2 серпня 2019, 12:44 Читать на русском

Чого чекати бізнесу від нових депутатів

Вибори до Верховної Ради закінчилися – прийшов час аналізувати економічні ініціативи політичних сил, які заходять до парламенту.

Вибори до Верховної Ради закінчилися – настав час аналізувати економічні ініціативи політичних сил, які заходять до парламенту.

Голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь вивчив економічні програми партій, які будуть представлені у Верховній Раді. А також проаналізував, як їх реалізація може вплинути на економіку країни.

«Слуга народу»: діджіталізація і зарубіжні інвестиції

У планах партії «СН» багато цифрових нововведень та ініціатив, спрямованих на спрощення бізнесу. Зокрема, електронний уряд, «держава в смартфоні», більш ефективну взаємодія з органами держуправління. Серед обіцянок президентської партії — нульова декларація, яка в далекій перспективі допоможе залучити більше грошей до державного бюджету. У своїй програмі «Слуги народу» також згадали інвестиційні проекти і програми, націлені привернути до України зарубіжних інвесторів.

У фракції «Слуга народу» достатньо голосів, щоб втілювати свою програму без додаткової допомоги. Якщо все ініціативи вдасться реалізувати, це дасть потужний поштовх для розвитку бізнесу, збільшення кількості робочих місць і зростання ВВП. Що, в свою чергу, істотно поліпшить економічні показники країни.

«Опозиційна платформа»: індустріалізація всієї країни

У програмі «срібного призера» виборчих перегонів «Опозиційної платформи — За життя!» акцент зроблений на розвиток промисловості та боротьбу з деіндустріалізацією. Я підтримую подібні ініціативи, адже вони призведуть до появи нових робочих місць, збільшать частку національного продукту, посилять експортні позиції України і в цілому підвищать економічні показники країни.

«Опозиційна платформа» також виступає за нульову декларацію. Якщо дві великі фракції заявляють про необхідність прийняти нульову декларацію, є серйозні шанси, що так воно і буде. А це дуже важливо для бізнесу.

«ЄС»: залучення інвестицій та боротьба з корупцією

Про нульову декларацію говорять і в «Європейській солідарності». А ще — про боротьбу з корупцією, підвищення інвестиційної привабливості, посилення позицій української продукції на європейських ринках. Подібні ініціативи в разі реалізації призведуть до створення нових робочих місць та збільшення внутрішнього валового продукту. І, як наслідок, стимулюватимуть зростання економіки.

«Батьківщина»: зміни у податковій сфері

Програма «Батьківщини» також спрямована на підвищення інвестиційної привабливості, створення нових робочих місць, підтримку середнього класу, на якому тримається економіка будь-якої країни. У податковій сфері партія Юлії Тимошенко пропонує замінити ПДВ податком на продаж, ввести єдиний податок на гектар землі для аграріїв і замінити податок на прибуток податком на виведений капітал. Остання ініціатива разом з нульовою декларацією може послужити серйозним імпульсом для розвитку економіки.

«Голос»: високотехнологічна економіка

Партія «Голос» також пропонує удосконалення податкової політики держави. Однак без конкретики складно зрозуміти, що мають на увазі однопартійці Святослава Вакарчука. Багато уваги в програмі приділено створенню високотехнологічної економіки, в рамках якої рівень оподаткування для IT-сектору буде знижено. Правда, не уточнюється, наскільки. Також в «Голосі» хочуть залучити державні та приватні інвестиції у модернізацію інфраструктури та доріг.

Чого я не побачив в жодній програмі – це стратегії підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу, – чітких програм, спрямованих на спрощення умов ведення підприємництва. Хочеться вірити, що вона з'явиться. Тим більше, винаходити велосипед не потрібно: наша асоціація надіслала всім лідерам парламентської кампанії свої пропозиції.

Ми віримо, що незабаром зі стін парламенту вийде стратегічний документ, свого роду «дорожня карта» для підприємницького співтовариства України. Щоб бізнес розумів, в якому напрямку йому рухатися, під які відсотки брати гроші, які програми запускати, які проекти залучати в країну, як і на який період формувати команди. Якщо ми хочемо розвивати Україну, такий документ просто зобов'язаний з'явитися.

Коментарі - 10

+
+44
bonv
bonv
2 серпня 2019, 12:56
#
Вірити треба не передвиборчим обіцянкам а після виборчим ділам. Спостерігаємо.
+
+30
bonv
bonv
2 серпня 2019, 13:03
#
Заступник голови Офісу президента України Олексій Гончарук провів зустріч з керівниками іноземних банків в Україні та вважає, що кредитування бізнесу під 12-13% у гривні можливе вже наступного року.
Жартують як про тарифи?
+
+63
Wirtschaftler
Wirtschaftler
2 серпня 2019, 15:08
#
«ЕС»: привлечение инвестиций и борьба с коррупцией.
Где Порошенко и где борьба с коррупцией.... Сразу понятно, что врёт как дышит.
+
+88
squeez
squeez
3 серпня 2019, 11:17
#
Скинуть видео? где Зе говорит о «друзьях, сослуживцах, кумовьях» у власти и что мы сейчас видим?
+
0
Andrey M
Andrey M
7 серпня 2019, 17:14
#
Але ви не заперечуєте що Порошенко бреше про боротьбу з корупцією?:)
Бо він її тільки очолювати вміє а не боротися.
+
+15
squeez
squeez
7 серпня 2019, 22:12
#
Да при чем тут порох, он уже все, он не хороший человек по своему, но его трогать уже бесполезно, мы о нынешних ... я не порохобот, но есть вещи + от него, есть и - , так делал каждый президент , отличных пока не было, которые бы делали все во благо
+
0
Andrey M
Andrey M
8 серпня 2019, 11:40
#
Поки він в політиці - то є сенс згадувати і за його помилки. Бо чомусь прихильники Порошенко, виправдовували його корупційні дії та кадрові помилки злочинами попередної влади чи помилками Тимошенко, Гриценко, Садового, тощо.
При цьому я  не заперечую що також варто говорити про помилки й діючої влади.
+
+15
vlad9486
vlad9486
2 серпня 2019, 15:22
#
«нулевая декларация, которая в дальней перспективе поможет привлечь больше денег в государственный бюджет» Что-а? Какой еще бюджет?
+
+44
Nedvigapro777
Nedvigapro777
2 серпня 2019, 16:40
#
Уровень налогообложения для IT-сектора будет снижен. Так он и так один из самых низких в мире))) Развивать технопарки нужно, Славко.
+
+15
Игорь Петров
Игорь Петров
4 серпня 2019, 21:25
#
Да да самое смешное в статье -это слова партии Пороха про борьбу с коррупцией ))
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама