Мінфін - Курси валют України

Встановити
5 липня 2019, 8:22

Moody's погіршило прогноз для банківської системи України

Агентство Moody's змінило прогноз банківської системи України на «стабільний» з «позитивного», вказавши на ризики, пов'язані з ростом споживчого кредитування. Про це пише «БізнесЦензор» з посиланням на Reuters.

Агентство Moody's змінило прогноз банківської системи України на «стабільний» з «позитивного», вказавши на ризики, пов'язані з ростом споживчого кредитування.
Фото: day.kyiv.ua

«Швидке зростання споживчих кредитів створить ризики для якості активів в довгостроковій перспективі», — сказав аналітик Лев Дорф.

За оцінками Moody's, питома вага проблемних кредитів в банківській системі України знизиться до 54% ​​до кінця 2020 року з 69% в кінці 2018 року завдяки активізації кредитування та списання старих кредитних боргів.

Читайте також: Нацбанк зобов'яже банки розчистити баланси від NPL

Незважаючи на те, що Moody's не чекає дефолтів по споживчих кредитах в найближчі рік-півтора на тлі збільшення доходів домогосподарств, агентство попереджає, що подальше швидке зростання цього виду кредитування може негативно вплинути на якість банківських активів при сповільненні темпи економічного зростання.

У повідомленні Moody's йдеться, що стабільність української економіки і фінансової системи буде залежати від здатності Києва продовжити співпрацю з МВФ.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися