Станом на 1 липня 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 20 638,9 млн доларів (в еквіваленті). Про це йдеться в даних НБУ.
Міжнародні резерви України у червні зросли на 1,2 мільярда
У червні вони зросли на 6,4% завдяки насамперед розміщенню Урядом єврооблігацій і купівлі Національним банком валюти на міжбанківському ринку.
Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:
-
По-перше, операції Уряду з управління державним боргом. Так у червні надходження від розміщення облігацій внутрішньої і зовнішньої державної позики становили 1 612,4 млн дол. США. Зокрема, від розміщення єврооблігацій отримано 1,0 млрд євро, від ОВДП — 325,8 млн дол. США і 148,0 млн євро.
Частина цих надходжень була спрямована на обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Загальна сума таких виплат становила 952,4 млн дол. США (в еквіваленті). З них 773,6 млн дол. США сплачено за ОВДП.
Платежі Уряду та Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду становили 157,5 млн дол. США. Решта коштів спрямована на виконання інших зобов’язань перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями.
-
По-друге, сприятлива ситуація на валютному ринку, що склалася унаслідок збереження позитивної цінової кон’юнктури для українського експорту, помірних обсягів імпорту та припливу іноземного капіталу в державні цінні папери, номіновані в гривні.
Ці фактори зумовили перевищення пропозиції валюти над попитом і дали Національному банку змогу поповнити міжнародні резерви за рахунок інтервенцій на міжбанківському валютному ринку на загальну суму 322,3 млн дол. США.
Зокрема, 183,0 млндол. США було куплено під час здійснення інтервенцій шляхом запиту найкращого курсу та 139,3 млн. дол. США – за єдиним курсом. Інтервенцій з продажу валюти Національний банк упродовж місяця не проводив.
-
По-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 254,6 млн дол. США (в еквіваленті).
Коментарі - 12
Да, дополню по поводу сушки экономики. Нафтогаз со своими дочками испытывает жесточайший финансовый голод, из-за чего не оказался способен выплатить диведенты в полном объеме в бюджет и вопреки требованию правительства готовится взять новый займ евробондовый, хотя бы миллионов 100 зеленых.
"
Глава Нафтогаза подчеркнул, что в условиях необходимости ежедневного наращивания запасы газа на 60 млн куб. м руководство НАК решило отсрочить выплату части дивидендов и он готов нести за это персональную ответственность.
"
"
есть международные банки, которые готовы одолжить Нафтогазу $100 млн, поэтому он рассчитывает на успех размещения
"
http://news.meta.ua/ua/cluster:65793230-Naftogaz-gotov-vyiti-na-rynok-evroobligatsii/
Ну а вы перемогу во всем этом умудряетесь найти. Бюджет усерается набирает кредитов, т.к. у основных плательщиков имеются объективные сложности, банально нечем платить налоги… Соответственно, на налоги тоже берем в долг…
Резервы 19 402,08, из них в ценных бумагах - 16 849,34.
Выплаты процентов по кредитам - 1976,5
Проценты по бумагам - 0,15
Вопрос - а зачем мы берем деньги в займы?
Чтобы прстимулировать экономику чужих стран через покупку ценных бумаг?
Что будет если не брать - это риторический вопрос (сейчас навалятся защитники МВФ).
Потому что страна обязана иметь резервы на 3 месяца международной торговли в валюте. Ну и там еще куча причин.