За перші 7 місяців 2019 року група компаній НАК «Нафтогаз України» перерахувала в бюджет 70,6 мільярда гривень, що становить 16,3% загальних доходів державної скарбниці. Про це повідомив глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв в Facebook.
Нафтогаз поповнив бюджет на 70 мільярдів з початку року
Джерела доходу
- Це ПДВ, рента з видобутого газу і нафти, акцизи, податки на прибуток, дивіденди, пояснив глава НАК.
«Прибутковість державної компанії вже сприймається як звичайна річ, але ще 5 років тому »Нафтогаз« не міг функціонувати без постійних дотацій з бюджету. У 2014 році держава віддала на 77 млрд грн більше, ніж отримала від компанії», - написав Коболєв.
Читайте також: Нафтогаз здобув перемогу над Газпромом у Люксембурзі
Що в планах
Коболєв додав, що перетворення держкомпанії з чорної діри бюджету на найбільше джерело доходів бюджету країни відбулося завдяки диверсифікації джерел імпорту газу, відмови від корупції у відносинах з постачальниками і партнерами і роботі над корпоративною реформою.
«Щоб »Нафтогаз« і надалі залишався потужною компанією і джерелом стабільності для держави, потрібна незворотність реформ», - зазначив голова «Нафтогазу».
Читайте також: Газ для компанії Ахметова буде коштувати на 40% дешевше, ніж для населення
За його словами, зараз важливо зосередитися на таких завданнях, як:
- завершення трансформації групи;
- проведенні якісного анбандлінгу за моделлю ISO (Independent System Operator) і підготовці до складного опалювального сезону в умовах можливої «газової війни».
Коментарі - 14
Бизнес Ахметова не должен дотироваться госкомпаниями…
Кроме Донецкой и Луганской областей в Украине есть и другие области, где живут граждане страны и этих областей намного больше двух и населения тоже намного больше - не надо из донецких и луганских делать иконы, которые только на стены и вешать...
Население не должно переплачивать за газ на 40% выше чем промышленность.
Не?
По моему надо снизить тарифы для всех. А не гробить промышленность.
Субсидии получают не все. Часто их получают те кто может и сам заплатить.
Благодаря не реформам, с целью повышения эффективности, а вздутию цен на газ собственной добычи в три раза. Добыча не наращивается. Прибыль заморожена в дебиторке. Чтобы выплатить эти 70млрд., пришлось загонять «Нафтогаз» в долги, прикрываясь необходимостью закупок газа на зиму (ликвидность на мизерном уровне).