Законопроект про створення Служби фінансових розслідувань (СФР), розроблений Міністерством фінансів в 2016 році, винесуть на розгляд Верховної Ради. Про це секретар РНБО Олександр Данилюк заявив в інтерв'ю BBC.
Службу фінрозслідувань хочуть створити за проектом 2016 року
Що це значить
«Ми фіналізуємо закон про Службу фінансових розслідувань. У 2016 році був розроблений цей законопроект, його провели через Кабмін, але потім президент Петро Порошенко його зупинив. Він вирішив створити новий орган — Бюро національної фінансової безпеки, яке вважав альтернативою, але насправді воно просто цементувало його вплив», — розповів Данилюк.
За його словами, тоді урядовий законопроект не зареєстрували у Верховній Раді. Замість нього депутати зареєстрували проект Ніни Южаніної.
«І все зупинилося за цьому конфлікті, реформа не відбулася. Як не відбулося й остаточного скасування податкової міліції. Зараз ми цей законопроект відновили», — сказав колишній міністр фінансів.
Читайте також: Коли в Україні з'явиться служба фінансових розслідувань
Законопроект про СФР був розроблений Мінфіном на чолі з Данилюком за участю західних партнерів і МВФ. Він передбачає створення нового органу, який перебере на себе функції податкової міліції та економічних підрозділів Служби безпеки і Нацполіції. Підчинятися СФР, згідно з документом, повинна Мінфіну. Її створення покликане замінити силовий підхід до боротьби з економічними злочинами на аналітичний.
Коментарі - 1
1. ГБР
2. НАБУ
3. Полиция
4. Налоговая милиция
5. СБУ
6. Минфин — СФР
А ведь есть ещё и прокуратура и также военная прокуратура…
Аналитикой сейчас занимаются все, кому не лень,
но с разным уровнем детализации из-за доступности и достоверности информации.
Как по мне, так лучшая аналитика была в объединённой службе (налоговая+таможня) — после их полного разделения и создания аналитической службы при Минфине — качество аналитики однозначно упадёт, зато фотографы и домохозяйки будут хорошо трудоустроены на совсем не пыльную работу