В Україні може збільшитися розмір державної допомоги при народженні дитини. Також пропонують відновити диференційований підхід до виплат, який скасували в 2014 році. Відповідний документ внесли на розгляд Верховної Ради 21 червня.
У Раді пропонують збільшити виплати при народженні дітей
Запропоновані суми виплат
- Якщо законопроект приймуть, сума виплат за народження першої дитини збільшиться до 50 тисяч грн — 14 тисяч грн одразу, решта грошей будуть виплачувати протягом трьох років.
- Після народження другої дитини нардепи пропонують платити 75 тисяч грн (21 тис. грн одразу, решта — протягом трьох років).
- При народженні третьої дитини — 100 тисяч грн, з яких 28 тисяч грн одразу, а решта - протягом трьох років.
Закон може набути чинності з 1 січня 2020 року.
Що ще можуть змінити
Крім цього, законопроект передбачає зміну графіка виплат, щоб сім'я отримувала на руки одразу більшу суму, аніж зараз.
Так, сьогодні сім'я отримує при народженні першої дитини 41 тисячу 280 грн, з яких 10,3 тисяч грн виплачуються одразу. Решту грошей виплачують протягом трьох років різними частинами щомісяця.
Також з 1 вересня 2018 року сім'ям видають бебі-бокси з набором необхідних речей для немовляти на суму близько 5000 грн.
У разі прийняття законопроекту, аналогічні суми і порядок будуть застосовувати і при народженні другої, третьої і наступних дітей.
Таким чином, автори документа пропонують повернути диференційований підхід, який депутати скасували 27 березня 2014 року для зниження навантаження на держбюджет в кризовий період.
Нагадаємо, раніше депутати Київської міської ради пропонували збільшити суму грошових виплат до 10 тис. грн на кожного новонародженого.
Коментарі - 13
Полная семья - обеспечивайте детей сами.
Максимум - презервативы за счет государства)
От налогоплатильщиков можно требовать только содержать сирот.
Потому у него так популизм сильно зудит)
запрет на снятие наличных с карты — расчет только картой в магазинах товары группы В без пдв при расчет картой для ребенка
ну и да, я бы ввел понятия максимальная и минимальная помощь и в зависимости от совокупности факторов рассматривал бы ее размер