Компанія Mastercard зібрала партнерів та колег по ринку на дискусію Digital Human. Обговорювали розвиток біометричної аутентифікації, цифрової та голосової комерції, а також становлення епохи digital в Україні. Про це повідомила прес-служба Mastercard.
Для 87% українців телефон — альтернатива банківським карткам (дослідження)
Одним зі спікерів події виступив Юрій Батхін, віцепрезидент із розвитку бізнесу Mastercard в Україні. За його словами, згідно з результатами дослідження Mastercard Digitalization Trust Survey 2019, 87% українців вже розглядають мобільний телефон як альтернативу банківським картам. 60% українців хотіли б підтверджувати оплату за допомогою біометричної аутентифікації, а 45% – віддали б перевагу відбитку пальця.
Серед видів біометрії, які розвиваються, дискретна аутентифікація – розпізнавання обличчя чи голосу та мультимодальне розпізнавання, а також безперервна аутентифікація – це поведінкова біометрія.
Читайте також: 90% держпослуг планують перевести в онлайн до 2024 року
Наразі у світовій цифровій комерції все ще 61% оплат здійснюється з використанням даних картки, де 29% – через зареєстровані картки у профілі клієнта на платформах торговців, 19% – з ручним введенням карткових даних при оплаті (guest checkout) та 13% – картками у цифрових гаманцях.
Разом з тим українці дуже відкриті до цифрових сервісів та використання гаджетів. Щодо NFC та цифрових гаманців, то за останній рік – з 1 кварталу 2018 року по 1 квартал 2019 року – кількість безконтактних оплат смартфоном з Mastercard зросла у 35 разів.
Читайте також: В Україні протестують перепис населення через смартфон
Загалом українська цифрова комерція стрімко зростає. За даними Mastercard, спостерігається 100% щорічний приріст оплат з картками Mastercard в цьому сегменті в Україні. У світовій практиці частка digital-commerce у роздрібних платежах також збільшується: з 10% у 2016 році до очікуваних 17% у 2021 році. Отже, способи легкого підтвердження оплати та діджиталізація покупок та інших сфер життя будуть стрімко розвиватися.
Серед нових трендів у розвитку цифрових сервісів, про які говорили учасники дискусії – поширення використання інтернету речей, штучного інтелекту та віртуальної реальності. Так, за даними досліджень, до 2021 року у світі очікується до 28 млрд підключених до інтернету пристроїв.
Коментарі - 8
Но нет они просят за такую карту 150 грн (она еще с чипом и фоткой будет, но кому нужна фотка?!?).
Я вот заказал 5 числа. Ждать карту до 18го… =(
якщо маєте якийсь варіант, надішліть будь ласка)
Это больше мне напоминает бесконечные пустые «новинки» (Gillette с 3 лезвиями, с 4, с 5!))