У четвер на валютному ринку знову не буде нудно, а у гривні є певний шанс на зміцнення. Причому — такий, що суперечить загальній логіці розвитку подій (коррахунки банків зросли відразу на 4,7 млрд гривень -до 48,1 млрд, що зазвичай працює проти гривні, але не цього разу).
Курс в четвер: чи впаде долар нижче 25 гривень
На користь зміцнення гривні спрацює фактор швидкого наближення триденних вихідних. Компанії не поспішають купувати валюту перед трьома днями відпочинку і готові це робити тільки по «низькому» курсу. А багато хто просто розміщуює вільні гривневі залишки на короткі депозити до наступного вівторка, щоб трохи підзаробити на підвищеному попиті на нацвалюту з боку банків в кінці цього тижня.
У експортерів ситуація дещо інша. Їм потрібна гривня для фінансування своїх невідкладних господарських витрат і вони змушені продавати частину валюти для цих потреб за тим самим курсом, що складається на ринку — тобто «дешево» в їхньому розумінні.
Нерезиденти також не дрімають і продовжують купувати ОВДП на вторинному ринку, що періодично призводить до виходу додаткової валюти на міжбанк, чим «псує усі плани» експортерів по збільшенню курсу.
Взагалі, поява «нової сили» при курсоутворенні міжбанку (раніше — експотери, імпортери та НБУ, а відтепер до них додалися ще й іноземці з операціями по ОВДП) — істотно ускладнило життя продавцям валюти. Вони часто вже не можуть диктувати ринку свої умови і змушені по курсу підлаштовуватися під «диктат» і дії нерезидентів (з їх «величезними» за українськими мірками обсягами заходу / виходу з ринку валюти в дні вигідних для іноземців умов з купівлі / продажу ОВДП) .
В цілому, як і вчора — найбільший вплив на ринок сьогодні надасть фактор дій клієнтів за своїми господарськими операціями перед майбутніми довгими вихідними. Спекулянти продовжать працювати «в дві сторони», але будуть знову підлаштовуватися під дії великих гравців і намагатимуться по можливості покачати курс протягом дня.
При надлишку пропозиції долара на торгах (а він сьогодні з дуже великою ймовірністю з'явиться) — Нацбанк вийде з його викупом через Matching.
«Мінфін» на сьогодні прогнозує статистику торгів у межах 320-340 млн доларів при укладанні до 460-480 угод та коридор по долару в межах 25,00-25,20 гривень. Періодично будуть активні спроби зіграти «на пониження» за рахунок низького попиту на валюту з боку імпортерів. Нижче за позначку в 25 гривень курс на думку «Мінфіну» сьогодні не піде, тому що потенційними викупами надлишку валюти з міжбанку — НБУ зіграє на підтримку котирувань долара.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,95-25,13 і продаж 25,15-25,50 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 25,10-25,155 гривень та продаж 25,17-25,30 гривень.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 13
Несмотря на рост остатков, приближение к 3 выходным дням вынуждает многих быстр продавать валюту пот потребности. Плюс понедельник выпадает и аукцион во вторник не будет времени сбрасывать, потому часть будет сегодня и завтра это делать. Часть сделок по ОВГЗ ушла на вторичный рынок, потому там также идет слив валюты.
Пока прогноз по урожаю выше чем в прошлом году на 15%, а если вспомнить что и прошлый год был Рекорд, то сейчас это уже новый Рекорд 2019. Валюта прет и далее от экспорта, с учетом монетарной политики НБУ сегодня курс почти на 3 грн отличается от курса год ранее.
Шок да и только, евро так же на очень низком уровне и ушло ниже 28 уверенно.
Кто помнит перед майскими праздниками была такая же ситуация, когда гривна сильно укрепилась, здесь такая же будет потребность в гривне.
НБУ сегодня откупит выше 20 млн.
Доллар 24,95-25,10
Евро 27,65-27,88
Рубль 0,3800-0,3830
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/122673/
При провалах ниже 25 НДУ сразу вмешивается.
Сейчас стабилизировалось на 25,0
Вообще, в трейдерстве есть фундаментальное правило: если ситуация развивается вопреки плану и прогнозу, нужно пересмотреть и то и другое. А по другому получилось уже в прошлом году, когда осенью курс не рос, а даже сползал. Ну списывали на разгон курса летом. Сейчас же ключевой момент возможного слома многолетней тенденции.
Им по барабану то что при высоком курсе доллара - уровень жизни стает ниже плинтуса. У них уже взвыл личный шкурный интерес !