? :D
+
+2
artem2017
artem2017
29 жовтня 2019, 8:43
#
Чтобы так уметь сочинять «сказку-рассказ» нужно пахать и набираться опыта для этого. Конечно, заходите попить пивка)), как будете в Киеве (ул. Ревуцкого, Васильковская, Иорданская, пр. Г. Гонгадзе).
+
+1
Andrey2018i
Andrey2018i
11 листопада 2019, 14:57
#
Good Beer очень хорошо помогают справляться особенно с первыми сложностями, направляют и курируют все процессы. Бывают и сложные моменты, но меня не только консультируют, но и всячески поддерживают. Считаю, что с покупкой данной франшизы приобрел бесценный опыт. Уже через 5 месяцев работы магазина я смог окупить все расходы. Для тех, кто реально хочет работать и зарабатывать, а не отсиживаться под прикрытием и не ныть, что «я заплатил, а мне ничего не дали». Для тех, кто привык ответственно относиться к делу, франшиза Good Beer подойдет.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
11 листопада 2019, 15:14
#
Зарегистрирован:
11 ноября 2019!
ТОП
+
+2
Evgeniy1111111
Evgeniy1111111
5 грудня 2019, 15:04
#
Давно мечтал заняться собственным бизнесом, но всегда тяжело начинать без знаний того, как устроен тот или иной бизнес. Люблю пиво и вот задумывал об открытие магазина разливного пива. Самое трудное при открытии было найти место, а уж открыться это не так сложно. В итоге точка заработала и действительно стала приносить деньги!
+
+3
AleksandrBank
AleksandrBank
5 грудня 2019, 17:55
#
Зарегистрирован:
5 декабря 2019.

Ребята ну хватит, дураков тут мало.
+
0
DataProvider
DataProvider
6 грудня 2019, 10:11
#
Evgeniy1111111, Вы серьёзно задумались 5 декабря об открытии магазина разливного пива? 
Я рискую прослыть местным пророком со своим сентябрьским комментарием )) 
>>5 сентября 2019, 10:00
>>Самое время сейчас открывать. 
>>А ещё лучше к декабрю ))) 
+
0
Evgeniy1111111
Evgeniy1111111
6 грудня 2019, 10:32
#
Ребята, не понимаю вашего сарказма по поводу декабря, реально открыл магазин в прошлом декабре, чтобы уже с январских праздников начать зарабатывать. К весне уже как раз и покупатели стали постоянными и магазин начал приносить доход. А статью нашёл только на днях, задели не правдивые комментарии, поэтому решил сейчас зарегистрироваться.
+
+3
squeez
squeez
9 грудня 2019, 20:53
#
Иди с богом отсюда
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
10 грудня 2019, 9:44
#
Возможно Вы открыли в районе, где никогда не было свежего пива и продажа в бутылках с немалой наценкой. И то если это новый микрорайон.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама