Окружний адмінсуд Києва розблокував тарифи «Укренерго» на передачу і диспетчеризацію, встановлені Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), від 7 червня № 954 та № 955 від 1 липня.
Суд частково розблокував липневі тарифи «Укренерго»
Що це значить
Раніше дію обох постанов було припинено під забезпечення позову «Нікопольського заводу феросплавів» (НЗФ) з вимогою їх скасувати. Аналогічно вчинили підприємства «Дніпроазот», «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат», «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат» та «Запорізький завод феросплавів», що належать Ігорю Коломойському.
«За клопотанням „Укренерго“ суд змінив заходи забезпечення позову таким чином, що дія тарифів залишається призупиненою лише для сторони позивача. Тобто для нього (НЗФ - ред.) тарифи, затверджені постановами НКРЕКП, залишаються зупиненими і продовжує діяти старий тариф (57,4 грн/МВт∙год)», — зазначили в прес-службі «Укренерго».
Читайте також: Мінфін завершив процес створення ПрАТ Укренерго
Для інших учасників ринку в липні 2019 року чинними є тарифи, встановлені постановами НКРЭКУ від 7 червня (передача — 347,43 грн/МВт-год, диспетчеризація — 8,9 грн/МВт-год).
Нагадаємо, Окружний адмінсуд Києва 27 червня за позовом Нікопольського заводу феросплавів зупинив дію постанови НКРЭКУ про встановлення на друге півріччя 2019 року тарифів на передачу е/е «Укренерго». 30 липня Окружний адмінсуд відмовив НЗФ. Засідання шостого апеляційного адмінсуду Києва по справі призначено на 21 серпня.
Читайте також: Зниження тарифу «Укренерго» дозволить знизити тариф для всіх промспоживачів
Невдоволення феросплавників, у яких в собівартості виробництва е/е займає значну частку, пов'язано із збільшенням цін на е/е після запуску нового ринку електроенергії. Основною причиною того, що відбувається є покладання Кабінетом міністрів на НАЕК «Енергоатом» спеціальних зобов'язань продавати 75% вироблення ДП «Гарантований покупець», ще 15% — «Укренерго» і операторам систем розподілу (обленерго) для покриття технологічних витрат у мережах. Решта 10% «Енергоатом», очікувано, продає на ринку «на добу вперед», де ціни вищі, ніж на ринку двосторонніх договорів.
У результаті промисловість не може купити за прямими договорами дешеву атомну електроенергію, купуючи її у тепловій генерації.
Коментарі - 5
хорошо устроились 200 скорых купить чтоб в другом месте вынуть в тясячу раз больше