Мінфін - Курси валют України

Встановити
25 червня 2019, 10:30

Українське ракетобудування відстає від світових тенденцій, — Макс Поляков

Ракетобудування в Україні має потужний виробничий потенціал повного циклу, практично не вимагає допомоги ззовні, проте є причини чому галузь катастрофічними темпами відстає в розвитку від передових країн. Розповідає власник україно-американської аерокосмічної компанії Firefly, Макс Поляков.

власник Firefly Макс Поляков

«З розпадом СРСР Україні дісталась багата космічна спадщина, що дозволяє їй увійти в ТОП лідерів з освоєння космосу разом з США, РФ, Китаєм і Японією. Однак, поступово українська держава втратила ключові позиції на цьому ринку. З 600 підприємств ракетно-космічної галузі залишилося 24, головними з яких вважаються конструкторське бюро «Південне» і завод Південмаш. Причини такого тотального скорочення — відсутність державного попиту на оборонні ракетні комплекси, а також законодавча база, яка забороняє приватні інвестиції в ракетобудування. Всі 24 підприємства підпорядковуються Державному космічному агентству України і фінансуються з держбюджету. Але оскільки будівництво ракет-носіїв і супутників не є пріоритетним напрямком для української держави, дотації в галузь дуже малі, що ледь дозволяє цим підприємствам триматися на плаву », — прокоментував Макс Поляков.

Поляков назвав ще кілька причин, чому космічна галузь в Україні перебуває в стані стагнації.

«КБ« Південне », будучи мозковим центром українського космосу, за 28 років незалежності не створило жодної конструктивно нової розробки, всі діючі донині проекти базуються на модифікаціях ракет радянської епохи. Так, є прославлені Зеніт, але вони сьогодні затребувані тільки одним замовником, власником програми «Морський старт» російським авіахолдингом S7, контракт з яким у Південмашу закінчується в 2022 році і ризикує виявитися останнім в історії Зеніту. В рамках проектів американського Antares та європейського Vega, українські підприємства постачають ракетні двигуни, але це крапля в морі для того потужного потенціалу, яким володіє Україна в космічній сфері. КБ «Південне» заявляє про розробки, які дозволять удосконалити «Зеніт», а також про створення РН «Маяк 3.9S», яку пропонує будувати спільно з Казахстаном, але гіркий досвід підприємства в міжнародних контрактах змушує не поспішати іноземних партнерів з рішенням про співпрацю. І як показує практика, українські державні підприємства ракетно-космічної сфери роблять все занадто довго і дорого, і це ще одна причина відставання українського космосу від світових тенденцій, — підсумував Макс Поляков.

Раніше, власник FireFly Aerospace Макс Поляков, заявив, що для розвитку космічної галузі в Україні потрібно прийняти пакет нових законів.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися