«Укртрансгаз» і «Молдовагаз» погодили технічні рішення щодо створення необхідних потужностей для отримання природного газу з території Румунії, передає Уніан, посилаючись на прес-службу Укртрансгазу.
20 серпня 2019, 10:10
Україна буде отримувати газ із Румунії
Що це дасть
- Для України та Молдови цей проект має стратегічне значення, адже диверсифікувавши шляхи постачання газу, обидві держави підвищать надійність і безперебійність забезпечення блакитним паливом своїх споживачів.
Повідомляється, що транзит палива буде відбуватися завдяки системі трансбалканских трубопроводів шляхом реверсу.
Постійна потужність для імпорту з Румунії обсягом 1,5 млрд кубометрів газу на рік буде створена до 1 січня 2020 року.
Читайте також: У Зеленського розповіли, чому зима буде складною
Відомо, що фахівці вже погодили модернізацію прикордонних газовимірювальних станцій ГІС «Гребеники» (Україна) та ГІС «Каушани» (Молдова) для роботи в реверсному режимі.
Українська сторона планує побудувати додаткові обвідні лінії газопроводів, встановити нові технологічні перемички з монтажем трьох кульових кранів та завершити реконструкцію ГІС «Гребеники» до кінця 2019 року.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 37
1. Просто повторили то, что написано в статье?
2. Выразили поддержку?
3. Выразили осуждение?
4. Или просто что-то написали и это нужно игнорировать?
И еще мне например очевидно, что:
1. Чем больше источников, тем больше альтернатив и тем больше выбор по цене.
2. Чем больше источников, тем меньше возможного шантажа и зависимости.
3. Наличие мощностей еще не значит, что будем закупать, но иметь мощности поставок стратегических энергоносителей, лучше чем их не иметь.
2. Импорт газа непростая технически штука, так как требует сложных технических сооружений (газопроводы, терминалы, станции прокачки, разжижения и.т.д.).
3. Украина имеет конфликт с крупнейшим поставщиком газа РФ. Идут судебные иски, есть угроза остановки транзита, который необходим технологически для обеспечения поставок газа.
Исходя из вышеперечисленного, любое расширение возможностей поставки газа в страну, позволяет:
1. Снизить риск не поставок газа.
В этом и позитив.
Может в любом случае дешевле из Румынии, чем из Львова.
Цена газа не определена, потому что на сегодня нет технической возможности его транспортировки и соответственно нет договорённостей о продаже.
Но вы можете самостоятельно узнать цену на газ в Румынии воспользовавшись гугл-поиском.
де можна подивитись ціну тисячі кубів газу в Румунії????
1. Что вообще такое цена на газ в Румынии? Для кого, для физ. лиц, для предприятий, для гос. учреждений?
2. Цена Вам нужна на сегодня, на завтра или формула формирование, что конкретно Вы хотите получить?
3. Зачем Вам все это, если в конце концов цены покупки газа в Румынии будут определяться двусторонним контрактом, который естественно никто еще не подписал или ценой на Европейском спотовом рынке, цена на который меняется ежедневно.
P.S. Если из-за перекрытия транзита, станет проблема замерзания Одесской и Николаевской областей, так как технически сложно будут туда поставить, давления будет не хватать, будет ли иметь значение цену, по которой мы купим газ в Румынии и обогреем данные области?
2. Так, ціну хочу на сьогоднішню дату 21.08.2019.
3. Звичайно ж буде ціна в контракті, але я виходжу з простої логіки, що там буде націнка не 100%, а якихось 10-15 «європейських» прОцентів. Хоча, наприклад, в сша минулого листопада ринкова ціна на газ таки подвоїлась за декілька днів, бо аж цілий хедж фонд вмер!!
А розпитую з очевидною ж метою - щоб втерти/не втерти всіх хто проти/за газ з Румунії... Чо ви всі такі тугі??? Більше ніж впевнений, що всі деталі контракту вже погоджені (ще коли молдаванка приїжджала), якщо з початку року вже хочуть почати купляти, але ми звичайно ж деталей не знаєм :( Бо може вийти, не як зі Словакією, а як з Ротердамом+
п.н. презервадент тупін (інфа 146%) буде пробувати шантажувати газом цієї зими, точно так як вони це робили не раз і не два!
Предлагаю обсудить эту тему утром первого января...
Рост объёмов по сравнению с 2018 в пределах 181%