Представники України, Польщі та США підписали угоду про співпрацю, мета якої - посилити регіональну безпеку газопостачання і знизити залежність України від РФ. Про це повідомляє Польське радіо.
Україна, Польща і США підписали газову угоду
Що це значить
За словами уповноваженого уряду Польщі у справах стратегічної енергетичної інфраструктури Петра Наїмського, метою угоди є диверсифікація поставок газу в Україну.
Така можливість відкриється в результаті розвитку терміналу зрідженого газу в Свиноусті і будівництва газопроводу Baltic Pipe, який з'єднає Польщу з Норвегією.
Читайте також: «Нафтогаз» назвав попередню ціну газу для споживачів на листопад-грудень
Згідно з угодою, в 2021 року Польща зможе постачати Україні 6 млрд кубометрів газу. За словами Наїмського, наразі Польща може поставляти в Україну приблизно 1,5 млрд кубометрів газу.
«За два роки потужність газопорту в Свиноусті збільшиться на 50% — до 7,5 млрд. кубометрів. Завдяки цьому буде можливість приймати зріджений газ зі США, який отримає українська сторона, або ж Україна зможе купити газ у польської Нафтогазової компанії», — зазначив він.
Читайте також: У «Нафтогазі» розповіли, хто і де може закупити газ за літньою ціною
Секретар РНБО України Олександр Данилюк зазначив, що залежність від Росії має не лише економічні, а й політичні наслідки.
«Єдиний вихід — диверсифікувати поставки. Тому наступним кроком є можливість доступу до зрідженого газу з інших країн, насамперед зі США», — заявив він.
Своєю чергою, міністр енергетики США Рік Перрі наголосив, що США допомагають Польщі знизити залежність від російського газу і гарантувати постачання сировини. За його словами, за допомогою Польщі зріджений газ може допомогти Україні уникнути загрози обмеження поставок російського газу.
Що відомо
- Раніше повідомлялося, що «Укртрансгаз» і «Молдовагаз» погодили технічні рішення щодо створення необхідних потужностей для отримання природного газу з території Румунії.
- НАК «Нафтогаз України» запустив новий продукт для побутових споживачів, які не отримують субсидію, — «Газовий запас». Також «Нафтогаз» планує розширити програму на ОСББ.
- Придбати газ обсягом до 25 тис. куб. м можна за низькою літньою ціною і використовувати його протягом опалювального сезону.
- Закупити газ за літньою ціною на зиму вже можна в 19 областях.
- Пропозиція актуальна до 25 вересня. Відпускна ціна «Нафтогазу» і газопостачальним підприємствам в межах продукту становить 4874,42 грн за тис. куб. м (без ПДВ та вартості транспортування і розподілу).
Коментарі - 32
но есть и небольшой американский душок.
И с каждым годом газ всё больше и больше будет пахнуть Америкой.
«Важно что б дешевле рыночной стоил»
Личное мнение — важно, чтобы стоил не дороже рыночной...
Как США предлагают избавить Европу от российского газа
И в догонку…
Импорт газа из США в Европу вырос в разы
Дают гранты и даже возврата не требуют — ну обнаглели в конец…
Другое дело друзья-россияне — они нас по-дружбе ежедневно убивают, по-дружбе предлагают газ, по ценам дороже чем в Европе, по-дружбе рекомендуют отказаться от государственности и стать Киевским федеральным округом ну и иногда в качестве жестов доброй воли то взорвут какой-нибудь склад с боеприпасами, то убьют какого-нибудь своего непримиримого оппонента на украинской территории.
В общем, всё делают исключительно из дружеских побуждений.
Тільки люди погано знають історію, тому у нас так багато прихильників «русского міра» та «мишебратья» було до війни. Та й зараз їх залишається немало.
И как бы еще поляки не применили формулу «бери или плати». Лет так, на 10.
http://www.mappery.com/maps/Europe-Proposed-Natural-Gas-Pipelines-Map.gif
П.С - я надеюсь что есть козыри пока, можно договорится на более длительный период, не давая контракта на 1-2 года, а взять лет на 10 - тогда будет респект Коболеву
тут не могут договориться поменять одних украинцев на других — Путин постоянно против и выдвигает различные требования.
А уж договориться о транзите его любимого средства шантажа — газа да ещё и на европейских условиях — мало вероятное событие.
Максимум на что можно надеяться и то из-за задержки со строительством «северного потока-2» — временный контракт на один или два года и не на украинских условиях…