Мінфін - Курси валют України

Встановити
2 липня 2019, 16:28

Інвестиційна привабливість України впала до рівня 2016 року

Показник індексу інвестиційної привабливості України знизився до рівня 2016 року, склавши 2,85 балів з 5-ти можливих і опинившись в негативній площині. Про це повідомили в ЄБА з посиланням на результати нової хвилі опитування за першу половину 2019 року.

Показник індексу інвестиційної привабливості України знизився до рівня 2016 року, склавши 2,85 балів з 5-ти можливих і опинившись в негативній площині.
Фото: moemisto.org.ua

Що це значить

  • Як пояснили в асоціації, топ-менеджери компаній в Україні погіршили оцінку інвестпривабливості країни, оскільки значення показника знизилося з 3,07 балів у попередньому періоді.

Настрої бізнесу

Результати опитування вказують на відчутне погіршення настроїв бізнесу. Зокрема, кількість незадоволених інвестиційним кліматом зросла з 40% до 57%, при цьому тільки 19% топ-менеджерів вважають бізнес-середовище сприятливим, тоді як в кінці 2018 року таких було 25%.

Серед позитивних моментів за останні півроку бізнес зазначив лібералізацію валютного законодавства, стабільність національної валюти, демократичні президентські вибори, зниження рівня інфляції, продовження діалогу з МВФ.

Водночас до старих проблем: корупції, недовіри до судової системи, відтоку робочої сили додалася відчутна політична й економічна турбулентність.

Читайте також: Чого очікують інвестори від нового президента

Також бізнес не поспішає робити оптимістичні припущення на майбутнє — 54% керівників компаній коливаються, чи буде Україна вигідним ринком для інвестування в найближчі шість місяців.

Для якісного зрушення на краще інвестори чекають політичної стабільності та реального прогресу в боротьбі з корупцією, ефективної боротьби з контрабандою та тіньовою економікою, судової та земельної реформ, вдосконалення інфраструктури, зниження адміністративного тиску на бізнес, створення умов для підвищення заробітної плати, прозорого податкового законодавства, своєчасного відшкодування ПДВ, поліпшення бізнес-іміджу України за кордоном.

Читайте також: Інвестори негативно відреагували на перші призначення Зеленського

«Ми бачимо, що інвестори ставлять на паузу заплановані проекти в Україні в очікуванні завершення всіх виборів і остаточного формування нового політичного середовища.

Нові обличчя в політиці сприймаються неоднозначно: хтось вважає це черговим викликом, хтось — надією на зміни. Думаю, перші висновки ми зможемо зробити вже до кінця року, разом з другою хвилею опитування інвесторів в 2019-му», — прокоментувала результати опитування виконавчий директор асоціації Ганна Дерев'янко.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися