У списку найбільш недооцінених валют гривня зайняла п’яте місце з кінця. Її курс недооцінили на 61,3%. Про це свідчить свіжий рейтинг Індексу Біг Маку видання The Economist, пише thepage.
Індекс Біг Мака: курс гривні до долара має становити 9,93
Наразі обмінний курс складає 25,65 грн/$, але за рейтингом курс має бути 9,93 грн/$. Ціна на бутерброд Біг Мак в Україні складає 57 грн, а у США – $5,7 (147 грн).
У п’ятірку країн з найбільш недооціненою валютою, крім України ще увійшли Румунія (-61,6%), Південна Африка (61,9%), Малайзія (-62,8%) та Росія (-64,5%).
А от швейцарський франк виявився переоціненим. Відповідно до Індексу Біг Маку він на 14% дорожчий за американський долар. Перші місця у рейтингу, після США, зайняли Швеція (-6,2%), Канада (-10,2%), та Норвегія (-15,4%).
У 2018 році The Economist назвав гривню найбільш недооціненою валютою у світі.
Останній рейтинг видання публікувало в січні цього року. Тоді українська валюта дещо укріпилась і зайняла в рейтингу друге місце з кінця. Її недооцінювали на 62,5%.
Індекс Біг Маку – це не офіційний метод розрахунку паритету купівельної спроможності, заснований американським виданням The Economist. Вперше індекс представив Пам Вудал у своїй статті у 1986 році. Для того, щоб визначити індекс Біг Маку потрібно ціну бургера в Україні поділити на його вартість у США.
Коментарі - 11
Паритет покупательной способности (ППС)- есть такой параметр расчёта ВВП и прочих индексов.
Так вот, номинальный ВВП на душу населения в Украине что то около двух с небольшим тысяч долл.
А тот же ВВП на душу населения, но по ППС — шесть с лишним тысяч долл.
В Швеции, Швейцарии и пр, наоборот, по ППС даже немного ниже номинального.
Отсюда и бигмаки и пиво в Украине стоят меньше,… чем в Америке :)
Считайте сами!
хлеб точно так же стоит, молоко чуть дороже у них, йогурт дешевле , по сокам я не знаю, не беру их у нас все с консервантами, так что... везде где периферия - нищее население вынужденное держать огороды дабы сводить концы по пище