Кабінет міністрів змінив пропорції розподілу єдиного соціального внеску. Відповідне рішення уряд прийняв на засіданні 24 липня, передає РБК-Україна.
24 липня 2019, 15:14
Кабмін змінив пропорції розподілу ЄСВ (документ)
Що змінилося
- Передбачається тимчасово в серпні 2019 року зменшити частку єдиного внеску, що спрямовується на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття з 5,0026 до 0,1321%, і збільшити її на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, з 9,3759 до 14,2464%.
Читайте також: ЄСВ — 2019: що треба змінити
-
Передбачається встановити з 1 січня 2020 року частку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування на випадок безробіття в розмірі 4,8048%, а на загальнообов'язкове державне соцстрахування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, — 9,5727%.
Зазначено, що реалізація акта не потребує додаткових фінансових чи інших витрат з держбюджету.
Що це дасть
- Тимчасовий перерозподіл пропорцій з 9,3759 до 14,2464 відсотка на користь загальнообов'язкового державного соцстрахування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві дозволить додатково направити до бюджету Фонду соцстрахування 1 млрд гривень.
- А встановлення з 1 січня 2020 року частки єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, в розмірі 9,5727 відсотка дозволить додатково отримати надходження до бюджету фонду в 2020 році в сумі близько 600 млн гривень.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 4
Грядущая смена власти повлечет за собой открытие дел или смещение с должностей действующих ныне чиновников. Соответственно понадобиться оплачивать больше «больничных», на которые те по уходят. Кабмин и его члены заранее об этом позаботились.
Вместо того, чтобы направлять свободные средства фонда на увеличение занятости...
«Эффективно» у нас средства перераспределяются.
Но против них замахаешься открывать дела.
Это вопросы к эффективности соответствующих органов, на содержание которых тратится гораздо больше бюджетных средств.